Skocz do zawartości

leonzawodowiec

Members
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Ile kosztuje zabieg dekornizacji u weterynarza? Tak orientacyjnie...
 2. Sklepy rolnicze w necie - jakie polecacie? Gdzie tanio?
 3. Na rynku są różne firmy produkująca narzędzia rolnicze (np. widły): Romanik, Pawłowski, Fiskars, Proline itd. Z którymi narzędziami firm się "spotkaliście"? Które firmy polecacie?
 4. Pomyłka. Ustawa nie upadła, ale jutro będzie głosowanie.
 5. Mam hektary blisko lasu i często się zdarza, że "turyści" chodzą po moich łąkach. Kiedyś uważałem to za nieszkodliwe i mi nie przeszkadzało, ale od pewnego czasu mnie to zaczyna irytować. Ludzie zostawiają śmieci i nawet zdarzyło się, że jacyś palanci jechali quadami po moim pastwisku. Chyba dowalę kilka tabliczek z tytułem nieupoważnionym wstęp wzbroniony. A wy macie takie problemy z turystami?
 6. Na moim terenie jest ambona i tam chodzą sobie "turyści". Ciekawi mnie czy jest jakieś prawo reguluje to, bo co się stanie jak jakiś leśny turysta wejdzie tam i ambona się zawali (ambona jest dość rzadko odwiedzana przez leśników).
 7. Ustawa nie weszła w życie, ale mieszczuchy chcieli wprowadzić ustawę, że psa byłoby można trzymać na łańcuchu tylko 12 godzin . Oczywiście wiem, że istnieje takie inicjatywy jak http://www.zerwijmylancuchy.pl/ , ale wprowadzanie takich zmian ustawą jest raczej absurdem....Co o tym myślicie? http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110712/POWIAT0206/304956970 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zasady-trzymania-psow-na-lancuchu-w-ustawie,1,4190065,wiadomosc.html
 8. No właśnie - jak zrobić te maty? Nie są takie tanie około 160 zł.... Na ile taka mata wystarcza?
 9. Mam pytanie : jestem studentem,który ukończył 26 lat . Chodzi o to ,że dostałem pracę na zlecenie. Sprawa wygląda tak,że jak w takim przypadku zleceniodawca musi płacić składki emerytalne. I wtedy się to kompletnie nie opłaca -w takim przypadku nikt mnie nie zatrudni . I tu mam pytanie -rodzice mają gospodarstwo rolne i jeżeli będę sobie płacił składki emerytalne(jako domownik) to zleceniodawca nie będzie musiał już płacić wtedy składek emerytalnych ?
 10. Część gałęzi z lasu wystaje na moim polu... Czy mogę sobie je legalnie ściąć (a drewno wziąć do domu) ? Co mówi na to prawo (chyba prawo leśne)...?
 11. Jestem studentem (nie pracuje) -i kilkanąscie dni temu ukończyłem 26 rok życia..... Moi rodzice są rolnikami... Czy ja jestem ubezpieczony zdrowotnie ? Czy musze iść do uczelni ,żeby mnie ubezpeiczyła....? bo chyba łapie się jako domownik.... http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne/obowiazkowe/ ale chcę się upewnić...te przepisy się zmieniają...
 12. nie wiem gdzie to wpisać -jak źle to przenieście... Mieliście kiedyś doświadczenia z szczurami...? Jak sobie z nimi poradziliście...? trutkami ?
 13. Nie wiem jak po tym wszystkich kompromitacjach PiSu można głosowac na PiS. Jarosław Kaczyński obiecywał, ze nigdy nie będzie premierem, jeżeli brat zostanie prezydentem.Kaczyński obiecywał ,że Marcinkiewicz jest premierem na cztery lata, nigdy z Samoobroną, że nigdy z ludźmi, którzy mają wyroki prawomocne i tak dalej.
 14. "Działa, jak czerwona płachta na byka" - to powiedzenie wszyscy doskonale rozumieją, chociaż jest ono błędne. Otóż na byka działa machanie płachtą, przy czym jej kolor jest obojętny. Byki są daltonistami - nie widzą kolorów. Czerwona płachta natomiast świetnie oddziałuje na obserwatorów corridy. Podobnie jest z wieloma innymi powiedzeniami. http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=1_30_10_x,u0on naprawdę Wasze doświadczenia potwierdzają ,że byki (więc przypuszczam,że krowy też) są daltonistami...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...