Skocz do zawartości

osa21

Members
 • Liczba zawartości

  2 034
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 1. osa21

  Pszenica

  Po rzepaczysku i systemie bezorkowym nie miałeś problemu z samosiewami rzepaku, co dawałeś na chwasty, u mine idzie bezorkowo po buraku, ziemniaku i łubinie w tym roku może spróbuje też po rzepaku.
 2. osa21

  Pszenica

  Ale który system wybrałeś, siew bezpośredni, strip till czy uprawa agregatem i siew siewnikiem i po czym to zasiałeś?
 3. Skąd bierzesz wode? Jakie ma pH i twardość wody, ile wody zużywasz na ha, prawie wszystkie środki owadobójcze działają lepiej w niskim pH cieczy a po dodaniu np boru pH może wynieść nawet 10, wtedy skuteczność spada bardzo mocno.
 4. @ ansu pod co ten ładny poplon? czeka do wiosny czy już jesieną go zlikwidowałeś, widzę że duzo próchnicy z niego bedzie a co zatym zwiekszy sie pojemność wodna gleby w przyszłości. U mnie tylko facelia była ładna w tym roku bo łubin troche za późno zasiałem.
 5. Najwięcej glifosatu stosują duze gospodarstwa i w uprawie bezorkowej, dla niech nie bedzie sie opłacalo jeździć kilka razy agregatem żeby zniszczyć perz. Raz opryskają i mają spokój.
 6. osa21

  Pszenica

  Planowałem dać 0,23kg Expert met i 0,3l Komplet, Gleanu nie daje bo sieje buraki w następnym roku, W zeszłym roku dałem expert met 0,33kg i zostało mi sporo komosy i przytulii.
 7. osa21

  Pszenica

  Jakie dawki zastosować w mieszance Komplet i Expert Met.
 8. osa21

  Rzepak

  A jest jakiś ŚOR żeby zwalczył krzywoszyj polny po wschodach rzepaku?
 9. osa21

  Pszenica

  Czy po wymarzniętej pszenicy opryskanej na jesień Expert met 0,35kg/ha można posiać łubin lub buraki bo nic o tym nie ma na etykietach?
 10. osa21

  Rzepak

  Miałem tak samo w zeszłym roku w kwietniu wygrałem przetarg na kupno działki miałem termin podpisania aktu notarialnego na koniec czerwca, w maju złożyłem wniosek na dopłaty razem z tą działką którą obsiałem, a na początku czerwca przyszło mi pismo że jestem "piratem". Udałem sie z dokumentami do ANR i sprawe czynszu wycofali. Wiec najpierw idź do nich bo tam jest taki burdell jak wszędzie.
 11. A jak teraz bede sprzedawał busa to muszę wystawic fakturę na 23% ale jakie dane na fakturze przecież wszytko sie nie zmieści tak jak na umowie kupna-sprzedaży, czy trzeba zrobic jakiś protoków zdawczo odbiorczy.
 12. osa21

  Pszenica

  Szkoda czytac wypocin SZUrniętego, on niekiedy sam sobie odpisuje i zaprzecza sam sobie, coraz mniej osob tutaj a miała byc coraz lepiej.
 13. osa21

  Rzepak

  Mocznikaw oprysku nie stosuje, ale daje siarczan magnezu 5kg + targa 0,3l/ha,tak samo daje w buraku na wiosnę.
 14. osa21

  Rzepak

  A jaki środek zwalczy facelie błękitną w rzepaku, bo opryskałem galerą i butisanem i facelii nie ruszyło.
 15. osa21

  Buraki cukrowe

  Cukrownia i tak zrobi taką polaryzacje jaka będzie pasowała, W zeszłym roku akurat oddawałem w tym samym czasie co były minister Artur B. oddałem wtedy 8 samochodów a resztę po tygodniu i polaryzacja była o 1% mniejsza niż te co po tygodniu, u niego jak kopali buraki to na polu nawet nie leżały godziny. Czyli na układy nie ma rady. U nas w wiosce dają azotu na buraki od 120 do nawet 300N/ha a różnica w polaryzacji jest nie większa niż 0,5% i standardem jest gdzie większa polaryzacja to większe zanieczyszczenie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...