Skocz do zawartości

bogdan28

Members
  • Liczba zawartości

    74
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez bogdan28


  1. Zwoplnice zwolnicami ,ale są tez dwa typy półosi roznia się illoscia zębów o 1 i w tym tkwi roznica szybkości

     

    Drogi przyjacielu, zanim coś o czymś napiszesz, bądź łaskaw poczytać trochę, chociażby na tym forum. Przejrzyj 3 strony wstecz i dowiesz się na czym polega różnica w zwolnicach


  2. A Co do myjki, może warto kupić w Lidlu za 666zł, 3 lata gwarancji. Coś nie tak albo nie podoba Ci się, oddajesz i dostajesz zwrot kasy (musisz mieć paragon i jakiś powód zwrotu, którego nie sprawdzą, no bo jak).


  3. Jest szybsza (a przynajmniej była) od 355 mojego wujasa, zanim ten nie zmienił jednej zwolnicy. Trochę dziwna sprawa, bo przed wymianą jego 355 była mulasta jak 902 a po wymianie daje jak 4011. Z tego wniosek, że już wcześniej miała wstawioną jedną zwolnicę od 4011. Ta jego 355 jest z 1974r.

    Nie sądzę aby fabrycznie fabrycznie mogło dojść do pomyłki w zwolnicach, ale znając mojego wujasa i jego niezbyt tęgi łeb, musiał już wcześniej kombinować coś ze zwolnicami, ale gdy go spytać to nie przypomina sobie takiej sytuacji


  4. Czy jet możliwoś zwiększenia ciśnienia na końcówkach, tak aby wywrotka szybciej się podnosiła?

     

    A jakie ciśnienie masz obecnie??

    Gdy masz dobry układ hydrauliczny, ciśnienie powinno dochodzić do 15MPa (przy takim puszczają zawory bezpieczeństwa). Jeżeli wyrotka za wolno się podnosi to nie ma to związku z ciśnieniem a z wydatkiem pompy. No chyba, że dźwigasz ciężary znacznie przekraczające ładowność tej wywrotki, wtedy musisz mieć większe ciśnienie ale konstrukcja ramy może nie wytrzymać. Napisz coś więcej, jaki masz problem.


  5. Rozwodzicie się nad sprawdzaniem końcówek ale po co. Jeżeli ktoś się na tym nie zna to i tak nic mu nie pomoże. Straty w zużyciu paliwa spowodowane jazdą na chociażby lekko przytkanych końcówkach są dużo większe niż wymiana wszystkich na nowe gdy są jakieś problemy. A jak chcecie sprawdzić ciśnienie wtrysku, też na słuch??

    Czy macie jakiś problem z wykręceniem wszystkich wtryskiwaczy? Jeżeli nie chcecie czy nie możecie zawieżć ich do najbliższej bazy PKS celem sprawdzenia (i na piwo albo dwa trzeba dać) to przykręćcie je do rurek i przekonajcie się naocznie, która jak podaje.


  6. .

     

    Czy moze mi ktos wylumaczyc dlaczego ciagnik z tlumnikiem w postaci zwyklej rury ma ponoc wieksze spalanie i cos takiego dziala szkodliwie na silnik????? czy tylko to są zwykle zabobony i jakies pierdoly tworzone przez pseudofachowcow????

     

    Pytam bo wlasnie chcialem zalozyc taki prosty tlumnik do swojego traktora (co prawda zetor nie ursus i troche to nie pasuje do tego tematu ale slinik ma 4 cylindrowy z turbo i interkolerem).

     

    Sprawdź na allegro, tam niektóre z zetorów 6 nie mają tłumika tylko rurę. Tłumik ma zmniejszać poziom hałasu a przy okazji dławi wypływ spalin co nie jest potrzebne wolnoobrotowym dieslom


  7. [quote name="Macin2

    Nie mam konkretnych danych teoretycznych ale mam za to dane praktyczne bo już ten temat nie raz przerabiałem(nawet sam posiadam ursusa c-4011 1965r' date='c-355 1972r,i c-360 1976r).mów co chcesz ale c-360 nie ma polotów w prędkości do c-4011 i c-355[/quote]

     

     

    A mam do Ciebie pytanie. Czy Twoja 4011 jest szybsza od 355 (oczywiście przy tych samych obrotach silnika)??


  8. Twierdzisz że zwolnice w c-355 są identyczne jak w c-360?

     

    Sorry miccao,to było do bogdan28,pomyliłem sie jeszcze raz sorki

     

    Ja niczego takiego nie twierdzę, to ty stwierdziłeś, że nie są identyczne i w dodatku , że różnią się tylko wałkiem atakującym. Spytałem, czy masz na to jakieś dane, jeżeli nie to trudno. Może masz po prostu zwolnice od 4011 w swoim 355. Jeżeli różniłyby się tylko wałkiem atakującym, to musiałby istnieś 3 różne obudowy zwolnic ze względu na różne odległości między osiami kół zębatych - dla 4011 dla 355 i 360. Z tego co wiem, w agromie dostępne są tylko dwa rodzaje obudów, co raczej wyklucza rozwiązanie, o którym piszesz.


  9. Kolego Macin2. Na jakiej podstawie twierdzisz, że 355 ma na małym kole w zwolnicy 1 ząb więcej? Czy dysponujesz instrukcją do tego ciągnika mówiącą o przełożeniu zwolnicy?

    Wiem na pewno, że 4011 ma na małym kole 12 zębów, na dużym zaś 55 (przełożenie 4,5833 wg instrukcji), 360 ma odpowiednio 11 i 56 (5,0909). Jeżeli masz dane do 355, to je podaj.


  10. Z tą mocą 4011 i 360 to nie do końca prawda. W instrukcji 4011 podają moc 42KM na haku. Nie wiem jaka jest definicja mocy na haku, ale domyślam się że chodzi o moc silnika pomniejszoną o sprawność przekładni (skrzynia, zwolnice, tylni most) i dlatego jest mniejsza od mocy nominalnej silnika (bo taką podaje się dla 360). Tak więc różnic w wałku rozrządu też nie ma. 4011 ma szybsze w stosunku do 355 i 360 zwolnice. 355 były produkowane z okrągłą osią przednią a silnik miał odśrodkowy filtr oleju (jak w 385).


  11. moc troche skoczyła ,albo to dzwiek silnkia poteguje to wrazenie sam nie wiem

     

    CHYBA TO NORMALNE, ŻE JEŻELI PRZESTANIE SIĘ DŁAWIĆ WYLOT SPALIN TO SILNIK CIĄGNIKA ZYSKA NA MOCY!!!

    W dwusuwach i silnikach wysokoobrotowych ważne jest przepłukiwanie zwrotne i podsysanie mieszanki przez ulatujące spaliny z wykorzystaniem zjawisk falowych ale to już inna bajka (tam konieczny jest tłumik i to odpowiednio skonstruowany)


  12. No bo na tych tulejach poskładałem tydzien temu moją 60 i narazie stoi pod domem i sobie puka i troche mnie zaniepokoiła twoja wypowiedz

     

    Docieranie ciągnika na postoju to wręcz głupota. Pierścienie z cylindrami zamiast się docierać tylko się dopasują i to w temperaturze ponożej normalnej temperatury pracy. Po takim dotarciu ciągnik albo będzie słabo ciągnął (będzie dochodziło do zacierania się pierścieni) albo pod wpływem dużego obciążenia dotrze się (przytrze) ponownie ale wtedy luzy między pierścieniami a cylindrami będą za duże i straci na mocy. Poza tym przy docierani powinny mieć miejsce zmienne obroty silnika, oczywiście nie można go zbytnio obciążać i przegrzewać.

    Kiedyś mój znajomy docierał MZETZ 251 nie dając za dużo gazu i nie przekraczjąc 80km/h. Jakie było jego zdziwieni gdy po okresie docierania jego motor nie jechał szybciej niż 100 km/h (normalnie to można było i 130)


  13. Jak końcówki nie były zmieniane to musi kopcić.Czym prędzej wymiń końcówki i podreguluj pompe.

     

    Jak masz nową pompę, to w żadnym wypadku jej nie reguluj. No chyba, że pod "nowa" określasz pompę regenerowaną. Taką możesz regulować, ale i tak nie masz pewności, że będzie działała ok


  14. pieprzonym SUPEROLEM pozdrawiam a jak nie to jeszcze pompa olejowa

     

    Superol jest olejem sezonowym. Powinno się go zmieniać przynajmniej dwa razy w roku na zimowy i letni, chyba że masz przebiegi zmuszjące do częstszych wymian. A tak przy okazji to nie warto oszczędzać na oleju. Jeżeli kupisz taki za 20zł/litr (to już będzie naprawdę dobry) to policz jakie w ciągu roku masz wydatki w porównaniu z superolem? Na lepszych olejach przebiegi mkiędzy wymianami są dłuższe. Ja u siebie stosuję castrol truck oil w cenie 10zł/l. Gdy zdejmuję pokrywy zaworów to widzę kolor sprężyn a nie tak jak na superolu wszystko w czerni


  15. witam, jako przedstawiciel MF nie mam nic przeciwko merytorycznej wymianie poglądów i pomocy wzajemniej, ale prosze usunąc posty z odertami sprzedaży takich programów

    dziekuje i pozdrawiam

    Michał Nowicki

    Słuchaj no,co z ciebie za przedstawiciel i co ta twoja firma MF jest warta skoro nie udostępnia katalogów. Zajrzyj sobie gościu na stronę amzone.de. Tam znajdziesz instrukcje obsługi, katalogi i inne przydatne dokumenty do każdej z maszyn produkowanych prze nich kiedyś i obecnie. Zrób coś, aby MF mogła też coś takiego udostępnić a nie fisiujesz i nie zgrywasz kogoś ważnego, kim pewnie nie jesteś a przerasta cię twoja chora ambicja!!!


  16. Uważaj abyś zamiast dotrzeć ten Twój wyremontowany ciągnik nie doprowadził do jego zatarcia. Kontrolka oleju nie powinna wogóle się palić w czasie pracy silnika. Założyłeś noewe panewki korbowodowe, a główne? A szlif wały?? Wymieniłeś pompę olejwą?


  17. Czy są dużo wyzsze plony zbóż po takim agregacie dotychczas sieje po kultywatorze albo zaraz po przyoranym gnoju (gleby IV,V VI klasa)

     

    Nie piszesz, czy używasz przed siewem po świeżej orce wałów ugniatających. Jeżeli nie to nie powinno się siąć po świeżej orce, trzeba odczekać ze 2 tyg. Przez ten czas gleba osiada. Jeżeli wsiejesz w nią ziarno, ono wypuści korzonki , osiadająca gleba część z nich pozrywa, co w znacznym stopniu obniży plony.


  18. To chyba rozrusznik jest już złom, skoro 2x6V nie dają rady.

    (za male obroty)

     

    Kiedyś miałem podobny problem z zapalaniem 4011. W zimie kręcił ale zapalić nie chciał (silnik był po remoncie). Założyłem w kolektor ssący 2 świece od MF i wtedy jakoś zaczął palić. Spróbowałem podłączyć dodatkowy akumulator 6V (było już 18V) i wtedy zagadał od razu. Rozrusznik miał wymienione szczotki. Zdecydowałem się na założenie innego (wcale nie nowego) rozrusznika i problem zniknął. Rozrusznik, który nie działał poprawnie miał przyrdzewiałe powierzchnie witnika i stojana, pole elektromagnetyczne było zbyt słabe i nie mogło wkręcić rozrusznika na odpowiednie obroty. Tak więc najpierw sprawdźcie stan wewnętrzny rozrusznika a potem piszcie, że rozrusznik 12V nie da sobie rady z uruchomieniem ciągnika, bo z tysiącami użytkowanych ciągników sobie radz!!!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...