Skocz do zawartości

Wladislaw

Members
 • Liczba zawartości

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • INTERESTS
  sport
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. Mam takie pytanie. W dopłatach rolnośrodowiskowych które rozpocząłem w 2008 roku zgodnie z rozporządzeniem trzeba co roku robić plan nawożenia dla gospodarstwa. Czy taki plan musi zrobić doradca czy można go zrobić samemu?
 2. Ja uważam,że wypełnienie działek rolnych przez agencję to tylko utrudnienie. Przynajmniej w moim przypadku. Teraz w całej rospisce trzeba tylko szukać jak było wcześniej wykreślać itd. Szczerze mówiąc dużo prościej dla mnie by było gdybym wypełniał to na czysto bez doszukiwania się co na której działce jest inaczej.
 3. Nie będzie żadnej przeszkody. Pewnie rodzice maja kredyt z dopłatami ARiMR a nie ARR bo ARR nie jest tu władna agencją. W momencie jak będą chcieli przejść na rentę strukturalna będziecie musieli w Banku załatwić przejęcie długu przez osobę która przejęła gospodarstwo. osoba ta musi kontynuować przedsięwzięcie opisane w biznesplanie który był sporządzony przy kredycie a więc mniej więcej prowadzić gospodarstwo w tej samej formie jak było prowadzone do tej pory.
 4. Czy uprawy roślin w gospodarstwie muszą obejmować 3 rodzaje w danym roku, czy trzy rodzaje w ciągu pięcioletniego okresu płodozmianu? Proszę o pewne informacje bo w moim przypadku to istotna sprawa.
 5. A wzór wniosku jest gdzieś? Bo jest plan rolnośrodowiskowy instrukcja do niego a nie ma wniosku.
 6. Solid Converter przerabia pdf w doc i możesz potem edytować. Naprawde dobry programik.
 7. A wie może ktoś gdzie w internecie można znaleźć instrukcje wypełniania załącznika graficznego bo na stronach arimr ciągle jej brak.
 8. Ja z agencją nie mogę sie dogadać. Wystosowałem zapytanie na piśmie do Warszawy bo w powiecie nikt nic nie wie. potrafią mi tylko pokazać rozporządzenie ministra o gospodarstwach niskotowarowych normalnie czeski film.
 9. To jest pytanie za 100 pkt. Jak zwykle wszytko w rękach naszej słynnej agencji która powoli zaczyna mieć więcej wspólnego z agencją towarzyską. Na razie z tego co wiem agencja łaskawie podała informacje że kredyty z dopłatami na ten rok będą kontynuowane, ciekawe tylko kiedy może od lipca
 10. Nie wiem już co robić ale chyba pozostaje tylko ironiczny śmiech z tych wniosków. Nie wiem kto wymyślił to dziwne rozpisywanie działek rolnych chyba jakaś mądrala musiała wziąć kase za zmiany w wniosku. Poza tym nie ma jeszcze instrukcji wypełniania załącznika graficznego a tam na pewno będzie też ciekawie. Za rok pewnie stwierdzą że system agencyjny nie mógł przetworzyć tych danych z wniosków bo zdziwił bym się jak by mógł szczególnie w galimatiasie jaki nastąpi w rozpisywaniu działek rolnych. Ciekawe ilu rolników niedostanie wcale dopłat poprzez błędne wypełnienie tych wniosków. Stawiam kasę że za rok znowu zmienią sposób wypełniania.
 11. Na stronach ARiMR wyczytałem, że rozsyłane są już spersonalizowane wnioski na dopłaty 2008 rok. Dostał to już ktoś?
 12. Czy w nowych programach rolnośrodowiskowych jeśli będę chciał skorzystać z pakietu rolnictwo zrównoważone istneje wymóg posiadania płyty obornikowej i zbiornika na gnojowicę?
 13. Też mnie interesuje ten temat. Czy ma ktoś jakąś wiedzę w tej kwestii?
 14. Weź kredyt z linii nKZ na zakup ziemii jesli masz gospodarstwo powyżej średniej powierzchni gospodarstwa w województwie lub poprzez zakup gruntów utworzysz takie to możesz dostać ten tani kredyt. Niech ten co mieszka w Polsce weźmie notarialne pełnomocnictwo do reprezentowania tamtych dwóch z niemieć w transakcji kupna sprzedaży nieruchomości i żaden Bank nie powinien mieć co do tego zarzutów. Kredy z linii NKZ obecnie oprocentowany jest na około 1,9% prowizja zazwyczak 2% okres kredytowania 15 lat w tym mołżiwa karencja w spłacie 2 lata.
 15. Wladislaw

  wiatraki

  Przy wiatraku 150kw masz przychód miesięczny średnio 5-6 tys zł. Koszt największy jest przy jednym wiatraku bo musisz jeszcze wybudować stacje transformatorową i coś w rodzaju stacji pomiarowej. Mnie więcej wyniesie cię to 300-500 tys. Dokumentacja jest straszna. Aby postawić wiatrak musisz mieć pozwolenia budowlane, z ochrony środowiska a przede wszystkim pozwolenie zakładu energetycznego na przyłącz do sieci. Potem jeszcze koncesja z URE na sprzedaż umowa na odbiór z jakimś zakładem, umowa z maklerem na sprzedaż Praw Majątkowych i możesz się cieszyć jak wiatr wieje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...