Skocz do zawartości

NataszaX

Members
 • Liczba zawartości

  170
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • INTERESTS
  bydło mięsne
 • OCCUPATION
  zootechnik
 • AOL
  3043028
 1. Droższej nie ma, ale u nas po pierwsze nie ma na to rynku, więc nawet jeśli ktoś ekskluzywny miałby to od Ciebie oDebra1ć to musi to być ilość towarowa, po drugie dostęp do tej genetyki raz że jest ograniczony, dwa, ze nie wiem czy Twoje wnuki zdołały by spłacić ten zakup.
 2. I całe szczęście. W Polsce nie prowadzi się oceny wartości hodowlanej bydła mięsnego. A cała ocena ocena osobnicza zwierząt jest oparta na fikcyjnych , branych z sufitu danych. A PT Hodowcy jak i MR to widzą. Płacą za fikcję. MR daje dotacje. Za bezwartościowy papier. Zapytaj sąsiadów zza granicy dlaczego nie chcą kupować polskich rozpłodników . Niemcy kupują w Czechach, Czesi u Niemców. U Polaków nikt. To też zmniejsza szanse tego kierunku produkcjii. Wobec tego mam nadzieję, że wszystkich zdenerwowało to już do granic tolerancji i wszystkich którzy chcieli by coś zmienić w szeroko pojętym funkcjonowaniu związku proszę o prezentowanie pomysłów, które po opracowaniu trzeba będzie przedstawić przed walnym - żeby w trakcie było wiadomo o czym rozmawiać. Proponuję w tym celu założyć oddzielny post na przykład, proszę o opinie.
 3. I tu się zgadzam z Bacą, w tym roku mamy pierwsze cielęta po salersie i wyrostowo jako dzieciaki są bardzo imponujące. Należy pamiętać, że nie oczekuje się od nich wybitnego umięśnienia tylko wybitnych cech matecznych powiązanych z dobrym dostosowaniem do trudnych warunków środowiskowych.
 4. Co mi po zgłoszeniach materiału do obrotu jeżeli rozmawiam osobiście z Prezesem rzekomego Działu Handlowego Związku, określam ilość sztuk i czekam 3 miesiące na cotygodniową odpowiedź o już jadącym odbiorcy? Mam te bydlaki przywiązać do drzewa czy wypuścić do lasu do czasu jak mnie ktoś łaskawie raczy poinformować o tym co się w temacie dzieje. Pomijając fakt, że oferowana cena jest nierzadko niższa niż możliwa do uzyskania bez współpracy ze Związkiem. A co do rzetelności- hmmm.... gratuluję.... Czemu nikt nie kontroluje ani związku ani hodowcy co do rzetelności danych? Przecież każdy dobrze wie, że papier przyjmie wszystko, szczególnie jak się w agencji parę rzeczy poprzesuwa... Z produkcją takiego materiału nie ma problemu, tylko kup potem taki lewy towar.... A genetyka, cóż niektórzy dalej nie zauważają problemu.
 5. Każdy robi to co mu się opłaca. Można też powiedzieć hodowcom w anglii, stanach i australii że mają głupie pomysły na życie.
 6. NataszaX

  Pszenżyto

  Nie wiem czy w 99% to bydlarze, są jeszcze pieczarkarze, brykieciarze i inni. I nie wiem czy to promocja - cenę ustala rynek - choć w tym przypadku to rzeczywiście mało, a rzeczywista wartość niestety nie ma tu nic do rzeczy bo komornikowi nie powiesz: "Panie to powinno kosztować tyle...". A co do wartości nawozowej - jest niewątpliwa.
 7. NataszaX

  Pszenżyto

  Nie zrozumiałam, co to jest "swoista promocja hodowców bydła"?
 8. Coś mi się wydaje, że w połowie sierpnia pęknie 840zł/t.
 9. NataszaX

  Łubin

  To słodki żółty DUKAT, pryskane duetem ultra, jakby jeszcze raz popadało, to powinien być w miarę przyzwoity. Też siejemy pierwszy raz, zobaczymy co z tego cuda wyjdzie
 10. NataszaX

  Łubin

  Popryskane, kwitnie ładnie, pachnie dziwnie - nigdy tego zapachu z łubinem nie kojarzyłam, jest zachwaszczony ale desykatem na rozmnożenie trzeba będzie polecieć potem może.
 11. Uczepiliście się tego gmo jak jakiegoś diabła na sośnie. Zrzućmy jeszcze na niego winę za II wojnę światową i będzie spoko. Jeżeli nic innego nie szkodzi , to czemu jest tak dobrze skoro jest tak źle? Przyjrzyjmy się może oddziaływaniu innych czynników na zdrowie i życie różnych istot, a to czy zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić i nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania przy ich braku to już zupełnie inna kwestia... Czemu nikt nie atakuje nokii czy samsunga za to że produkują telefony wywołujące raka mózgu? Nie zabrania produkcji aspartamu, który wywołuje alzheimera? I że od mikrofali powstaje multum wolnych rodników, które też nie przedłużają nam życia? I oczywiście ukochany glutaminian sodu którym faszerujemy się na co dzień? Nie jestem zwolenniczką ani przeciwniczką gmo, uważam po prostu że jest to jeden z etapów rozwoju cywilizacji, który po prostu trzeba zaliczyć. I to bez względu na to, czy na rynek wprowadzi go monsanto, bayer czy syngenta. Nikt nie zna na dzień dzisiejszy pełnych konsekwencji wprowadzenia gmo do obrotu, na pewno będzie to miało wiele negatywnych jak i pozytywnych konsekwencji. Jeśli nie możemy tego zaakceptować, to pakujmy się na drzewo z powrotem wcinać banany.
 12. Można w grupie, jak najbardziej. Zawsze to weselej, jest z kim pogadać, można komuś nastukać i jakiś przygodny kochaś też się znajdzie, jak u ludzi - a w więzieniu nikt siedzieć nie chce:) trochę ujeżdżać po sobie będą ale odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, tuszki będą lepiej umięśnione, mniej otłuszczone, ogólnie palce lizać ...
 13. Kora jak kora, ale w liściach ( a może i w całej roślinie) jest dużo kwasu salicylowego, więc się dowitaminizowują a dodatkowo pomaga im to zwalczyć potencjalne pasożyty wewnętrzne często bytujące na podmokłych terenach (motyliczki i tp) W zasadzie powinny być teraz same baldachimy na wysokości wygięcia szyi - ładnie to wygląda i nie potrzeba ogrodnika:)
 14. Tak EBV z prawdziwego zdarzenia by się przydała...
 15. Dopóki nikt nie wdroży porządnej oceny prowadzonej przez odpowiedzialnych i przeszkolonych pracowników na poziomie BLUPu, to trzeba zapomnieć że jakakolwiek ocena jest wiarygodna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...