Skocz do zawartości

Technik rolnik

Members
  • Liczba zawartości

    476
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • LOCATION
    podlaskie
  • OCCUPATION
    rolnik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Krecio a moze faktycznie nie robic stropu tak jak mowisz, nie ocieplac scian ani eternitu od dolu, boje sie jednak tylko wciaz tych mrozow... Było by taniej, niektore eternity wymienil bym na eurofale aby nie wstawiac okien i miec jasno. korytarz paszowy w srodku, legowiska na matach to moze nie bylo by tak zimno.
  2. Czy UE pozwala na trzymanie krów mlecznych w oborze uwięziowej a zasuszonych i przed wycieleniem w uwięziowej?
  3. 65 cm ma jedną sztukę? a nie jest tak, że nie wszytskie jedzą w tym samym czasie i korytarz moze byc krotszy?
  4. Kreciu a jak go podwiesić? A może taniej wyjdzie wełna mineralna? Wpadłem na taki pomysł, ze zamiast budowy ganku paszowego zrobic w srodku kosztem połowy stanowisk w drugim rzedzie korytarz paszowy o szerokosci jakies 2 - 3 metry a na zewnatrz dobudowka z hala udojowa na 3 konwiową dojarkę. Nie była by to przejazdowka ale np. bez problemu mozna byloby roztoczyc bele czy nawet wjechac mniejszym ciagnikiem. Jak dlugi musi byc korytarz paszowy z przegroda drabinową dla 25 krów w oborze wolnostanowiskowej? Wystarczyło by 10 metrów?
  5. Po pierwsze mieszkam na podlasiu a u mnie temperatury spadają do -30C a jak ty masz takie problemy już przy -10C to juz wiesz po co mi strop. Duzo sie mowi o oborach z kurtynami ale szczerze mowiac nie widzialem jeszcze w swojej okolicy takich a wszystkie nowo powstajace sa docieplane plytami wielowarstwoymi. Strop jak strop ale docieplenie jakiekolwiek musi byc, bo jak woda zamamarza przy temepraturach zalewdwie -10C to przy -20C zamarznie obornik a przy -30C...?
  6. Grzesiu właśnie myśle o stropie i podradzono mi styrodur http://www.basf.de/basf2/img/produkte/kunststoffe/styrodur/downloads/PL/Styrodur_Ocieplanie_stropow.pdf. Myślałem o podbiciu go pod jętki, ale i tak będzie bardzo wysoko. Nie wiem jak zrobić aby docieplić obore i zeby zrobic to samemu i jak najmniejszym kosztem. Gdybym podbił pod te jetki styrodur to ponizej po bokach moglbych zamiast eternitu wtsawic platy przezroczystej eurofali tylko nie wiem czy nie bedzie zbyt zimno bo to wysoka stodola. Gdybym robil wolnostanowiskowa to zrobil bym ja w drugiej stodole wymiary jakies 21 na 9. Po srodku jednak tez sa dwa slupy, ktore jakos nalezaloby wywalić. Nie wiem tez jak rozwiazac problem z gnojowka gdybym z kanalu gnojowego wywozil obornik turem na plyte oddalona o jakies 100 metrow od stodoly.
  7. A ile może łącznie kosztować taka przybudówka (blacha, krokwie, cegły, beton itd.) o długości 22 metrów i szerokości 6m? Wtedy mógłbym zrobić wolnostanowiskową a krowy doić w starej uwięziówce tylko, że chciałbym uniknąć tych kosztów...
  8. Myślałem zrobić wąskie korytarze paszowe przy ścianie po ok.80 cm szerokości każdy, 2 rzędy stanowisk po 1,75 m i co zostanie po środku na kanały i korytarz gnojowy. Nie jest to moze technologia 21 wieku ale na tyle moge sobie pozwolić. Stodola ma 8,4 szerokosci z zewnatrz wiec moze byc troche szerzej zniz 7m w srodku. Gdybym przerobił na wolnostanowiskowa to musialbym dobudowac wzdłuz sciany korytarz paszowy i pomyslec o jakies hali udojowej a to znaczaco podraza koszty. Budowanie wszelkich imitacji hal udojowych wlasnym sposobem uwazam, ze dodaje tylko pracy poniewaz wiecej jest zabawy z przeganianiem i wyganianiem, porodami itp. przy stadach ponizej 30 sztuk niz w uwieziowce.
  9. Gdybym wywalił te słupy ( zresztą jak to zrobić) to jak pózniej obnizyc strop robiac np. poddasze uzytkowe, zeby bylo cieplej w oborze bo planuje uwieziowke?
  10. Nie Grzesiu bo stodoła jest wąska 7 metrów i po środku przebiegałby korytarz gnojowy.
  11. Vysgota a na ile masz sztuk masz tę oborę?
  12. Jak usunąć słupy betonowe ze stodoły, które są po śroku i trzymają belke?
  13. Na tej stronce są błędne informacje chociażby o pojemności zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych. Na większości terenów w Polsce obowiązuje 4 miesięczny okres przechowywania obornika a więcnp. zbiornik na gnojówke nie 3 a 2 m3. Tylko na terenach OSN 6 miesięcy. A co z szerokością korytarza paszowego, tutaj podają minimum 1,5 a co jeśli jest 1m tak jak budowano kiedyś w starych oborach, że krowy mają głowę praktycznie przy ścianie?
  14. Witam Orientuje się ktoś, jaka powinna być szerokość od stanowiska do ściany w oborze uwięziowej aby weterynaria się nie przyczepiła?
  15. Linia ciągła włączona w działke na geoportalu. Zasypać nie mozna a korzystac z tej wody do nawadniania stawu, robienie spietrzen do 1 metra itp.?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...