Skocz do zawartości

eko_rolnik

Members
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • AOL
    7230866
  1. eko_rolnik

    PRACA W KRAKOWIE

    Szukasz pracy, pracownika w Krakowie odwiedź serwis http://www.praca.krakow.pl
  2. Witam Pisząc o książce miałem ją na mysli w przenośni. Chodzi mi dokładnie o Informator, który otrzymałem od mojej jednostki certyfikującej. Proszę ewentualne zapytania odnośnie informatora kierować poprzez kontakt, który pan znajdzie tu: http://www.ekogwarancja.pl . Polecam również z drugiej strony gdyż można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytan odnosnie rolnictwa ekologicznego Pozdrawiam
  3. Witam Przez 3 lata trzeba tak będzie uprawiać tą glebę jakby już była ekologiczna czyli stosować nawozy spełniające normy podane przez Jednostkę certyfikującą (ta, która ten papierek nam potem wyda) no i nie kombinować z opryskami (a może się uda...). Oczywiście można stosować nawozy naturalne (obornik, gnojówkę z obornika) ale trzeba wcześniej złożyc wniosek z podaniem pochodzenia tego rodzaju nawozu i czekać na odpowiedź. No i stosować trzeba to co najbardziej ,,smierdzi" czyli gnojówki z czosnku, którymi się pryska jak i do tego dochodzi gnojówka z pokrzywy, która po przygotowaniu do oprysku śmierdzi niemiłosiernie. Wszystko to jednak spełnia określoną rolę i zadania w gospodarstwie ekologicznym pozwolę trochę z książki sobie tu przepisać: Gnojówka z pokrzyw: (w zależności od rozcieńczenia) - zapobiegawczo przeciwko chorobom grzybowym - wzmaga wzrost - przeciwko chlorozie - przeciwko mszycom, przędziorkom, tarcznikom, misecznikom Gnojówka z czosnku: - pobudza rośliny do wzrostu i zabezpiecza przed chorobami - przeciwko chorobom grzybowym Gnojówka ze skrzypu: - wzmocnienie roślin, uzdrowienie gleby - przeciwko chorobom - dostarcza krzemu, wapnia, siarki, potasu, manganu, magnezu Można w skrócie te 3 lata nazwać wprowadzeniem ,,kursem" ekologii gdyż w tym okresie zaczynamy pojmować i stosować w praktyce to całe ekologiczne prowadzenie gospodarstwa. Chwasty ... ? Niestety pozostaje ręczne plewienie ewentualna eliminacja maszynami rolniczymi we wczesnym stadium rozwoju rośliny (chwastu) spowodować obsuszanie wczesnych chwastów a tym samym doprowadzić chwasty do częściowej ich eliminacji. Sam zakup ekologicznych krzewów, sadzonek nie załatwi sprawy w 1 rok gdyż sadzonki będą wsadzane na glebie, która do tej pory była uprawiana metodami ,,nieekologicznymi".
  4. Witam Chciałbym zakładając nowy temat poruszyć zagadnienie odnośnie ekologicznej uprawy maliny (odmiana jesienna - wieloletnia uprawiana już 3 rok). Posiadam jej 4 ha i narazie jest w okresie przejściowym do ,,pełnej nazwijmy to certyfikacji - ekologii" Ma ktoś doświadczenie, pomysł jak zwalczyć zamieranie pędów w tego typu uprawie narazie co znalazłem to propozycja ręcznego wycinania chorych pędów (przy takiej ilości to raczej odpada...) jak i po skoszeniu ich późniejsze palenie. Choroba występuje zarówno na młodych jak i starszych pędach nie jest aż tego ogroma ilość ale zaczynam się tym stanem niepokoić.
  5. Witam Chciałbym zakładając nowy temat poruszyć zagadnienie odnośnie ekologicznej uprawy maliny (odmiana jesienna - wieloletnia uprawiana już 3 rok). Posiadam jej 4 ha i narazie jest w okresie przejściowym do ,,pełnej nazwijmy to certyfikacji - ekologii" Ma ktoś doświadczenie, pomysł jak zwalczyć zamieranie pędów w tego typu uprawie narazie co znalazłem to propozycja ręcznego wycinania chorych pędów (przy takiej ilości to raczej odpada...) jak i po skoszeniu ich późniejsze palenie. Choroba występuje zarówno na młodych jak i starszych pędach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...