Skocz do zawartości

Stanisław11

Members
  • Liczba zawartości

    267
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Stanisław11


  1. Ja na szczęście w mojej okolicy nie mam problemów ze złodziejstwem. Ale jak mi kumpel opowiadał (daaaleko ode mnie mieszka) jak w sąsiedniej wiosce to takie złodzieje że szok. W żniwa jak ktoś ciągnik zostawi na zastodolu w pogotowiu na kombajn to zwineli i to nie jednemu Kradną także śrutowniki,przyczepy,rozrzutniki,nawet kombajny ale to w nocy.A co najgorsze mają tam plagę podpaleń-podejrzenia padają na tych co ukradli (pożary kilka w roku,nie tylko stodoły ale i domy!!!!!!! ) W ogóle tam to złodzieje i bandyty jak mi opowiadał to strach tam mieszkać by było. A i jeszcze potrafia zakupy ukraść jak ktoś ze sklepu idzie!! Policja podobno od święta tam zagląda To nie są żadne brednie,fakty od których krew sie burzy jacy to ludzie wredni!! Degeneracja totalna.....

    To gdzie to jest dokladnie?


  2. Ale sarkazm się zakrada, ale zgadza się. Zasady Zwykłej Dobrej Praktyki Rolnej obowiązywały roników, którzy weszli w jakiekolwiek progrmy PROW-u, od poczatku wejścia do UE. Cross copliance to tylko takie "lekkie" rozszerzenie owych wymogów.


  3. własnie znalazłam w internecie ten pakiet i nic o ręcznych pracach nie piszą, w wymogach jest podane,ze uprawa ma być otoczona otuliną(najczęściej ugór,albo trawa)i jest to już połowa tej działki objetej dopłatą,czyli jak uprawa ma 0.4 ha to dopłata jest do 0.4 ha a materiał siewny to 0.2 ha,zabiera to bank genów nieodpłatnie ,wspominają że należy prowadzić dokumentacje.w ramach tego pakietu jest mozliwa produkcja towarowa min 2ha z dopłatą o ile pamietam 500 zł,bez banku genów -zboże dla rolnika.w ogóle to są 4 warianty tego pakietu-mozna wybrac ten który nam pasuje.

    No cóż Pani Barbaro ...wymiękam po tym tekscie.

    Dobrej nocy życzę.


  4. My mieliśmy kontrolę z ARIMR (wojewódzkiej) 2 lata temu. Kontrola obejmowała cały "aspekt" rolno-środowiskowy, a nie tylko ekologię - bo weszliśmy w sumie w trzy pakiety ( łąki i pastwiska ekstensywne). Panowie kopali przez 3 godziny w papierach. Zwracam uwagę na rejestr działań rolno- środowiskowych ! Musi BYć i musi być skrupulatnie prowadzony . A potem była kontrola w terenie - więc losowo wybrali dwie działki, zmierzyli GPS-em ich powierzchnię no i sprawdzili stan pól i łąk. Do budynków inw. nie zaglądali i na sprzęt nie patrzyli.

    Tak, to się zgadza. Zostałeś wylosowany do kontroli RŚ ze względu n ainne pakiety poza ekologicznym. Ważne są papiery, czyli prawidłowo napisany Plan RŚ i prawidłowo wypełniony Rejest Zabiegów Agrotechnicznych. Naturalnie trzeba było też zmierzyć wylosowane działki i obejrzeć jak sobie roślinki rosną, ale pytać o maszyny, o siewnik? To już pomylenie czynności służbowych. To należy do Inspektora Jednostki Ceryfikującej. A czy rolnik eko musi koniecznie posiadać na własność siewnik? Może przecież pożyczyć od innego rolnika eko, albo mieć wspólny siewnik.


  5. Czegoś tu nie rozumiem. Gospodarstwa ekologiczne ma prawo kontrolować inspektor z jednostki Certyfikującej, oczywiście jesli chodzi o ekologię i Program rolnosrod. IJHARS może skontrolować Jednostkę C.,itd czyli MRiRW, UE, ale ARiMR? tego nie rozumiem szczerze powiedziawszy. Wg mnie to gospodarstwo ekologiczne biorące udział w Programie może skontrolować ARiMR tylko pod kątem pobierania dopłat obszarowych i ewentualnie ONW.

    I raczej się nie mylę.

    A jeżeli kontrolujący przyczepił się do NIEPOSIADANIA SIEWNIKA, to znaczy, ze rzeczywiście znał się na rzeczy, ale czy wytykanie takiego "błędu" było jego powinnością i czy należało do jego kompetencji? Oj, chyba to była jednak jego nadgorliwość. Pewnie ten człowiek sam był rolnikiem eko, sam był inspektorem w Jednostce i pewnie jeszcze doradcą rolno-środowiskowym, a przy tym wszystkim zatrudnił się do kontroli w ARiMR. Dodam tylko, ze taki ktoś nie moze pracować na terenie województwa, na którym mieszka.


  6. Ja mam zamontowanych kilka kamer i podłączone do komputera. Jak w zeszłym roku buchneli mi 200 kg jęczmienia a ja sprawdziłem na zapisie kto to zrobił to pojechałem do cwaniaków, powiedziałem że albo zapłacą za towar i jedną kamerę albo idę z zapisem na Policję. Zapłacili bez gadania i jak się rozeszło że mam kamery to mam spokój.

    Mogłbyś się podzielić informacją jak to zrobić? Sam to wszystko montowałeś? Masz te kamery na podczerwień, czy tylko w dzień wiesz kto i co?


  7. Uważajcie, wnioski na 2008r były drukowane znacznie wcześniej i nie naniesiono na nich zmian,jakie rolnicy dokonywali w ostatnich miesiącach, np słynne rowy, których już dawno na polu nie ma.

     

    aby dostać dopłaty obszarowe do rowów( często kilka groszy) należy ten rów wykaszać, dbać o urządzenia melioracyjne - tak mi się wydaje

    pytanie czy warto starać się o te dopłaty,

    a może lepiej zgłosić rowy jako nieużytki.

    Nie, nie, nie o to mi chodziło. Agencja wzywała rolników jakoś tak na jesieni do licznych poprawek i o tym pisałem np. Kiedyś dawno, dawno temu był sobie rów (obojętnie melioracyjny czy też nie) i ciągnął się w poprzek wielu, wielu dzialek. dzisiaj po tym rowie śladu nie ma, a rolnicy na całości swoich ziem posiadają grunty orne obsiewne najczęsciej zbożem. Problem w tym, ze ów nieistniejący rów to działka geodezyjna posiadająca swój numer, więc nasze (czyli rolników) działki ewidencyjne i rolne nie łaczą się ze sobą i nie tworzą jednej zwartej działki rolnej (np.A), bo dzieli je ...nieistniejący rów. Trzeba było działkę np. A rozbić na 2 działki rolne np. A i AB lub jak w moim przypadku odjac od działki A kilka arów. Nowe wnioski na 2008r były wygenerowane znacznie wcześniej i te zmiany nie zostały naniesione.


  8. co roku są zmiany w dopłatach,

    z doświadczenia wiem iż zmiany, interpretacja genialnych przepisów będzie dopiero w połowie lub pod koniec kwietnia dlatego raczej lepiej jest złożyć wniosek jak najpóżniej .

    Przypomnijmy sobie co było z nieaktualnym rodzajem użytków, łąkami trwałymi, powierzchnią ewidencyjno gospodarczą-itp

    Wydaje mi się iż zmianowanie to elementy crossa i można je obejść np stosując nawożenie organiczne.

    Z pierwsza częścią zgadzam się w 100%, ale ostatniego zdania nie rozumiem. Mógłbys napisać bardziej szczegółowo?


  9. Ja też nie dostałam...

    A zmiany dotyczące płodozmianu wprowadzono w październiku 2007 zdaje się więc powinny obowiązywać od 2008, tylko skoro wpisuje się grupę upraw bez konkretnego zboża to kto to sprawdzi bez corocznej kontroli na miejscu???

    No tak, przy samej "obszarówce" nie bardzo wiadomo, ale... Zauważ, ze okopowe mają zazwycaj JPO, bez dopłaty uzupełniającej, tak samo oleiste przemysłowe. No ciekawe, ciekawe...


  10. Ratujjj kiedy skończy sie ta rzeź??

    Matko, to Ty jeszcze na placu boju?

    Teraz, to niby namawiają do zatrzymania papierów i...przetrzymania złych czasów, ale nie jestem pewien. Byc moze chcą zapobiec dalszej wyprzedaży, a być może to poczatek czegoś wiekszego.


  11. Panowie nie kłóćcie się tylko postarajmy się wytłumaczyć w logiczny i zrozumiały sposób przepisy ustawy która nas dotyczy.Z tego co tam wyczytałem to zgodnie z & .1.ust. 2 to płatność zwierzęca przysługuje do wielu roślin w tym do zboża ,ale uprawianych na trwałych użytkach zielonych co jest pogwałceniem definicji trwałych uż... to się ni jak ma do logiki .Tym powinien zając się Kochanowski a ten co pisał tę ustawę chyba był nie normalny

    A może tę ustawę pisal ...poeta? To by nawet tłumaczyło wiele kwesti.

    Pan "robol" chyba tej ustawy nie tworzył.

    Ale najgorsze z tego wszystkiego jest to, że ten bubel ciągle funkcjonuje.


  12. Zastanawiam się nad programami rolno-środowiskowymi, trzeba trochę kasy z UE wyciągnąć

    Orientuje się ktoś co to są "lokalne odmiany roślin uprawnych"?

    No i może gdzie kupić "lokalne rasy świń", pewnie są drogie, ale 570zł/rok do lochy skłania do zastanowienia się

    Pakiet Ochrona zasobów genetycznych nie daje zdawalających korzyści. Dopiero w połączeniu z ekologią. Zauważ, te stare rasy zwierząt zostały wyeliminowane z rynku właśnie dlatego, że były nieopłacalne.

    Informacje znajdziesz u źródła, czyli Instytut Zootechniki Balice k. Krakowa, ponieważ wchodząc do programu RS będziesz musiał miec od nich zaświadczenie, ze stado Twoje zostało objęte ochrona zasobów genetycznych.


  13. W poprzednim poście napisałem, że u nas nie ma prawdziwych gospodarstw ekologicznych, chodziło mi o MOJE okolice, a nie o całą Polskę, żeby ktoś nie czuł się urażony.

    suchodolak, dzięki, muszę się wybrać w końcu do Skierniewic.

    Co z chwastami, w jaki sposób będziesz z nimi walczył?

     

    Gdzieś widziałem specjalne maszyny do niszczenia chwastów w sadach. Małą talerzówkę mątowaną z boku ciągnika albo gleboryzarkę takiej konstrukcji aby obrobić koło drzewek, również można kosiarką spalinową bądź ciągnikową, trawa i chwasty rozkładająca się na powieszchni to dobry nawóz.

    A jak sad niewielki to propnuje kozy wpierniczą wszystko, tylko trzeba na drzewa uważać aby niepoobgryzały.

    Do naturalnych kosiarek zaufania nie mam

    Pozostaje kosiarka spalinowa, lub jak piszesz maszyny montowane z boku ciągnika, tylko ja bym chciał prowadzić uprawę szerokich międzyrzędzi. Zdaje się, że trudno będzie to ze sobą pogodzić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...