Skocz do zawartości
iza129

realizacja rolnosrodowiskowych 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy pismo z agencji że są błędy w wniosku o dopłaty obszarowe w porównaniu z wnioskiem rolnośrodowiskowym. Termin wyjaśnienia 7 dni oczywiście ojciec już panika wiadomo przez takie pisma opóźnienia z kasą ale nie o to w tym chodzi, chodzi o sposób w jaki myśli agencja pisząc takie pisma napisali że działki np A nie zgadza się z A z obszarówki i rolnośrodowiskowego powierzchnią rośliną i czy jest tam program rolnośrodowiskowy szlak mnie trafił bo jak może się to zgadzać jak rolnośrodowiskowy składany był w sierpniu 2006 czyli plony 2006 a obszarówka plony 2007czyli rok różnicy dodatkowo wtedy jak rolnośrodowiskowy to nie było JPO UPO PZ i wogóle. Ale najlepiej ci z agencji mówią żeby się nie martwić bo większość tak ma a w tym roku będzie razem więc nie będzie sprawy. Może i nie będzie ale takie sytuacje trzeba potem prostować. Uczciwie się uprawia wszystkie pola podaje sie prawde nic nie zataja a tu problemy, ale już wyjaśnione i oki ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Alberto jeśli przystąpiłeś do programu rolnośrodowiskowego wszelkie dane o działkach do obszarówki powinieneś konsultować z doradcą rolnośrodowiskowym i on Ci w tym powinien pomóc.

Po pierwsze masz pewnoś, że każdy wniosek (tu obszarówka i rolnośrodowiskowe) będą zgodne i nie będziesz wzywany na korektę.

Po drugie na początku robiąc zmiany w ARiMR w obszarówce zmieniasz oznaczenia literowe bo tak chcą w BP, a to nie jest zgodne z rolnośrodowiskowym i musisz dodatkowo złożyć korektę wniosku rolnośrodowiskowego, a następnie zmienić plan rolnośrodowiskowy, co wiąże się z kosztami dojazdu i czasem tak rolnika jak i doradcy.

Pamiętać należy aby w pierwszej kolejności rolnośrodowiskowe, a potem obszarówka i to z Twoim doradcą rolnośrodowiskowym oraz już z przysłanym wnioskiem obszarowym wtedy mniej problemów i wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ostatnio jak mi "doradca " wypełniał wniosek to 2 razy ganiałem z uzupełnieniami + raz bo jakiś idiota zgłosił moje pole jako swoje jak sam wniosek wypełniałem to było bez błędów a teraz to jeszcze mam im zapłacić? wole sam wypełnić co sie da samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kur-rk tu chodzi o pierwszy rok rolnośrodowiskowego czyli braliśmy uprawy z 2006 roku i deklarowaliśmy rolnośrodowiskowy na tych działkach czyli ogólnie jakieś 30 procent naszego pola (np działki a b e f), a w obszarówce uprawy 2007 czyli te (a b e f ) się zgadzały ale inne już nie wiadomo inne uprawy ale we wniosku rolnośrodowiskowym wypełnia sie wszystkie działki a nie tylko tam gdzie realizowany jest rolnośrodowiskowy. Tak więc i tak z góry było skazanym się na korektę czyli poprostu przepisałem obszarówkę traktując jako rlolnośrodowiskowy i jest oki.

 

A co do doradców to tak samo jak poprzednik wolę sam sobie wypełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu widac jak rolnicy i doradcy wspaniale znaja sie na składaniu wnioskow rolno srodowiskowych

po pierwsze składając wniosek w roku 2006 po raz pierwszy z rozpoczeciem programu rolno od 1 marca 2007 uprawy nalezało podać takie jak we wniosku obszarowym składanym w roku 2007 od 15 marca do 15 maja - nie innaczej.

rolnik przystepujacy do tego programu powinien miec zaplanowane co i jak zasieje na 2007 rok. W zwiazku z tym prawidłowo przyszło wezwanie do złozenia wyjasnien ze wniosek rolno jest niezgodny z obszarówka, to jest chyba logiczne ze w uprawie w plonie głownym np. jeczmien jary przychodzi gorczyca która ma byc zasiana na zime 2007/2008, a zobowiazanie zaczyna sie od 1 marca 2007r. wypłata jak zwykle 12 misiecy od poczatku zobowiazania czyli od 1 marca, nie innaczej.

bardziej swiatli rolnicy poskladali zmiany do wniosków w terminie przyjmowania wnioskow obszarowych i nie mieli tego problemu - a to wynika z tego ze rolnikom nie chce sie czytac komunikatow agencji na temat tego programu - bo przeciez wszystko sie nalezy, czy sie stoi czy sie lezy.

 

ja na waszym miejscu juz bym sobie tym głowy nie zawracał tylko zajal sie wypełnianiem wniosków rolno na 2008 r a dopiero jak ktos madrze powiedział wniosków obszarowych bo sie całkowicie w tym roku pogubicie i wyjdzie galimatjas.

 

pamietajcie rolnicy bo sie nie bede tu powtarzał na tym forum , jakie działki ewidencyjne macie w rolno takie same musicie miec w obszarówce.

uszczegółowienie roslin uprawnych to podstawa nie jakies tam zyto czy pszenica tylko dokładnie - bo bedzie wezwanko.

nie grupowac upraw w obszarówce

nie sprzedawac działek ewidencyjnych na których sie miało pakiety bo bedzie cieniutko z wami - nie wolno

przestrzegac obsady 2 DJP/ha , no chyba ze sie komus nie bedzie chciało pilnowac to kontrola na miejscu

 

a przede wszystkim to przestrzegac zobowiazan i słuchac sie doradcy rolnosrodowiskowego który wam plan robił, wszystko z nim uzgadanic co, po co i na co.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi nie dostało jeszcze kasy z RŚ bo do mnie decyzja przyszła w styczniu a jeszcze kasy nie mam a jak u Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nop narescie mamy decyzje no a na kasę trzeba jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2007 rok był moim pierwszym w rolnośrodowiskowym stawki za poplony dosyć dobre ko1b 570 zł a ko1c 520 zł teraz ściągnąłem wniosek ze strony agencji a tam stawki odpowiednio za te poplony 420 zł i 400 zł aż taka obniżka czy to stawki dla nowo wstępujących do programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alberto są to stawki dla nowo wchodzących w program. Dla Ciebie pozostają takie same na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...