Skocz do zawartości

wheat

Members
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. wheat

  Pszenica

  To hipokryzja wymagać zmian od innych, a samemu nic nie robić. Problem jest w mentalności i moralności ludzi, a nie w poziomie wynagradzania bo w przypadku gdy Kowalski zarabia godnie szybko wpada na pomysł, że gdy maksymalnie obniży swoje koszty np. sprowadzając produkt z to przecież zarobi jeszcze więcej.
 2. wheat

  Pszenica

  Jest dużo przykładów nieuczciwych firm które wykorzystują luki w prawie oraz naiwność konsumentów. Jedyny sposób by z mini skutecznie walczy to po prostu przestać kupować ich produkty a zamiast tego wybierać te sprawdzone i znane i najlepiej wyprodukowane w Polsce.
 3. wheat

  Pszenica

  Indywidualny import samochodow pewno też jest bldem, poniwaz w kraju jest bogata oferta nieskazitelnie uczciwych wlascicieli komisow ,, oferujących bogatą gamę aut z autentycznym przebiegiem i pelną informacją dotyczacą ich przeszlosci. Problem jest złożony wiec nie da się tej debaty rozstrzygnąć na forum. Argumentów za i przeciw można przytoczyć dużo, ale to nadal niczego nie zmienia. Jedyny sposób to włączenie myślenia podczas zakupów bo przesadna oszczędność może nam się odbić czkawką.
 4. wheat

  Pszenica

  590 powodów aby kupować polskie produkty - http://www.590powodow.pl/patriotyzm.html Jak rozpoznać polskie produkty - http://www.590powodow.pl/sposoby.html
 5. wheat

  Pszenica

  Może to po prostu jest problem z nami Polakami, że tak postępujemy. Wiem tylko, że jak będziemy tak dalej robić to już niedługo nie będziesz się musiał martwić ceną pszenicy.
 6. wheat

  Pszenica

  Oczywiście mamy prawo kupować taniej, ale w takim układzie nie mamy prawa żądać żeby ktoś kupił od nas skoro sprzedajemy drożej.
 7. wheat

  Pszenica

  Taka sytuacja mam miejsce właśnie dlatego, że sprzedawców interesują wyłącznie niskie koszty zakupu, a klienci nie patrzą na kraj pochodzenia produktu, jakość, skład (w przypadku żywności) a tym bardziej legalność źródła zakupu.
 8. wheat

  Pszenica

  Moim zdaniem każdy kto podczas zakupów kieruje się wyłącznie ceną zamiast wybierać w pierwszej kolejności produkty made in Poland powinien mieć wyrzuty sumienia. Rozumiem, że nie zawsze da się kupić produkt wyprodukowany w Polsce np. auto, ale to właśnie dlatego, że jako konsumenci nie wpieramy naszego rodzimego przemysłu gdy istnieje taka możliwość. I ja drobny rolnik mam mieć wyrzuty sumienia że pominąłem siec dystrybucji i kupiłem kilkukrotnie tańszy środek, ktory tak czy siak nie produkowany jest w Polsce ? Nasi rodacy prowadzacy działalność handlową , jakoś nie przejmują się ze oferują rosyjski węgiel , ukraiński mocznik , węgierski saletrzak , do przewozu których korzystają z litewskich firm transportowych i zagranicznego banku gdzie robią przelewy i lokują środki.
 9. wheat

  Pszenica

  Przyczynę wysokich cen mylnie upatrujemy w producentach, a tymczasem na finalną cenę produktu składa się wiele czynników mikro i makroekonomicznych, które kształtują rynek w danym kraju. Znakomita większość producentów środków ochrony roślin nie posiada własnej sieci dystrybucyjnej dlatego zmuszeni są do współpracy z miejscowymi firmami z sektora rolniczego. W większości przypadków dystrybutor to firma kilkukrotnie większa od samego producenta na danym rynku co stawia ją w wyjątkowo korzystnej sytuacji negocjacji cen. Sytuację tą można porównać do rolnika który jako producent sprzedaje swoje płody rolne sieci supermarketów za przykładowe 1 pln, a w sklepie cena produktu sięga 5 pln. Następnie dystrybutor nalicza swoją marże i zaopatruje hurtownie gdzie cen znowu rośnie o marżę hurtowni. Hurtownia zaopatruje sklepy, a sklepy rolnika oczywiście po doliczeniu swojej marży. Tylko duże gospodarstwo może pozwolić sobie na ominiecie tego łańcucha i zakup bezpośredni od dystrybutora. Twierdzenie, że to podróbka produktu równa do ceny oryginału jest prawdziwe, ale tylko gdy są ku temu odpowiednie warunki ekonomiczne i polityczne. W kraju nękanym wojną gdzie korupcja sięga zenitu, a rynek jest przesiąknięty towarami podrabianymi sprzedawcy są zmuszeniu do obniżenia cen wszystkich towarów, także oryginalnych rezygnując tym samym ze swojej marży ponieważ w innym wypadku nikt by od nich nic nie kupił. Straty w marży rekompensują sobie dużym udziałem w sprzedaży produktów podrabianych i takt to się kręci.
 10. wheat

  Pszenica

  Z charakteru Twoich wypowiedzi wnioskuję, że traktujesz moje posty personalnie. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ używając drugiej osoby liczby pojedynczej w moich odpowiedziach nie miałem na myśli nikogo konkretnego, a jedynie ogół ludzi. Za mój błąd serdecznie przepraszam. Cieszy mnie fakt, że forum jest otwarte i każdy może swobodnie wymieniać swoje spostrzeżenia na podstawie których osoby odwiedzające forum bedą mogły wyrobić sobie swoją własną opinię na dany temat. Ja także prowadzę działalność gospodarczą z tytułu której ponoszę koszty, ale to niczego nie wnosi do tematu środków ochrony roślin z Ukrainy. Jak już wspominałem nie staram się tu niczego sprzedać lub kogokolwiek do czegokolwiek zachęcać. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewien problem z społeczny z którego być może nie każdy zdawał sobie sprawę.
 11. wheat

  Pszenica

  Jednym slowem insynuujesz ,że na Ukrainie nie ma legalnie dystrybuowanych środkow chemicznych w cenach nizszych niż te w Polsce ? Dlaczego więc oficjalnie importuje się zboza , ktore zawierają tak toksyczne zwiazki zza wschodniej granicy . Czyżby obowiązkowe badania mówily co innego? Ukraina ma legalnych dystrybutorów, ale według Ukraińskiego prawa i obowązujących tam norm. Oznacza to, że w legalnych sklepach obok oryginalnych produktów stoją na pułkach produkty podrabiane, a Ukraińskie urzędy powołane do kontrolowania źródeł pochodzenia towarów przymykają na to oko. Problem w tym, że produkty sa tak dobrze podrabiane, że nawet ich producenci maja problem z odróżnieniem który jest prawdziwy. Dopiero po zbadaniu zawartości można określić co znajduje się w środku. Importuje się zboża z takiego samego powodu dla którego kupuje się Ukraińskie środki ochrony roślin. Bo jest taniej i sie opłaca. Polski sanepid odpowiedzialny za badanie żywności bada ją wybiórczo i tylko w podstawowym zakresie. Dlatego czasami słyszymy w mediach że jakaś zabawka wyprodukowana w Chinach zostaje wycofana bo zawiera szkodliwe związki. Informacja jest ale już po fakcie. Z żywnością jest trudniej bo szybko zostaje przetworzona i znika w obiegu. To jest takie błędne koło ponieważ chcemy sprzedawać nasze płody rolne w lepszych cenach, ale za zarobione pieniądze kupujemy towary za granicą niepozwalamy zarobić naszym rodakom.
 12. wheat

  Pszenica

  Przecież niczego nie promuje na forum więc nie wiem skąd to pytanie. Forum jest otwarte więc myślałem, że każdy może zabrać głos w dyskusji.
 13. wheat

  Pszenica

  /A to kolega nie wie że istnieją sklepy ze zdrowa zywnością ? Bo nie podejrzewam że problemem dla Ciebie jest cena inna niż w markecie , rekompensująca straty w plonie wynikle z ekstensywnej uprawy. Tu nie chodzi o mnie czy o Ciebie. Nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie stać na ekologiczną żywność. Tu chodzi o uświadomienie sobie, że takim postępowaniem można innym zrobić krzywdę.
 14. wheat

  Pszenica

  Jestem rolnikiem i od lat sprzedaje także środki ochrony roślin dlatego staram się ostrzec wszystkich jak niebezpieczne mogą być środki ochrony roślin z Ukrainy. Widziałem też wypalone sady i zniszczone uprawy na polach po zastosowaniu tych środków. Aktualnie mamy wolny rynek i jeżeli ktoś chce kupić taniej to oczywiście może, ale nie kosztem zdrowia innych ludzi. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na zakup środków z zagranicy to najlepiej z krajów bardziej Europejskich niż Ukraina.
 15. wheat

  Pszenica

  Temu kto chociaż raz był na Ukrainie nie trzeba tłumaczyć jak wygląda tam „legalność”. Temu kto nie był sytuację naświetli raport na temat poziomu korupcji na świecie dostępny pod linkiem http://transparency.org.nz/images/2014/CPI2014-map-and-country-results.jpg z którego wynika, że Ukraina to jedno z najbardziej skorumpowanych państw na świecie (142 miejsce na 174). Dla porównania Polska w raporcie zajmuje 35 miejsce. Łącząc informacje, że Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata i, że Ukraiński port morski Odessa to wrota na Europę dla wszystkich podrabianych towarów z Chin i Turcji łatwo się można domyślić dlaczego ceny „oryginalnych” produktów z Ukrainy są tak atrakcyjne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...