Skocz do zawartości
Dariusz Bielecki

odszkodowanie za słupy energetyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Tak odpisał zakład energetyczny

W nawiązaniu do pisma w sprawie rekompensaty za posadowione słupy informuje że linia została przekazana do eksplaatacji w latach 80-tych.

Za pośredictwem lini elektroenergetycznych realizowany jest cel publiczny polegający na dostarczaniu energi odbiorcą. W takiej sytuacji interes publiczny ma pi erszeństwo przed interesem indiwidualnym. Lokalizacja słupów na działce stanowi naruszenie prawa własnościciela do wyłącznego dysponowania nieruchomością , lecz w tym przypadku prawo doznaje ograniczenia wynikającego z ustawy z art.140 kodeksu cywilnego każdy właściciel moze korzystać ze swojego prawa w granicach określonych przez inne ustawy i zasady współżycia społecznego.Ustawą która wprowadziła ograniczenia w wykonywaniu prawa własności , były przepisy o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości , które zezwalały na zakładanie i przeprowadzanie na nieruchomościach,za zgodą terenowego organu administracji państwowej,zgodnie z zatwierdzoną lokalizacją szczegółową,przewodów służących do przesyłania elektryczności a także innych nadziemnych i podziemnych urządzeń technicznych,niezbędnych do korzystania z tych przewodów(w aktualnym brzmieniu:art.124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami-Dz.Unr115,poz.741 ze zm.).Powołane przepisy nie przewidują obowiązku wywłaszczenia gruntu pod słupy elektroenergetyczne oraz odszkodowanie za postawienie słupów,lecz jedynie za szkody powstałe podczas budowy sieci.

Informujemy,iż na podstawie art.292k.c. Spółka EnergiaPro nabyła przez zasiedzenie służebność gruntową dla spornej linii energetycznej,ponieważ przez dłuższy czas korzysta z trwałych i widocznych urządzeń.

Mając na uwadze okoliczności sprawy,roszczenie właściciela nieruchomości jest także niezgodne z zasadami współżycia społecznego/art.5 k.c./,skoro linia energetyczna służy realizacji celu publicznego,jakim jest dostawa energii elektrycznej.

 

Czy po tej odpowiedzi Zakładu Energetycznego mam jakiekolwiek szanse na odszkodowanie za słupy elektryczne?

Pozdrawiam Dariusz Bielecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno jakies sa... ale musisz spróbowac sam.. i zajrzyj do topagrar 3/2008 str 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź typowa w stylu "ble,ble" Energetyka gra na czas i stara się zniechęcić. Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak zasiedzenie z mocy prawa , czy nabycie służebności z mocy prawa (ale czytałem jeszcze głupsze pisma w różnych regionach kraju) w sytuacji gdy jest i był właściciel. Najpierw wezwanie ostateczne, potem sąd. Zapraszam Kancelaria Doradcy Prawnego Krzysztofa Maciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Reprezentuje kancelarie prawnicza, ktora zajmuje sie profesjonalnie odszkodowaniami za slupy energetyczne na posiadlosci wlasciciela.

slup musi spelniac dwa warunki, musi byc postawiony po 79 roku, oraz bez pisemnej zgody.

 

mamy na swoim koncie wiele wygranych spraw (nawet po 160 tys zlotych)

 

jezeli jestescie panstwo zainteresowani odszkodowaniami za slupy wysokiego napiecia - prosze o kontakt :

Tomasz Fałdrowicz

508 361 620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś orientuje się, jak powinno wyglądać pismo skierowane do TP S.A. z żądaniem usunięcia słupa z mojej działki? Jest to działka budowlana. Czy należy powołać się na jakieś paragrafy, jeśli tak, to na jakie?

dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, myslales ze przyznaja Ci racje i wyplaca ci odszkodowanie lub przeniosa slup. Nie znam zadnego przypadku by energetyka zaplacila bez sprawy w sadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Koledzy mam pytanie czy ktoś z was współpracował z firmami, które w imieniu rolnika ubiegają się o odszkodowania za słupy energetyczne, linie gazowe itp. bo właśnie w moim regionie pojawiła się taka firma, która załatwia całą sprawę bez kosztów dla rolnika wzamian za 30% odszkodowania. Czy to jest możliwe ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie i jakie są wogóle stawki tych odszkodowań za np 1 słup. Dzięki za wszelkie informacje na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słupy elektryczne zostaną, bo stały ponad 20 lat

Izabela Lewandowska 10-10-2006, ostatnia aktualizacja 10-10-2006 00:00

Przedsiębiorstwo przesyłowe może uzyskać trwałe prawo do korzystania z cudzej nieruchomości, jeśli należące do niego urządzenia znajdują się tam dostatecznie długo.

 

Taki wniosek płynie z postanowienia Sądu Najwyższego z 4 października 2006 r. Tym trwałym prawem jest służebność gruntowa, którą można nabyć także przez zasiedzenie. Nie jest ważne wówczas, w jakich okolicznościach przedsiębiorstwo weszło na cudzy grunt, nie mając tytułu prawnego. Może to mieć znacznie tylko z punktu widzenia dobrej czy złej wiary, decydującej o krótszym lub dłuższym terminie zasiedzenia. Postanowieniem tym SN potwierdził nową linię orzecznictwa, korzystną dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się przesyłem mediów, a zwłaszcza energii elektrycznej (por. "Służebność to nie tylko dojście do studni" w "Rz" z 14 bm.). Istota takiej służebności sprowadza się do prawa korzystania z cudzego gruntu zajętego przez słupy podtrzymujące linie energetyczne, stacje trafo itp., także dostępu do nich w celu ich konserwacji, naprawy czy wymiany. Możliwość jej zasiedzenia oznacza, że przedsiębiorstwo uzyskuje trwałe uprawnienie, bez konieczności wypłacenia właścicielowi gruntu nawet symbolicznego wynagrodzenia, jeśli tylko posiadanie tak rozumianej służebności trwało dostatecznie długo. Trzeba jednak widzieć także inny aspekt tej sprawy. Stanowisko SN oznacza za możliwe uregulowanie prawa przedsiębiorstwa do korzystania z cudzego gruntu przez ustanowienie służebności za wynagrodzeniem na podstawie umowy z właścicielem. W rachubę wchodzi też - jeśli strony nie mogą się dogadać - odpłatne uzyskanie służebności z mocy orzeczenia sądu. Przedsiębiorstwo może podjąć starania o jej ustanowienie już na etapie planowania nowych inwestycji. Zasiedzenie służebności jest jednak możliwe tylko wówczas, gdy polega ona na korzystaniu z trwałego i widocznego urządzenia na gruncie. Jeśli nabywający ją jest w dobrej wierze, zasiedzenie następuje po 20 latach, a gdy jest w złej wierze - po 30 latach. Jeszcze do niedawna były wątpliwości, czy w ogóle możliwe jest istnienie służebności gruntowej na rzecz przedsiębiorstwa. Wedle koncepcji tradycyjnej jest to bowiem obciążenie wyłącznie na rzecz nieruchomości sąsiedniej. SN, mając na względzie potrzeby praktyki, zdecydował się na odstąpienie od tej koncepcji. W sprawie, której dotyczy omawiane postanowienie, trwałymi urządzeniami na cudzym gruncie były dwa słupy linii średniego napięcia, które znalazły się na działce w 1970 r., za poprzedniego właściciela. Choć przedsiębiorstwo nie mogło wykazać się żadnym dokumentem potwierdzającym prawo do ich posadowienia, właściciel nie odmawiał mu swobodnego dostępu do tych urządzeń w celu ich remontu, konserwacji itp. Ponieważ obecny właściciel zachowywał się inaczej, przedsiębiorstwo wystąpiło o stwierdzenie, że nabyło służebność przez zasiedzenie. I wygrało (sygn. II CSK 119/06).

 

Rzeczpospolita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Dariuszu, może się Pan ubiegać o odszkodowanie za postawione słupy.

 

Art. 121 k.c. stanowi, że „bieg przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu, gdy uprawniony nie może z powodu siły wyższej dochodzić swoich roszczeń przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznania spraw danego rodzaju”. Zgodnie zaś z orzeczeniem SN z 13 grudnia 2001 r. równoznaczna z siłą wyższą jest także sprzeczna z prawem powszechna praktyka organów administracji uniemożliwiająca realizację przez uprawnionego przysługujących mu roszczeń.

 

Przyjmuje się, że do 1989 r. nie było możliwości dochodzenia swoich roszczeń.

 

Jeżeli byłby Pan zainteresowany, zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie pozyskania dla Pana odszkodowania.

 

Wszystkich zainteresowanych odzyskaniem odszkodowań za słupy prosimy o kontakt:

 

Marta Wieczorek

Asystentka Prezesa Zarządu

 

Beneficium Mens Sp. z o.o.

ul. Koszykowa 59 lok. 10, 00-660 Warszawa

tel. 22 435 89 32, info@duzeodszkodowania.com

 

Pierwsze spotkanie całkowicie bezpłatne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze słupami energetycznymi to pewnie nie ma szans, żeby się o nie ubiegać... Napiszcie, czy ktoś wygrał z państwem w tej sprawie proces?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskujemy odszkodowania za słupy energetyczne i inne instalacje przesyłowe. Działamy na terenie całego kraju. Jesteśmy skuteczni. Jeśli ktoś ma na swoim terenie słupy energetyczne, rury gazowe lub dowolne inne instalacje i chciałby uzyskać za nie odszkodowanie to proszę o kontakt. Korporacja Feniks, Jarosław Czopek - kierownik regionu, tel. 794-423-181, e-mail: jarosław.czopek@korporacja-feniks.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, zupełnie bezpłatnie, czy przysługuje Ci odszkodowanie i w jakiej wysokości prześlij do nas wyrys i wypis z ewidencji gruntów, mapę ewidencyjną oraz odpis z księgi wieczystej. Wciągu 7-dni otrzymasz od nas opinię w sprawie.

 

 

Jeżeli masz więcej pytań zadzwoń pod nr tel. 22 435 89 32.

 

Bez dwóch zdań- jesteśmy najlepsi w tym temacie!

 

Pozdrawiam!

Piotr Wyspiański

 

Duże Odszkodowania

tel. 22 435 89 32, info@duzeodszkodowania.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja również zapraszam do Piły i okolic po odszkodowania za słupy energetyczne. Bardzo duże odszkodowania do 10 lat wstecz + opłaty roczne do przodu. Zapraszam.

Poszukuję również osób chętnych do podjęcia współpracy na terenie kraju w tym zkresie.

Jeśli jesteś zainteresowany zadzowń lub wyślij emaila

tel. 600023799

67/215-30-63

 

email. wlodek@medium.pila.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania za słupy energetyczne

Czy wiesz, że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi itp.) wybudowane na twojej ziemi?!

• Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z Państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie.

• Od sierpnia 2008r. Istnieje możliwość zalegalizowania obecnego stanu faktycznego (np. linii energetycznej, telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość) za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli.

• Przedsiębiorstwa przesyłowe często wypłacają Odszkodowania bez postępowania sądowego. Cała procedura trwa do 12 miesięcy.

• Przykład: linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15m w Suchym Lesie, powiat Poznański na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przesyłu w wysokości 30.000 zł.

Korporacja Prawno Finansowa FENIKS Prowadzi postępowania odszkodowawcze. Więcej informacji pod nr tel. 725 849 890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja sprawę odszkodowania za służebność przesyłu mam już za sobą . Sam walczyłem z energetyką blisko rok oczywiście z rezultatem równym zeru . Znajomy polecił mi panią mecenas , która prowadziła mi podobną sprawę . Skłony byłem skorzystać z usług firmy FENIKS ale ta olbrzymia prowizja 30% mnie skutecznie odepchnęła i skorzystałem z porady kolegi . Skontaktowałem się z prawniczką i od tego momentu nie interesowało już mnie nic w sprawie . Cała papierologia , wycena rzeczoznawcy - którą musiałem tylko opłacić , sprawy sądowe . Rezultat bardzo zadawalający jak dla mnie 37600zł odszkodowania , wynagrodzenie pani mecenas nawet nie połowa tego co chciały firmy odszkodowawcze . Pozdrawiam wszystkich walczcie o swoje .Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, a za jaką długośc linii kablowej kolega dostał takie odszkodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje na temat odszkodowań na terenie Polski środkowej i północnej pod numerem 668 149 034. Jeśli posiadacie Państwo słupy energetyczne lub innego rodzaju instalacje należy się państtwu odszkodowanie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sprawa jest do wygrania jak słupy staja w granicy? ale jest sie wlascicielem obu dzialek i w zasadzie stanowią jedno pole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy sprawa jest do wygrania jak słupy staja w granicy? ale jest sie wlascicielem obu dzialek i w zasadzie stanowią jedno pole?

 

Szanowni Państwo. Pisałem już wcześniej na forum. "Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu " jest max. za 10 lat wstecz, "służebnośc przesyłu"jest na 10 lat "do przodu" i należy się w przypadku, kiedy nad Waszymi gruntami przechodzą linie energetyczne. Słupy nie muszą byc na Waszym terenie. Wysokośc odszkodowania zależy m.in. od długości linii nad Waszym terenem, napięcia w linii, ceny dzierżawy 1 m. kw. ziemi, ceny 1 m.kw., długości drogi dojazdowej od najbliższej drogi gruntowej itd. Nigdy na wstępie sprawy nie jesteście w stanie wyliczyc wysokości odszkodowania (ewentualnie w przybliżeniu). Od tych spraw są rzeczoznawcy, którzy na podstawie wymienionych danych robią operat szacunkowy (grubości książki). Trwa to kilka tygodni, a cała sprawa min.10-12 miesięcy, ale naprawdę warto czekac nawet taki okres.

Odpowiadając na Twoje pytanie, jeśli jesteś właścicielem tych działek również takie opłaty Ci się należą.

Zajmuję się takimi sprawami od chwili wejścia ustawy o służebności przesyłu . Jak na razie ze skutkiem 100%, ale pamiętajcie o tym, że w przypadku sprawy sądowej, to sąd decyduje, a nie my.

Przygotujcie: wyciąg z KW, mapkę sytuacyjno-wysokościową, wypis z rejestru gruntów, te dokumenty są niezbędne, oraz ewentualne pisma od i do zakładów przesyłowych (również gazowych, naftowych itp. bo za wszystkie linie należy się odszkodowanie) i dzwońcie. Wyliczymy wstępnie ile dostaniesz i sam zdecydujesz czy warto.

Pozdrawiam i zapraszam.

mój tel 600 023 799

wlodek@medium.pila.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odszkodowania za słupy energetyczne

Czy wiesz, że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi itp.) wybudowane na twojej ziemi?!

Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z Państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie.

Od sierpnia 2008r. Istnieje możliwość zalegalizowania obecnego stanu faktycznego (np. linii energetycznej, telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość) za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli.

Przedsiębiorstwa przesyłowe często wypłacają Odszkodowania bez postępowania sądowego. Cała procedura trwa do 12 miesięcy.

Przykład: linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15m w Suchym Lesie, powiat Poznański na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przesyłu w wysokości 30.000 zł.

Korporacja Prawno Finansowa FENIKS Prowadzi postępowania odszkodowawcze. Więcej informacji pod nr tel. 725 849 890

 

a ile kosztował rzeczoznawca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamian za pokrycie kosztów sądowych oddam część odszkodowania za słupy energetyczne znajdujące się na mojej posiadłości w okolicach Elbląga Szacunkowa wartość odszkodowania to ok. 200 tysięcy zł. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr telefonu 501456440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zamian za pokrycie kosztów sądowych oddam część odszkodowania za słupy energetyczne znajdujące się na mojej posiadłości w okolicach Elbląga Szacunkowa wartość odszkodowania to ok. 200 tysięcy zł. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr telefonu 501456440.

Sprawę możemy przejąc do końca szczegóły proszę przesłac na adres wlodek@medium.pila.pl tel. 600 023 799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zamian za pokrycie kosztów sądowych oddam część odszkodowania za słupy energetyczne znajdujące się na mojej posiadłości w okolicach Elbląga Szacunkowa wartość odszkodowania to ok. 200 tysięcy zł. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr telefonu 501456440.

Sprawę możemy przejąc do końca szczegóły proszę przesłac na adres wlodek@medium.pila.pl tel. 600 023 799

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uzyskaniem odszkodowania za słupy i linie gazowe oraz inne (za bezumowne korzystanie z gruntu przez firmy przesyłowe) oraz służebnośc przesyłu do mojej firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem takich opłat. Współpracujemy z prawnikami i rzeczoznawcami w całym kraju. Mamy rozbudowaną siec współpracowników. Zapraszam.

wlodek@medium.pila.pl

tel. 600 023 799

Zapraszam również osoby zainteresowane współpracą z nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...