Skocz do zawartości

Michal00

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
  1. Przeczytałem ten projekt i już wiem, jaka jest główna myśl wprowadzenia tej dopłaty. Szkoda tylko, że nie jest wszystko dokładnie opisane, pozostawiając możliwość interpretacji urzędnikom. Już wszystko wiem na ten temat. Wracając do kultury, czyli to agencja musi udowodnić, że działka nie była w dobrej kulturze, to całkowicie zmienia postać rzeczy. Skoro tak to zgłoszę działkę do płatności. Jeszcze raz dziękuję.
  2. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem. Czyli dopłata UPO za ugór to nie jest taka prosta sprawa z tymi warunkami, ponieważ koszty mogą okazać się równe dopłacie. Najbardziej jednak zastanawia mnie wprowadzenie zielonej masy do gleby, czyli tak czy inaczej trzeba zasiać, a potem do 31 sierpnia zorać. Czy zgodnie z tym projektem wyznaczone są, jakie rośliny należy zastosować? Jeżeli chodzi o tą działkę, to żadnych zdjęć się nie obawiam. Bo sam widziałem jak działka była uprawiana, co daje mi pewność, że kultura rolna była utrzymywana. Martwi mnie tylko sam fakt udowodnienia agencji o tej kulturze.
  3. Witam, jestem nowy na tym forum i mam kilka pytań związanych z dopłatami bezpośrednimi. Mam nadzieje że osoby z większym doświadczeniem odpowiedzą na te pytania. 1. Do jakiej grupy dopłat należą ziemniaki jadalne, tylko JPO czy rowniez UPO, w latach poprzednich nie sadzilem ziemniakow, to sie tym nie interesowałem. 2. W instrukcji na rok 2010 wypełnienia wniosku, w tabelce upraw podlegajacych UPO znajduje się zapis "powierzchnie gruntów ornych, na których nie jest prowadzona żadna uprawa" Jak mam to rozumieć? Czy jest to dopłata do wszystkuch ugorów, czy może tylko do czarnego albo zielonego. Czytałem juz w interenecie na ten temat ale zdania sa podzielone. 3. Od połowy roku 2009 uprawiam działkę, która nie jest moją własnością, właściciel nie żyje. Miał on tylko tą działkę, którą uprawiał aż do śmierci. Nie zgłaszał jej do płatności bezpośrednich. Mam zamiar zgłość ją do płatności, jednak nie jestem wstanie udowodnić że działka na dzień 30 czerwca 2003 roku była utrzymana w dobrej kulturze rolnej. Czy mogę wnioskować o dopłaty na tą działkę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...