Skocz do zawartości

Wladislaw

Members
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Wladislaw


  1. Ja uważam,że wypełnienie działek rolnych przez agencję to tylko utrudnienie. Przynajmniej w moim przypadku. Teraz w całej rospisce trzeba tylko szukać jak było wcześniej wykreślać itd. Szczerze mówiąc dużo prościej dla mnie by było gdybym wypełniał to na czysto bez doszukiwania się co na której działce jest inaczej.


  2. Nie będzie żadnej przeszkody. Pewnie rodzice maja kredyt z dopłatami ARiMR a nie ARR bo ARR nie jest tu władna agencją. W momencie jak będą chcieli przejść na rentę strukturalna będziecie musieli w Banku załatwić przejęcie długu przez osobę która przejęła gospodarstwo. osoba ta musi kontynuować przedsięwzięcie opisane w biznesplanie który był sporządzony przy kredycie a więc mniej więcej prowadzić gospodarstwo w tej samej formie jak było prowadzone do tej pory.


  3. To jest pytanie za 100 pkt. Jak zwykle wszytko w rękach naszej słynnej agencji która powoli zaczyna mieć więcej wspólnego z agencją towarzyską. Na razie z tego co wiem agencja łaskawie podała informacje że kredyty z dopłatami na ten rok będą kontynuowane, ciekawe tylko kiedy może od lipca


  4. Nie wiem już co robić ale chyba pozostaje tylko ironiczny śmiech z tych wniosków. Nie wiem kto wymyślił to dziwne rozpisywanie działek rolnych chyba jakaś mądrala musiała wziąć kase za zmiany w wniosku.

    Poza tym nie ma jeszcze instrukcji wypełniania załącznika graficznego a tam na pewno będzie też ciekawie.

    Za rok pewnie stwierdzą że system agencyjny nie mógł przetworzyć tych danych z wniosków bo zdziwił bym się jak by mógł szczególnie w galimatiasie jaki nastąpi w rozpisywaniu działek rolnych.

    Ciekawe ilu rolników niedostanie wcale dopłat poprzez błędne wypełnienie tych wniosków.

    Stawiam kasę że za rok znowu zmienią sposób wypełniania.


  5. Weź kredyt z linii nKZ na zakup ziemii jesli masz gospodarstwo powyżej średniej powierzchni gospodarstwa w województwie lub poprzez zakup gruntów utworzysz takie to możesz dostać ten tani kredyt. Niech ten co mieszka w Polsce weźmie notarialne pełnomocnictwo do reprezentowania tamtych dwóch z niemieć w transakcji kupna sprzedaży nieruchomości i żaden Bank nie powinien mieć co do tego zarzutów.

    Kredy z linii NKZ obecnie oprocentowany jest na około 1,9% prowizja zazwyczak 2% okres kredytowania 15 lat w tym mołżiwa karencja w spłacie 2 lata.


  6. Przy wiatraku 150kw masz przychód miesięczny średnio 5-6 tys zł. Koszt największy jest przy jednym wiatraku bo musisz jeszcze wybudować stacje transformatorową i coś w rodzaju stacji pomiarowej. Mnie więcej wyniesie cię to 300-500 tys. Dokumentacja jest straszna. Aby postawić wiatrak musisz mieć pozwolenia budowlane, z ochrony środowiska a przede wszystkim pozwolenie zakładu energetycznego na przyłącz do sieci. Potem jeszcze koncesja z URE na sprzedaż umowa na odbiór z jakimś zakładem, umowa z maklerem na sprzedaż Praw Majątkowych i możesz się cieszyć jak wiatr wieje.


  7. Myślę że zbyt szybko ten podatek u nas nie zostanie wprowadzony. Po pierwsze nasi politycy zbyt mocno boja się o swoje ciepłe posadki a każdy kto by wprowadził taki podatek popełni samobójstwo polityczne a to z tego powodu że ten rodzaj podatku płacony jest od wartości nieruchomości a policzcie sobie ile płacicie tera podatku od nieruchomości. Według prognoz będzie on dziesięć razy wyższy od obecnego podatku od nieruchomości i to w optymistycznym wariancie.


  8. Po przeczytaniu postów w tym temacie chciałbym aby ktoś jasno napisał jak to jest z powrotem na ryczałt czy na 100% można po 3 latach wrócić na ryczałt i czy można to wtedy zrobić bez oddawania części VATU od niezamortyzowanych maszyn.

    Po za tym może by ktoś zrobił jakąś listę co można odliczać oczywiści poza oczywistymi elementami jak zakup środków trwałych, pasz, środków ochrony, nasion itd.

    Co z telefonem? Co z odzieżą roboczą? Co z paliwem do samochodu? Co z środkami czystości?

    Czy kupując jakieś elementy w sklepie trzeba żądać faktury czy paragon fiskalny wystarczy?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...