Skocz do zawartości
Luke16

5211 vs mf 550 vs mf 255 vs c-360 3P????

Rekomendowane odpowiedzi

Co by było najlepsze do:

- rotacyjnej

- opryskiwacza

- siewnika

- siewki nawozowej

- zgrabiarki karuzelowej

- przestrząsarki

- itp.

 

Może macie inne proozycje co do małego ciągnika do max 25 tyś zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C-363p.

zgadzamn sie z jankiem c360 3p jest w tych pracach bardzo dobry, mało pali, mały promień skrętu, tanie części zamianne jezeli bedzie sie psół, nie wiem jak bedą sie sprawowały inne ciagniki bo z innymi nie miałem do czynienia, ale napewno 3p nie zminiłby na innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa ja na twoim miejscu nie pisał bym że 360-3p na nic by nie zamienił ,ja tam bym zamienił ,tyle że bez dopłaty.A lista była by bardzo bogata.Ale w sumie to wystarczający ,tani i prosty w obsłudze traktorek,godnie zastapi 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3p niebardzo nadaje sie do upraw miedzyrzędowych , chyba żeby zmienić mu koła.Wydaje mi sie ze juz lepszy będzie MF 255. lub jakiś inny zachodni odpowiednik. Miałem również 330 i zamieniłem ją na starego Deutza D-5006 z którego jakieś 10lat temu dałem 9tyś i do tej pory nie mam z nim problemów .Pracuje z takimi samymi maszynami jak piszesz

siewnik 3m o ład.300kg

rozsiewacz nawozów, kosiarka itp. teraz kupiłem opryskiwacz 800l i ma troche problemów bo przód mu podnosi ale podnośnik daje rade bez problemów.Oczywiście nie namawiam cie na zadne zachodnie wynalazki ale czasmi moze trafić sie coś dobrego za niewielkie pieniądze i co ważne dużo bardziej funkcjonalne niz polskie ciagniki.Tak ze możesz wziąsć to pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej bym był skłonny ku mf 550 lub 5211 bo jest jakiś w nich jeszcze jakiś komfort i wspomaganie w przeciwieństwie do mf 255 czy c-360 3p.... No ale c-360 3p najtańsza jeszcze z nich wszystkich... Co do zachodnich też by można się zastanowić ale kupi się zapewne starego trupa do którego będzie zapewne kłopot z częściami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem a do czego ci nie pasuje 3p??

Jeśli porównać 3p do np. 255 to do lekkich prac lepszy wydaje sie MF. lekki , zwrotny ,szybki i ma węższe opony co jest plusem w uprawach miedzyrzędowych.Jak by nie było 3p jest składakiem i to już nie bedzie to co orginał.Nie wim jak jest w MFie ale 3p strasznie hałasuje zwłaszcza jeśli jest z kabiną.

Staram sie nie sugerować tym co ja miałem bo biedaczyna po niecałych 3tyś zaczynał sie sypać począwszy od skrzyni, wyskakujących biegów ,sprzęgła do wycieków z pod miski olejowej.No cóż czasami trafi sie jakieś badziewie . U mnie na wsi sporo jest 3p jak i 255 ale lepiej sprawują sie MFy.Choć jedne jak i drugie pracuja zarówno jako ciagniki podstawowe jak i pomocnicze.Tak że myśle że wybór jednego czy drugiego to już indywidualny wybór każdego rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mielismy 360 3p od nowosci w 85roku mial zrobione7000mtg bez zadnych remontow.dopiero po 6latach na kolku zebatym od smoka od oleju urwaly sie 2zabki i sie swiecilo smarowanie koleczka25zl i do dzis chodzi w kombajnie silnik.a3p lepszy odmf bo tyl ma ciezszy i przynajmniej u nas z plugiem 3radzil sobie.a mf raczej sobie w glebokiej orce nie poradzi.zetor lepszy komfort ale drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor droższy ale komfortowy mf550 mało znany chociaż silnik jest te sam co w 255.... mf 255 jest za lekki do owijarki moim zdaniem... do 5211 mógłbym przełożyć również tura z 7211... nie wiem czy 5211 nie byłby za duży jako ciągnik pomocniczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mf 255 jest za lekki do owijarki moim zdaniem...

 

A czemu niby MF-255 jest za lekki do owijarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do owijarki 255 jest nie udany bo za każdym razem by wyrzucić balota trzeba przełączać na pompie.... I wybiorę chyba 5211 bo przełożę tura od 7211, a 7211 sprzedam i kupie coś większego do pasy dajmy to renault 103.54....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak ostatnie pytanie co będzie najlepsze do kwoty 25 tyś zł(a nawet mniej)??? Czyli najlepsza jakość do ceny co spokojnie mogłoby zastąpić c-330...

1. mf 255

2. mf 550

3. zetor 5211

4. zetor 5011

5. ursus c-362

6. ursus c-360 3p

7. ursus c-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tak ostatnie pytanie co będzie najlepsze do kwoty 25 tyś zł(a nawet mniej)??? Czyli najlepsza jakość do ceny co spokojnie mogłoby zastąpić c-330...

1. mf 255

2. mf 550

3. zetor 5211

4. zetor 5011

5. ursus c-362

6. ursus c-360 3p

7. ursus c-360

Po pierwsze za 25 tyś to zbytnio nie nawybierasz

po drugie jeśli ma zastąpić 330 to najlepszym rozwiązaniem byłby mf255 pod warunkiem że nie będziesz potrzebował równocześnie chydrauliki zewnętrznej i podnośnika. Wadą jest też że w rozstawie kół na 135 cm zamało jest miejsca pomiędzy oponą a błotnikiem i lubi zapychać się błotem (przy kabinie komfortowej niema tego problemu ale ciężko będzie kupić za 25 tyś)

Zetora nie polecam, owszem bardzo komfortowy ale do drobnych prac niepraktyczny a do ciężkich za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od znajomego dowiedziałem że ktoś ma na sprzedanie c-360 (tylko nie wiem czy 3p czy nie) za bardzo dobrą cene(nie będę mówił jaką ale jest baaardzo dobra)... Opłaca się zamiast trzydziechy??? Tylko tak nie ma ona kabiny jaką byście polecili i czy te nowe kabinki wygłuszą warkot silnika??? Da rade wspomaganie zamontować bo o to nam się też najbardziej rozchodzi z ojcem (starszy człowiek lubi być wygodny;p)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj od znajomego dowiedziałem że ktoś ma na sprzedanie c-360 (tylko nie wiem czy 3p czy nie) za bardzo dobrą cene(nie będę mówił jaką ale jest baaardzo dobra)... Opłaca się zamiast trzydziechy??? Tylko tak nie ma ona kabiny jaką byście polecili i czy te nowe kabinki wygłuszą warkot silnika??? Da rade wspomaganie zamontować bo o to nam się też najbardziej rozchodzi z ojcem (starszy człowiek lubi być wygodny;p)???

Co do kabiny to jaką byś niezałożył to będzie głośno ponieważ C360 niema podestu no ale jak już to te z błotnikami powinny być najcichsze. Jeśli chodzi o wspomaganie to zawsze można zamontować jeśli się umie pokombinować ale u C360 kierownica aż tak ciężko nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie opłaca się kupować c360 zamiast c330 i robić ją???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem takiego zdanie, że jak już kupić traktor to lepiej trochę dołożyć kasy i kupić coś porządnego, co chodzi i będzie służyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem takiego zdanie, że jak już kupić traktor to lepiej trochę dołożyć kasy i kupić coś porządnego, co chodzi i będzie służyło

 

madre slowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem takiego zdanie, że jak już kupić traktor to lepiej trochę dołożyć kasy i kupić coś porządnego, co chodzi i będzie służyło

 

madre slowa

Nie do końca .......

Chodzić na pewno nie będzie . Może ewentualnie jeździć ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to chyba macie racje.... c-360 to baaardzo stary ciągnik.... lepszy chyba by był już zetor 5011 lub 5211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Zetor, sam komfort jest o niebo lepszy niż w poprzednikach a to też ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...