Skocz do zawartości

Piotr155

Members
 • Liczba zawartości

  102
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  kujawsko-Pomorskie
 • INTERESTS
  jest tego wiele
 • OCCUPATION
  technik rolnik
 • AOL
  3403785
 1. Piotr155

  Kukurydza

  Ten koleś po tyle sprzedaje tą kuku suchą ,czy kupuje ? to nie koleś a Makler oferta jest na ewgt transport kupującego odbiór woj. lubelskie odbiór w cenie 495 zł/t netto min.175 ton odbiór w cenie 505 zł/t netto min.25 ton 515591373 Sylwester Dudziak 516597606 Agata Król dzis juz po 495 cena dobra panowie To jakie plony u was dziś były ? Jak dla mnie za drogo.Transport by mnie zrujnował . .U siebie mam suchą kuku po 530zł netto od tony zaczynając odległość do sprzedającego 1 km
 2. Piotr155

  Kukurydza

  Ja za rok nie sieję kuku na sprzedaż i moi sąsiedzi też
 3. Piotr155

  Kukurydza

  Ten koleś po tyle sprzedaje tą kuku suchą ,czy kupuje ?
 4. Piotr155

  Kukurydza

  Mam też Delitopa również uszkodzeń jest bardzo mało .
 5. Piotr155

  Kukurydza

  Kolego w zeszłym roku u mojego kolegi miałem przyjemność oglądać plantację kuku Masa 25 T nie ruszonego przez omonicę .Plon jaki dostał to 12 ton ziarna suchego z ha na 3 a klasie .Chciałem też kupić te nasiona ,ale jak dzwoniłem na początku marca ,to nasiona już były sprzedane .Zasiej tego masa ,a będziesz zadowolony .Ja mam Ls Silvano i też moja kuku sporadycznie jest uszkodzona .Pozdrawiam .
 6. Piotr155

  Kukurydza

  Jutro będę dzwonił do wujka ,który jest radnym u nas w gminie i jest na ty z wójtem ,to się coś dowiem w sprawie tych podatków.
 7. Piotr155

  Kukurydza

  Już raz napisałem ,że to jest nie zgodne z przepisami Unijnymi i teraz pytanie podstawowe ,jakie przepisy są sprawcze Polskie ,czy Unijne ? w razie coś takiego planują ,to ja nie będę płacił ,bo nie mam dochodu ,a niech mi wyliczą ,że mam jak świnki są po 4,20 netto ,a kuku po 350 netto ,to do kuku jak mi plonuje 8 ton muszę dołożyć i o jakim dochodzie mówimy .
 8. Piotr155

  Kukurydza

  Słucham? Co do opodatkowania to uważam, że powinniśmy płacić dochodowy jak firmy, a nie gruntowy. Rzecz w tym, że wtedy mielibyśmy koszty uzyskania, amortyzację itp. Dobrze policzyli, że rolnicy inwestujący grubą kasę nie płacili by podatku wcale, a gruntowy zawsze trzeba zapłacić. Tylko mały niuans podatek od gruntów nie zniknie jak wejdzie dochodowy a jeszcze były plany o katastralnym To myslisz ze mali rolnicy by placili podatek ? Bzdury powielasz kolego .Trąbili o tym w telewizji już dawno ,że podatek dochodowy o ile wejdzie ,to musi gruntowy zniknąć ,bo oby dwa od jednej produkcji są sprzeczne według prawa Unijnego .W przeciwnym wypadku już dawno, by były oby dwa wcielone w obowiązek uiszczania przez nas .Nie obraź się ,ale ciśnienie mi się podnosi ,jak rolnicy sami sieją taki ferment ,to jak tego bzdurą nie nazwać .Pozdrawiam .
 9. Piotr155

  Kukurydza

  U mnie cena 350 -360 zł netto cena za 30% towar .Cena porażka .Może wiecie kto kupuje mokrą kuku w Kujawsko-pomorskim za wyższą cenę .Pozdrawiam.
 10. Piotr155

  Wszystko o Ursus C-360

  Mam problem z C-360 ,a mianowicie pod kopułkami głowic zbiera się maź koloru szarego i olej który tam się dostaje z silnika też jest koloru szarego ,a na wlewie oleju ,korku jest podobna maź i woda .Z chłodnicy systematycznie ubywa woda .Wymieniłem uszczelki pod głowicami na nowe wszystko było rozebrane wtryskiwacze nowe i wszystkie uszczelki też nowe ,a nadal problem jest ten sam .W oleju ,silniku jest oki z olejem nie zmienia koloru i nie zmienia się stan .Co może dolegać mojemu ciągnikowi ?
 11. Piotr155

  Kukurydza

  Kolego kissmy...u mnie też jest susza teraz .Z tym ,że w sierpniu napadało sporo wody i kuku odskoczyła .15 sierpnia spało 60 litrów wody na metr .Ta susza utrudnia teraz prace na polu ,a ja mam gliny i za chiny nie mogę rozbić tych grup .Jutro biorę usługę wałowania specjalistycznym sprzętem .Orałem 2 tygodnie w stecz i było u mnie wilgotno .A teraz jest bardzo ciepło i nie pada .Ziemniaki przemysłówki sypią po 12 -15 ton z ha na dobrej ziemi u sąsiadów .
 12. Piotr155

  Kukurydza

  Kolego w moim regionie kukurydza jest bardzo słaba ,a miejscami wręcz nie istnieje z powodu suszy więc o plonach można sobie pomarzyć .Myślę ,że plony będą na poziomie 5 -7 ton będą w tym roku u nas .Moja kuku jest trochę lepsze i za cenę 320 zł ,jak piszesz nie sprzedam ziarno zakiszę i świnki zjedzą .
 13. Piotr155

  Pszenica

  jak juz wspominałem gospodarstwo moje nie jest:) szef mi przekazał ile zbierał ten rok był bardzo owocny Tak też myślałem kolego ,że to co piszesz jest na wyrost .Piszesz ,że jesteś z okolic Bydgoszczy ,a teraz piszesz inne miejsce .W mojej bliskiej okolicy są też spore zakłady rolne i tak samo chwalą się ile to koszą .A tak się skłąda ,że zawsze wiem ile koszą ,bo kombajnista to mój znajomy i te plony głoszone przez kierownictwo są bardzo zawyżone .Pozdrawiam .
 14. Piotr155

  Pszenica

  10,5 t w intensywnej uprawie materiał siewny elitarny kolego w naszym regionie była taka susza i ta pszenica jeszcze tak Tobie sypała ,to jest jakiś fenomen !!!.
 15. Piotr155

  Pszenżyto

  Kolego to jest słaby pomysł .Takie specjały stosuje się (pryska) na ścierń ,obornik ,lub poplonyoraz pociętą słomę .Bardzo ważne jest aby słońce nie świeciło ,a jeszcze lepiej jak stosuje się taki środek w deszczu ,lub po nim .Jeżeli zachowasz te podstawowe zasady masz pewność ,że skorzystasz na takim zabiegu .Mój kolega stosuje UG -max i efekty jest widać gołym okiem na polach ,a w tym roku różnica była jeszcze większa z powodu suszy oczywiście różnica na plus .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...