Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HAJ ja ,że tak włączę się do dyskusji,no sory,ale co niektórzy po prostu na drodze ewolucji poszli innym kierunkiem.Ludzie w epoce kamienia łupanego [podporządkowali] sobie zwierzęta,żeby im służyły.Jeśli,ktoś tego nie rozumie,a patrzy na to z boku,bo nie żyje z hodowli ,tylko pieska sobie ma to niech lepiej głosu nie zabiera i nie wypisuje takich durnot.Bardzo mądrze kolega poniżej napisał o losie innych zwierząt.A swoją drogą,jak TYM innym się tak widzi to niech ARKę jakąś założą i skupują tam zwierzęta.chętnie oddawałbym tam i świnie i konie.A jeszcze że zapytam czy wiesz ile produktów poch. zwierzęcego CIę otacza na codzień?????Pewnie i tak nie załatwiłem sprawy,ale może tacy[...] se swój portal stworzą i tam łzy ronić będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do agib79, skoro tak znasz się na hodowli i ortografii , to co sie z tymi twoimi konikami działo przez te 15 lat. Co z tymi które już Ci służyć nie mogły? Zakopane pod płotem? Skoro tak się znasz na koniach to dobrze wiesz jaki los czeka konie po szkólkach jeździeckich. Konie są tak zajeżdżone przez niby miłośników że nawet na kiełbasę ich nikt nie weźmie tylko na konserwy.

Kochana miłośniczko zwierząt: idź do pierwszego lepszego sklepu gdzie kupisz konserwy dla psów i kotów i przeczytaj skład: mięso + mięso wieprzowe i wołowe. Skoro jesteś taka oczytana to mi powiedz z czego jest to pierwsze mięso?

A co do prawdziwych miłośników koni to oni nawet psa ani kota nie trzymają bo wiedzą z czego jest robiona karma.

A pan sztum nikogo nie chciał obrazić (kto się poczuł to przepraszam) A sztum nazywa cwaniaczkami ludzi krótkowzrocznych, którzy coś wiedzą ale nie do końca.

Ja się na temat hodowli świń nie wypowiadam bo się na tym nie znam. Ale tak jak JDG trzymam bydło mięsne i też mi jest żal, że na talerzu lądują takie miłe bydlaczki.

 

P.S. Znajomy kupił niedawno ślicznego koni sportowego ze Służewca dla córki.

Przywiózł go do domu, wprowadził do stajnii. Na drugi dzień otwiera drzwi od stajni chcąc konia na padok wypuścić a on tylko ogon zadarł do góry i jak tylko szybko umiał biec pobiegł w siną dal. Cały dzień bidaka szukali ale znaleźli.

To biedadztwo od małego uczone było tylko biedz do przodu i to jak najszybciej. Czyż to nie jest kaleka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wchodza tu same głąby ktore nie umieją czytać! w ostatnim poscie powiedzialam ze nie zycze sobie obrazania mnie i wyzywania od cwaniaczkow, niedouczonych itd. nie jestem hipokrytka i wiem z czego jest karma dla psow i co jest podawane na stol ludziom. taki lajf. ale nie zniose jak jakis maly czlowieczek bedzie mnie bez powodu obrazal. to jest forum mozna wypowiadac sie na kazdy temat. widze ze bywaja tu ludzie niskich lotow. przykro ze takie spoleczenstwo na wsi mamy. dlatego jest taka ocena polskiej wsi: pijaczki, nieuki itd.... szkoda gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do agip79

Czytaj dziecko, czytaj.

Ja wyraźnie napisałem, że jak kogoś uraziłem to przepraszam. Inteligent to by zrozumiał ....

A co do twoich obraźliwych postów na temat ludzi na wsi: ja jestem inż. informatyki a moja żona magistrem historii i teraz to ja się nie pozwolę ludziom obrażać

 

I mogę cię zapewnić jako spec od komputerów, że jak dalej będziesz ludzi na forum obrażać znajdę cię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kogos obrazilam rowniez przepraszam. jestem tu ostatni raz bo szkoda mi czasu..... myslalam ze to wolny kraj. skoro ludzie moga jednych obrazac a drudzy ne moga sie bronic to cos jest nie tak. inni bluzgaja tu na maxa jakos nie zwracasz im uwagi.

zegnam ozieble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i nie jestem dziecko!! liczba przy loginie nie oznacza mojego roku urodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cię tylko chciałem znaleźć w celu wymiany poglądów

 

I nie uważam żeby inni cię obrażali bo oni piszą neutralnie a ty najeżdżasz obraźliwie na rolników.

 

I tak jak piszesz: wolny kraj, każdy może robić co chce pod warunkiem, że jest to zgodne z obowiązującym prawem.

 

I po co pisać,że ci są "cacy" a inni "be" Człowiek głodny musi coś jeść. Jednym smakują żaby innym konie. To są zwierzęta które się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Peron

Zapomniałem Ci napisać że przed świętami zjawili się u mnie handlarze ( skąd byli nie napiszę bo będą szykanowani ) i wziąłem w sumie po 6,2 za kilogram. No waga była na moje i ich oko. Ale 1 stycznia rozpoczął się nowy sezon wyżrebień pozytywnie i bez problemów. Oby tak dalej.

 

Pozdrawiam wszystkich hodowców koni: tych małych i dużych, sportowych i pociągowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sztum

 

No to dali Ci cenę standardową, po tyle teraz płacą. Znaczy się, że i Ty i oni oko macie dobre, bo ja zawsze przed sprzedażą waże konie i wiem po ile mi wychodzi średnio. Ci handlarze z waszych stron, czy bardziej z centralnej Polski? Ja znam takiego gościa, który przerzuca masę koni. Zna chyba wszystkich większych handlarzy w polsce. Facet nie bawi sie w pojedyncze sztuki, on sprzedaje i kupuje hurtem. Mówił do mnie, że on w jednej rzeźni ma już wyrobione znajomosci i jak im wstawia dobry towar, to daja mu nawet do 7,50 z kg. Policz sobie teraz ile zarabia na jednym 400 kg żrebaku i pomnóż to razy 10 (tyl włoży na auto) i razy 2 (dwa auta ma). Gosć mieszka na wsi, ręce trzyma w kieszeni a do roboty ma ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztum - ale ci się ostra babeczka trafiła nabluzgała na wszystkich, napisała że nie życzy sobie żeby ją obrażać trzasneła dźwiami i poszła . . . Pani hodowczyni reprezentuje zbyt wysoki poziom, zeby spoufalać się z takim motłochem jak my

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te kobiety....

 

Peron, ludzie byli z połowy drogi ode mnie do Warszawy. Waga była na oko bo się jeszcze swojeje nie dorobiłem ale zbieram. A jak znajomy dzwonił do Rawicza to mu powiedzeli, że cena jest od 2 zł/kg do 7,5 zł/kg a ocena na bramie zakładu. Dla nas to trochę za daleka na wyprawę w nieznane , no i chody u klasyfikatora. Skoro jednemu da więcej, drugiemu musi zabrać. Ot prawo rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAJ CHłOPY, gdzie wam tak płacą za konie???,.W SłOMNIKACH nie wjedziecie[bo pośrednik by nie zarobił], a ten z kolei [krakus] po 5.50 za grubego płaci tzn. zimnokrwiste ,tak jak my mamy S.P. to może po 4 zł. da ,no anie to sobie chowaj........ A TAKA ci napisze pierdoły,jakby była pierwszą po BOGU, a pekińczyka pewnie w m-4 posiada.Dałbym jej tą robotę i ten zarobek, DOBRZE żE POSZłA SOBIE I JUż TEGO NIE BęDZIE CZYTAć HA HA .A mam pytanie ,co robią z w ogóle koniami huculskimi,kucykami itd,bo Jasło i Słomniki nie biorą takich,a i WłOCHY NIE CHCą TEż pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Słomnikach Antonio zawsze słabo płaci. Najchętniej to by wyrwali za póldarmo. Oni często kupują takie konie kontuzjowane, albo które zachoworwały, ale muszą być w dobrym mięsie. Wtedy to dopiero płacą grosiątka.

 

Sztum BINGO!!! Ten koleś, o którym Ci pisałem sprzedaje do Rawicza właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HAJ CHłOPY, gdzie wam tak płacą za konie???,.W

 

Taką cenę to za zimnokrwiste do roku. Powyżej to cena faktycznie leci w dół

A nie myślałeś by swoje S.P. kryć zimnokrwistym i mieć pogrubiane źrebaki, które wiadomo czego będą miały więcej, a co za tym idzie cena lepsza. A i do jazdy się nadają

Na temat kuców to wiem tylko tyle, że podobno ich nawet na KONSERWY NIE CHCĄ BRAĆ bo podobno mięcho bardzo lipne (no i ten zapach).

 

Ja osobiści rozważam zwiększenie stada by na taki transporcik mieć uzbierane.

 

A jak ten gościu który ode mnie brał się nazywa to nie wiem, obiecał f-rę przysłać ale poczta chyba szwankuje Mam tylko jego nr. telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że za żrebieta,a moje S.P. to jest tak brakuje 1 pokolenia do K.młp.i co z takiego wyjdzie.Koń zimnokrwisty to inna sprawa ,ma 1 krąg mniej w kręgosłupie,poza tym klacz szlachetna,co za tym idzie i delikatna, może mieć problem z ożrebieniem się,mamy ogiera śląskiego,i wiem wychodzą bardzo ładne żrebięta ,ale ni to do siodła w galop,do hodowli do tego to koszty nie mam na tyle jazdy,żeby opłaciło się je mieć bez dotacji.Szczerze to problematycznie ta zabawa wygląda,4 lata temu 8 klaczy śląskich i S.P. [nie mieliśmy jeszcze swojego ogiera]kryliśmy na punkcie.(słowo zostało usunięte) się zrobiło że wszystkie 8 miały ropne zae miały zapalenie ropne macicy.Chłop pierdoli kasę brał i puszczał kobyły komy popadnie bo kasa.Ktoś przyprowadził klacze może brudne po wyżrebieniu i masz. Na moim terenie jest dopłata do śl. młp. hucuł i konika polskiego,podobno ma być teraz 1.700 A u was jak to wygląda? POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość i twoje konie będą łapały się na dotacje to nie masz się nad czym zastanawiać tylko brnąć po trupach do celu. Tylko mam nadzieje, że te informacje o dotacji masz z PZHK i oni cię w tym utwierdzili ( o załapaniu się tych klaczy do programu ). PZHK to strasznie zamknięta klika trzymająca władze i bez nich ani rusz w tych tematach.

My mamy może z 4 klacze ( na 10 ) które by łapały się na dotacje do koni sztumskich, ale dopiero od przyszłego roku możemu się starać bo mamy poplony ozime od 2 lat, a od 3 możemy dopiero zmienić stary program na nowy. 1500 zł do klaczy na drodze nie leży ale ciekawe jakie związek i Balice zażyczą sobie opłaty z tym związane? No i ogiera byśmy musieli zmienić. Zcas pokaże co dalej z tym tematem będzie...

 

Co do zdrowotności stada. Jak jeździliśmy na punkt ze swoimi klaczami to troszkę, ale naprawdę niewiele problemów było. Problem był tylko z zaźrebieniem ( ogier troszkę przemęczony ). A ropę to mieliśmy jak nam wet źle łożysko odioł po wyźrebieniu. Ale odkąd regularnie stosujemy dodatki paszowe problem z tym tematem się skończył.

My mamy od trzech lat swojego ogiera no i punkt mamy (związek się uparł, choć my zbytnio nie chcieliśmy). W roku kryjemy od 2 do 4 obcych klaczy ale takie które znamy. Jak bym zobaczył jakieś ropne wycieki lub coś co mnie by zaniepokoiło bym nie pokrył. Za 150 zł zapaskudzić sobie całe stado to nie dla nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haj SZTUM mądrze mówisz i,to i też mniej więcej robimy ,człowiek się uczy najlepiej niestety na swoich błedach, u nas w małopolsce w mojej akurat gminie jest dopłata na te 4 rasy, i narazie jest 1300 zł na klacz,ale mam takiego znajomego fanatusa,ma worki kasy,kupił 2 śląskie.Ale cudów jak żyję niewidziałem,Kobyły po1.78ok w,na 3-cim roku, kłębie,spokój, zażrebione, gniade,pełne poch tylko śl.ja nie widziałem wad, no cena;dał po 10 000

Instytut w balicach -to nie pamiętam ale coś koło 100zł .Tylko jedna uwaga pilnować czasu bo urzędasom on laci pomału,no i wiadomo,kryć tylko ogierem uznanym dla danej rasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich hodowców koni. Jakoś nasz temat ucichł.

 

Do wszystkich hodowców koni i ich przeciwników: polecam gorąco artykuł w marcowym Końskim Targu " Użytkowanie mięsne koni". Niestety w necie nie znalazłem tego artukułu, jest narazie tylko w formie drukowanej. Może co niektórzy, co się krytycznie wypowiadali na nasz temat dojdą do jakiejś refleksji ( bo jak nie to mi ich strasznie żal...).

 

Tekst troszkę za długi by go wklepać.

 

A tak poza tym. Ruszaja programy dotacji w ramach PROW'u na hodowlę koni sztumskich i sokólskich. To tak dla wszystkich którzy uważali hodowlę koni zimnokrwistych za "bez przyszłości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można dojść do refleksji gdy nie ma się dostępu do artykułu

Streść o co chodzi w tym artykule .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich hodowcow i producentow koni.

mam pytanie: czy ktos posiada zestawienia dotyczace ilosci produkowanego i eksportowanego miesa badz koni z Polski.

Za jakiekolwiek namiary bylabym wdzieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.! Jest taka "broszurka" wydana przez Polski Związek Hodowców Koni w 2005 roku pt. Hodowla Koni Zimnokrwistych I Ich Przydatność Do Użytkowania W Kierunku Mięsnym. Tam są wszystkie zestawienia dotyczące i produkcji i exsportu do roku 2002. Z tego co wiem można ją dostać w regionalnych biurach PZHK.

Ostatnio też jest pare artykułów dr. inż Ewy Jastrzbskiej w prasie "końskiej", gdzie podaje aktualne zestawienia. A poza tym jak się poszuka w necie , to czasami można trafić na zestawienia statystyczne ogółnie produkcji zwierzęcej i tam nieraz trafiaja się konie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Sztum za odzew.

poki co nie udalo mi sie jednak uzyskac tej akurat konkretnej broszurki, ale dostalam inna o chowie zimnokrwistych. jakby kogoos to interesowalo to inspekcja weterynaryjna rowniez posiada zestawienia dotyczace handlu zagranicznego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jakoś ten nasz temat ucichł.

 

Powiedzcie mi moi drodzy po ile teraz u Was są odsadki?

 

Podajcie cenę za sztukę lub kilogram.

 

Mam pare sztuk na sprzedaż i nie wiem po ile . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sztum powiem Ci tak: jest tragedia!!! Cena poleciała ostro w dół. My kupilismy jesienią kilkadziesiąt źrebaków i teraz sprzedajemy po prawie tej samej cenie, nawet nie wiem, czy zwrócą się koszty. Na skupach obniżają cenę. Ty chyba jesteś z pomorza? Słyszałem, że tam jeszcze bardziej nieciekawie. Znajomy mówił mi, że tam to można z pół darmo kupić, tylko droga daleka. Są tam u Was jakies targowiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...