Skocz do zawartości

h2o

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Wielkie dzięki Panie Mietku. Mniej więcej o coś takiego mi chodziło. Dobrze mieć jakiś punkt zaczepienia. Regulacja wykonana, jutro jak nie popada - próba.
 2. Panowie czy ktoś z was mógłby zmierzyć u siebie i podać jaka powinna być szczelina między cepem a klepiskiem na środku klepiska patrząc przez przez boczny otwór, powiedzmy że np. do młucenia pszenicy. Mam strasznie duży luz na korbie do ustawiania szczeliny (jakieś trzy kreski zanim klepisko zacznie sie przesuwać). Chcę sobie to wyregulować doświadczalnie. Jeśli ktoś zechce mi pomóc to prosiłbym o podanie wielkości szczeliny i odpowiadającej jej cyfrze na skali. Może ktoś ma podobny problem i podzieli się jak go rozwiązał.
 3. Witam. Wtym roku stałem się ''szczęśliwym'' albo i nie, posiadaczem Bizona Z056. Właśnie przygotowuję go do żniw i mam takie pytania: 1. W jaki sposób montujemy wkład filtra oleju: tym gumowym pierścieniem do góry do podstawy filtra czy na dół do szklanki? 2. Jaki rodzaj oleju powinien być w układzie hydraulicznym. Poprzedni właściciel powiedział że układ zalany jest ''hydrolem'' ale jakim nie wiedział. Czy w razie ewentualnego ubytku mogę dolać olej Hydrauliczny HL46? 3. Czy wskazane było by wymienić filtr od hydrauliki? Według danych od poprzedniego właściciela olej był zmieniany 2 lata temu, powodem było pękniecie któregoś z przewodów i wylanie się oleju.
 4. h2o

  Buraki cukrowe

  Ja pryskałem eminentem 0,8l/ha. Wykonałem jeden oprysk początkiem sierpnia bo wcześniej nic w burakach nie było. Miałem jechać drugim ale jak po planowaniu okazało się że odbiór 20 września to dałem sobie spokój. Teraz na liściach jest sporo plamek ale już kończe kopać. Kopanie w tym roku masakra. Mokro, burak siedzi wysoko kombajn albo przewraca albo dużo zostawia.
 5. h2o

  Przenośniki i dmuchawy do zboża

  Zredukuje tylko o 20mm bo będą mi pasowały rury kanalizacyjne PCV 160 bo 180 nie produkują a dać dwusetkę to chba przesada.
 6. h2o

  Przenośniki i dmuchawy do zboża

  Zakupiłem dmuchawę do ziarna prod. BIN typ PPZ-7,5-WNT http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=82 czy jeśli zredukuję średnicę rury wylotowej ze 180mm na 160mm PCV to dmuchawa będzie poprawnie pracować? Chcę nią transportować ziarno w układzie: 3,5m w górę i max. 11m w poziomie.
 7. h2o

  Buraki cukrowe

  Właśnie wróciłem z pola. Miętę zgotowało. Ponad trzydziestostopniowe upały przez parę dni też chyba zrobiły swoje. Czy ktoś z was stosuje jeszcze arhaiczny zabieg pienikowania? U mnie jest to jeszcze praktykowane. Sypię saletrę a potem jadę pielnikiem żeby wymieszać ją z ziemią i ewentyalnie załatwić pozostałości po chwastach.
 8. h2o

  Buraki cukrowe

  Dałem 4l Sarbeetu Duo 160EC, we wtorek wieczorem +olej. Dzisiaj w południe byłem na polu, środki chwastów jakby lekko odbarwiły się i tak jakby pojawiły się malutkie czarne plamki. Półtora dnia to jeszcze za wcześno na stwierdzenie czy środek działa ale będę dobrej myśli.
 9. h2o

  Buraki cukrowe

  Czym mogę zwalczyć miętę? Na żadnym ze znanych mi środków nie ma o niej wzmianki a narosło mi tego po deszczach sporo. Nic tego nie bieże. Dorosła do fazy czwartego, szóstego liścia, buraki w dobrej kondycji- szósty, ósmy liść. Spokojnie wytrzymają większe dawki pytanie tylko czego? Przerabiał ktoś u siebie ten temat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...