Skocz do zawartości

robakwmtz

Members
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • AOL
  1342752
 1. Bierny musi być dużo dłuższy. takim zestawem to max 1, 5m czy nawet nie, tak jak ma sąsiad, a uprawa też niespecialna.
 2. Myślałem o bronie wahadłowej, gdyż wydała mi się dość krótka, siewnik 560 + zboże to da ponad 700 kg, a brona też przecież waży nieco. Pompa rzeczywiście nie jest najlepsza. Kiedyś podnosił tonowy pług na sprężynach, z pewnoscią jest on dużo dłuższy od takiego agregatu , ale to wszystko było tak na styk i jeszcze problemy z wężami (orka też była niespecjalna więć odkręciłem ostatnią skibę i jadę na 3). Gleby 80% klasa V ( piasek) 15% klasa IVb (bardzo zlewna, w myśl zasady albo beton, albo bagno) 5% klasa IVb (lekka i łatwa w uprawie) O dgragacie myślałem w odniesieniu do tych 85 %, te 15% uprawiałbym tak samo jak teraz, chyba że byłoby naprawdę dobrze.
 3. Chciałbym zrobić sobie agragat uprawowy. Mam siewnik 2,5 m (pusty 560 kg) i chciałbym dokupić bronę wahadłową 2,5 m. Niestety cągnika nie mam najlepszego, mianowicie MTZ 82 80KM. mam pewne wątpliwości czy poradzi sobie z tym zestawem. Jakie jest wasze zdanie. Jeździłbym bez wała, ewentualnie zrobiłbym sobie jakiegoś ze starej kolczatki
×
×
 • Dodaj nową pozycję...