Skocz do zawartości
wojtas

wycinaki do kiszonek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj już znalazłem tą stronę i czekam na odp o cenę. U mnie w okolicy nowy nóż boczny kosztuje 740zł... Dzwoniłem do handlarzy to 250zł, ale będą mieli pod koniec tygodnia dopiero. Co do Waszej metody też rozważaliśmy coś podobnego już wcześniej, ale taka "nakładka" nie przejdzie pod dociskiem noża w czasie wycinania kostki.

W każdym razie dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chuck i ile kosztuje ten nóż ?

Przy okazji, ile czasu zajmuje ci wycięcie 1 kostki, powiedzmy 1 m cięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odp ze strony agrotechnika-brudz. A nie dam przecież 740zł...

Ja wycinam kostki wysokości ok. 1,7m (wyżej się nie da ), nie zajmuje to dużo czasu 3-4min. Zresztą jak naprawie to zmierzę, bo nigdy nie patrzyłem na zegarek U handlarzy na razie też nic nie ma... Jak na razie jest ładowacz czołowy i na przyczepę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chuck00

spawaj chłopie stary nóż z nakładką, jak pęknięcie jest akurat pod dociskiem, to pod docisk dołóż taką samą blachę jak nakładka i zrobi ci się dystans.

Choć jeśli szarpiesz turem nie widełkami to o tej porze roku krzywdy kiszonce nie zrobisz, możesz poczekać.

U mnie awaria też ciągle jest, tylko ja nie mam tura z krokodylem i widełkami jadę . Wycinak ogląda trzeci mechanik z rzędu i jak dotąd nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam FORUMowiczów

 

dołączyłem do Waszego grona gdyż mam pewien problem i może ktoś z Was coś mi doradzi...

Mam wycinak STRAUTMAN Hydrofox HP2 na 3 kosy, dwa siłowniki po bokach, łańcuchy kątowe łączące piły. Ogólnie jestem b. zadowolony z tej maszyny, oczywiście łańcuchy trzaskają co jakiś czas ale z tym jakoś sobie już radzę. Ostatnio pojawił się jednak inny problem: rama z kosami w trakcie cięcia opuszcza się szybciej niż tną kosy i w efekcie już 3 razy pękła mi kosa boczna-mówiąc wprost kosy chodzą za wolno a rama za szybko ciśnie i kosy blokują się w zbitej kiszonce i w końcu coś pęka... Czytając Wasze wcześniejsze wpisy mam pytanko:czy można zmniejszyć siłę docisku kos tymi kontowanymi śrubkami regulacyjnymi na rozdzielaczu?? A jeśli tak to którą z nich (są dwie na tej kostce rozdzielacza), oraz czy należy je wkręcać czy wykręcać? Jeśli ktoś potrafi coś doradzić w tej kwestii to byłbym wdzięczny... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...