Skocz do zawartości
baska_2020

pomocy cielak nie chce pic mleka

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc cielak nie chce wogule pic mleka ma ok tygodnia i na moje oko nie umie ssac nawet palca tylko grycie ledwo stoi na nogach nie wiem jak mu pomoc probowalam butelka ze smoczkiem nawet krowy nie ssie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze ma okolo tygodnia i nie chce pic ze niby nie umie to znaczy ze co od urodzenia nic nie pil ani 1 litra mleka?? Czy moze dopiero teraz nie chce pic

Ja korzystam z wiaderek sano ze smoczkiem i nie ma bata zeby ciele nie pilo. Jeszcze nie stoi na nogach i juz na lezaco pije siare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda jak masz???

 

Drugi sposób ...butelka z długą szyjką np.sokach z Paoli i mu wlewać mleko .Łapiesz cielaka za pysk prostujesz tak aby pysk ,przełuk cała "rura" łącząca pysk z żołądkiem była w lini prostej i mu wlewasz mleko na jezyk ale dość głęboko i takimi "hałstami"wlewasz tak po mału asz wlejesz butelke najlepiej nie pełną i następną.To tak jak robią nieraz bydłu wlewki butelkami .Ssać moze sie nauczy jak go troche odkarmisz i pomału uczyć ssać matke albo z wiaderka ale wtedy czekać jak bedzie głodny i mu na początku pomagać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wlewam mu ok 1 do 2 litrow 2x dziennie tyle ze caly czas tak sie nie da on zamiast ssac to tak jak by gryzl to mleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...