
paolo405
Members-
Liczba zawartości
80 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 Neutral-
To dlaczego nie odstawiasz do innego,oskubiesz i trochę zrekompensujesz sobie koszty,bo pierze w tym roku będą droższe niż w ubiegłym,a to dosyć spory zastrzyk gotówki.Olej ami.
-
Za taką cenę,możesz puch z dmuchawców zbierać
-
Już są chętni,a na koniec roku narzekanie.
-
1 50-60 2 110-130 3 130-140 4 130-150 zd dostają od 110-130 to sobie przeliczcie. Oskubać i po czwartym podskubie wygonić gęsi do lasu .Podkarpackie
-
Panie Michale,a kto zrobił nadprodukcję gęsi ? Przy obecnych cenach pierza,w 1/2 spłacacie hodowcę.
-
Ale większość już jak pieski poleciała i podpisała umowy !
-
Cisza,jak po śmierci organisty ? Pewno nikt nie bierze gęsi ?
-
Jeszcze do tego zestawienia trzeba dodać koszty kredytu.Większość kredytuje całą hodowlę,co podnosi koszty.
-
Kochani,śmiem twierdzić,że i tak dalej w to wejdziecie.
-
Rozmawiałem z paroma osobami co podpisały już umowę 8 złotych
-
W tym roku nawet tego nie zarobisz,ja wolę sprzedać 100 ton zboża i mieć spokój z gęśmi przy tej cenie.
-
Cedrob powinni już dawno zamknąć,a bik powypłacał już ludziom kasę z poprzednich lat.
-
Urwie się im zobaczycie,tak jak firmom skupującym pierze.
-
Wprowadzają propagandę pod dyktando dużych zakładów,które to nie mają wystarczającej ilości gęsi zakontraktowanej.Mniejsze skupują z wolnego rynku dając wyższą cenę,mogą sobie na to pozwolić,gdyż nie mają biurowej armii na utrzymaniu.Już zaczyna się ostra walka o hodowcę między zakładami,wysyłanie ofert,w których wypisane są idealne warunki dla hodowcy,a jak się potem okazuje,żadne z wymienionych w punktach warunków mało kiedy jest spełnione,a i tak już lecą podpisywać w ciemno bo ,,coś muszę chować ".
-
To,że ZD oszukują jest oczywistą sprawą(na wadze,cenie,klasyfikacji) i nie ma w Polsce zakładu,który by nie stosował żadnego chwytu.Niepokojący jest fakt,że nie ma porozumienia wśród hodowców,bo są mądrzy i mądrzejsi.Ci mądrzejsi co nie którzy podpisali umowy już jak zdali gęsi,a większość zrobi to jeszcze w tym roku.I zamiast walczyć o jak najlepszą cenę,bo wiadomo że koszty produkcji są olbrzymie,to podkładają nogę pozostałym.