Skocz do zawartości

gołąb

Members
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez gołąb


  1. Ciekawy wątek z nawożeniem kurzakiem.

    Czy mógłbym prosić o rozwinięcie szczegółowe tematu stosowania pomiotu kurzego w uprawie pszenicy?

     

    Stosowałem wiele lat temu czysty pomiot w uprawie buraka pastewnego. Rozsypywany pogłównie w fazie 4 liści. Porosły takie wielkie , że w wiadrze mieścił się tylko jeden.


  2. Jajczarek,

    Należą się Panu gratulacje za pomysł podawania aktualnych cen śruty sojowej i podziękowania za wytrwałość !

    Co niniejszym czynię.

    Mam też dla Pana naleweczkę z dzikiej róży i miodu lipowego na jesienne przeziębienia, jako mój mały wkład w kontynuację wysiłku. Proszę o kontakt na priv .

    Darz bór!


  3. Znalezione w sieci:

    "Agria 2400- traktorek, ciągniczek jednoosiowy napędzany silnikiem dwusuwowym o mocy 8 kM odpalany "szarpakiem", trzy biegi do przodu i trzy do tyłu, możliwość zmiany położenia kierownicy (uchwytu), posiada załączany wałek odbioru mocy umożliwiający podłączenie przystawek wymagajacych napędu. Koła z ogumieniem w jodełkę w dobrym stanie. Możliwość blokowania kół- ciągnik napędza lewe, prawe lub oba koła. Wyposażony jest w zaczep do przyczepy i w zaczep do przystawek. Na zdjęciach widoczne przygotowane do planowanej rozbudowy części. Dodatkowo posiadam wykonany pług do niwelacji terenu, który wchodzi w skład zestawu. Zestaw jest bardzo ciężki tak więc odbiór ewentualnie zakupionego jedynie osobisty (swego czasu po małym demontażu ciągniczka przewiozłem go astrą II). Prezentowany sprzęt wykonał już swoje zadanie i być może pomoże innym. Dodatkowo odpowiem na pytania telefoniczne 606817318."

    Dzwoniłem, właściciel, życzliwie podał proporcję 1:25. Warto zadzwonić , bo ma dużą wiedzę.


  4. Stare" silniki benzynowe dwusuwowe wymagały "bogatszej" mieszanki. Np. silnik WSK , czy motopompy strażackiej. 1: 20.

    http://www.wsk125.co.pl/mieszanka_paliwowa.html

     

    Przestrzeganie właściwego doboru mieszanki paliwowej gwarantuje dobrą pracę silnika, właściwe smarowanie części trących podczas pracy silnika, a więc łożysk wału korbowego, sworznia tłokowego oraz gładzi cylindra z pierścieniami. Elementy te smarowane są olejem dostającym się do silnika z benzyną. Stosunek benzyny do oleju wynosi zasadniczo 20:1, tzn. do 20l benzyny wlewamy 1l oleju silnikowego Lux 10. W okresie docierania silnika, do chwili przejechania 500 km, należy stosować mieszankę w stosunku 16l benzyny do 1l oleju, czyli 16:1.

     

    Olej powinien być dokładnie wymieszany z benzyną w specjalnym naczyniu. Wytworzoną mieszankę wlewamy do zbiornika paliwowego przez lejek mający filtr (sitko). Należy pamiętać, że wszystkie zanieczyszczenia mieszanki zatykają przewody i dyszę gaźnika utrudniając lub uniemożliwiając pracę silnika. Podczas pobierania paliwa w dni słotne i śnieżyce należy uważać, by do naczynia nie dostała się woda. Najbardziej wskazanym paliwem jest benzyna o liczbie oktanowej nie mniejszej od 90. Należy zwracać uwagę na to, by otworek odpowietrzający w korku wlewowym nie był zatkany, gdyż powoduje to przerwanie dopływu mieszanki do silnika.


  5. Kol. Szopen

     

    Dziękuję!

    W broszurce prof. Franciszka Brzóski "Pasze rzepakowe w żywieniu zwierząt" autor podaje zawartość białka w makuchu na poziomie 300-340 g/kg, natomiast strawność jelitowa białka pasz rzepakowych w żywieniu wynosi ok 78-81%.

     

    Pozdrawiam.

    G.


  6. Do Kol. Szopen

     

    Proszę o parę słów na temat techniki śrutowania nasion rzepaku.

     

    Jak szacuje Kolega zawartość strawnego białka i dostępnej energii w nasionach surowego rzepaku, w paszach dla drobiu i trzody?

     

    Pozdrawiam.

     

    G.


  7. Kolego Gregorfik,

    może udałoby się zamieścić foto tego łanu wysianego 29kg/ha. Szczególnie dno łanu ,jakie jest zagęszczenie , ile źdźbeł w pojedynczej roślinie. Nauka nie pójdzie w las!

    Obserwuję miejsca w tegorocznej ozimej pszenicy gdzie wypadło sporo roślin. Pozostałe przeżyły i bardzo się rozkrzewiły. Zobaczymy ,jaki będzie plon.

    Pozdrawiam.


  8. Dinosław,

    Napisz precyzyjnie jakiego rodzaju projekt masz przygotowac (czy architekturę, czy wyposażenie , czy technologię?).

    Dodatkowe pytanie: czym różni się projekt brojlerni na 10 tys. brojlerów Coob 500 od projektu brojlerni na 10 tys. brojlerów Ross 308. lub Hybro ?

    Pozdrawiam .

    G.


  9. Do eksperta basf:

    ze względu na koszty chciałbym prysnąć chwasty w pszenicy ozimej (mewa-- teraz już 3 listki ) preparatem Glean. Nie dało się po siewie, ze względu na deszcz.Na Glean trochę późno. Co pomieszać aby pola były czyste? By zabieg nie był za drogi. Chwasty występują wszystkie -najważniejsze :miotła, rumiany, chaber,przytulia , gwiazdnica,bratek ,itd

    Pozdrawiam.


  10. Polecam wszystkim do poczytania KOSZTY EKSPLOATACJI MASZYN nr 22 autorstwa Aleksandra Muzalewskiego -wydanie IBMER 2007. Myślę , że wielu z Państwa otworzy szeroko oczy po lekturze broszury.

    Pozdrawiam młodzież.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...