Skocz do zawartości
Andzia

Blonde D'Aquitaine

Rekomendowane odpowiedzi

Buhaj Saint-Jal oceniany we Francji . Wydajność rzeźna oceniana na podstawie mieszańców krzyżówkowych z rasą HF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buhaj Saint-Jal oceniany we Francji . Wydajność rzeźna oceniana na podstawie mieszańców krzyżówkowych z rasą HF .

Ale Saint-Jal to limousine oferowany przez MCB Krasne a nie salers.

To chyba nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale pokręciłem coś w zapiskach . Buhaj nazywał się Fier , rodem z Francji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belgiem nie można kryć jałówek, każdy to wie, ale na krowy jest fantastyczny, piękne potomstwo po nim wychodzi, a porody trudnością nie odbiegają od innych ras. Mieszaniec salersa na matkę jest dobry, nie podważam, ale co z byczkami po tej rasie? W jakiej wadze je sprzedajecie i jakie ceny można uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać o swoich mieszańcach . Mam krowy czerwono-białe ( typ wogulski użytkowy ) x Salers + zjawisko heterozji . Potomstwo było dobrze umięśnione i ładnie przyrastało . Ze sprzedażą nie miałem żadnych problemów , ceny nie podaje bo to było w czasach kiedy u nas startował kapitalizm ( handel z łóżka polowego ) . Chcę zwrócić uwagę na jeden szczegół , Salers podobnie jak Hereford należą do ras ekstensywnych i intensywny opas powoduje nadmierne otłuszczenie tuszy a w efekcie niższą cenę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie takie mieszańce niestety nie są chodliwe (zaznaczę, że bardzo nad tym ubolewam). Odbiorcy preferują przede wszystkim czyściochy (LM), ewentualnie mieszańce z CH, z LM średnio bo pierwsze pokolenie jest czarne Dziw nad dziwy. Co będzie z belgami - trudno powiedzieć, jeszcze nie dorosły do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią , co kraj to obyczaj U nas preferowane są (białogłowy ) i kolor .Czarne umaszczenie u LM to naprawdę zaskakujące , przecież one są słynne ze swojego genu barwy . Nataszo czy możesz podać więcej szczegółów o BB .

Z czym krzyżowane

Łatwość porodów

Waga cieląt po urodzeniu

Łowicz coś próbuje robić w tym temacie , ale do mnie docierają tylko ogólniki .[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belgami tylko jałowek nie mozna zacielać krowy mozna bo lekko sie rodza.pisze z tego prace magisterską z tego co mi mowili rodziły sie lekko i ze wszystkich badań tak wychodzi www.netbbg.com nasienie tych buhajów mozna kupic w wcihrz poznan,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wuja ma mleczne i kryje teraz dla mnie wszystkie belgiem o nazwie Eclat et de biourge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ktoś kiedyś obiecał żen napisze więcej o tych krzyżówkach

Jak narazie mało tego . Czekam na więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
belgami tylko jałowek nie mozna zacielać krowy mozna bo lekko sie rodza.pisze z tego prace magisterską z tego co mi mowili rodziły sie lekko i ze wszystkich badań tak wychodzi www.netbbg.com nasienie tych buhajów mozna kupic w wcihrz poznan,

 

Jeżeli te badania opierają się na tym że ktoś tak mówił a Ty piszesz pracę też na takiej podstawie to niezłe jaja mogą wyjść z takich krzyżówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prace pisze sie tak ze najpierw jest przeglad pismiennictwa a potem metodyka wlasna i wnioski,a jesli chodzi o belgi to wycielenia sa tak jak u innych ras czasem rodzi sie duzy a przewaznie w normalnej wadze wazna zasada krowa nie moze byc za mala ,jalowka i najlepiej wielorodka o dobrze rozbudowanym zadzie,a byk testowany na odpowiednie wycielenie i dobry indeks latwych wycielen i wtedy ryzyka nie ma proste.wtedy nie ma ryzyka a jak ktos chce ryzykowac to nie ma sprawy jego problem.takze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...