Skocz do zawartości

MłodyRolnik18

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
  1. Witam panów. Mam problem ponieważ mój byczek rasy limouse po osiągnięciu 720kg za tydzień spadł 10kg. Nie wiem jak to możliwe ale nie przybywa a je, wszędzie piszę że rasa ta może mieć tonę, ja chce dochować jeszcze do 800kg tylko moje pytanie jak karmić aby przybywało? Dostaje rano kukurydzę z mąką i przez cały dzień siano kiszonka a wieczorem jeszcze kukurydza. Dostaję również paszę w czasie intesywnego wzrostu z firmy Nutrena. Chcę się doradzić ponieważ robi się mało miejsca w stajni a nie chce stracić. Liczę na pomoc.
  2. A cielak dostał siarę od matki po ocieleniu? Nie będzie mieć mleka już ponieważ krowa limouse ma 2 do 4litrów. Po kilku dniach ja daję swoim cielętom mleko od zwykłej krowy ponieważ krowy limouse są miesne a nie które produkują mleko więc wiem z własnego doświadczenia że krowa sama cielaka nie wyhoduje, ja bym próbował tak: samo mleko ewentualnie czasem rozcieńczyć z wodą i zamiast trawy to dawać same siano jest ono lepiej strawne moim zdaniem.
  3. U mnie w pastuchu na 40sztuk bydła był jeden byk który miał 600kg był ważniejszy od krów ale spokojny na przyczepkę weszedł jak baranek a potem do stajni
×
×
  • Dodaj nową pozycję...