Skocz do zawartości
dorami

jakie ogrzewanie wybrać?proponują mi propan po 1zł/litr?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zastanawiam się jakie ogrzewanie wybrać. oczywiście przeczytałem wszystkie posty z tego forum na temat ogrzewania,lecz sa one stare,nie uwzględniające aktualnych cen(proponuja mi teraz propan za 1zł/litr,a nie jak w niektórych wcześniejszych postach 2zł).wygoda też ogromna. czy wybrac może miał?

co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja npostwialem na miał i nagrzewnice wodną. Bardzo dobrze wygrzana hala w każdym miejscu. Jestem zadowolony, ale zrobisz jak chcesz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj ja npostwialem na miał i nagrzewnice wodną. Bardzo dobrze wygrzana hala w każdym miejscu. Jestem zadowolony, ale zrobisz jak chcesz. Pozdrawiam.

 

a jak Cię to wychodzi kosztowo? ile sztuk?jaka hala?masz może porównanie z gazem?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorami. Już odpowiadam. U mnie jest sytuacja tego typu, że odchowalnie podłączyłem pod piec miałowy, którym ogrzewam dom. Kupiłem go z pleszewa – zwykły piec „uniwersalny z przeznaczeniem na miał” 53kw. A do niego podłączyłem nagrzewnice wodną też 53kw. Jak chcesz to zobacz ją na allegro, kosztowała mnie 1700zł. Odchowalnia ma 300metrów kwadratowych i tydzień temu robiłem próbę grzewczą, moim zdaniem wyszło dobrze, wygrzana w każdym miejscu. Nie mam żadnego porównania do gazu bo nigdy nad nim nie myślałem. Gdy pale piecem miałowym to wydaje mi się to tanie, bo jak sama nazwa wskazuje jest on uniwersalny i trocina też się bardzo dobrze pali. Mój kolega ma tartak i sprzedaje mi ją taniej – trzeba sobie jakoś radzić. Ale jest jedno ale... ja nie będę grzał nagrzewnicą zimą tylko od początku marca. Hoduje gęsi i ciepła hala jest mi potrzebna tylko na okres odchowu. Potem chodzą juz one na „wolnym powietrzu”. Przemyśl to i przekalkuluj na własnym przykładze. W moim przypadku taki wariant okazał sie uzasadniony ekonomicznie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki marek5120 za informacje.

ja wstawiam kurczaki, więc muszę trochę inaczej to kalkulować, chociaż znajomy ma gąskę i używa mimo wszystko gazu - ale robił to z kredytu, w biznesplanie ujęte więc może dlatego się zdecydował. dopytywałem różnych osób, które mają gaz(wreszcie znalazłem jakieś dojście) i są zadowoleni - pod warunkiem ,że mają swoje zbiorniki lub tankują na wolnym rynku.

jeszcze raz dziękuję

jeśli ktoś inny się wypowie będę wdzięczny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Po pierwsze - jesli na dzień dzisiejszy ktoś proponuje Ci propan po 1 zł za 1 litr, to napewno nie bedzie to propan, a jeśli zalejesz zbiorniki mieszanina to w zimie nie bedziesz miał odparowania i w zwiazku z tym nici z ogrzewania. Średnia cena propanu na dzień dzisiejszy wacha się od 1,25 do nawet 1,60 w SHELLU.

 

Ja osobiście nie ryzykowałbym kupowania gazu nie wiadomego pochodzenia. Można zaoszczędzić 20 gr na litrze a dołożyc kilkadziesiąt tysięcy złotych jesli nie nagrzejesz odchowalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Po pierwsze - jesli na dzień dzisiejszy ktoś proponuje Ci propan po 1 zł za 1 litr, to napewno nie bedzie to propan, a jeśli zalejesz zbiorniki mieszanina to w zimie nie bedziesz miał odparowania i w zwiazku z tym nici z ogrzewania. Średnia cena propanu na dzień dzisiejszy wacha się od 1,25 do nawet 1,60 w SHELLU.

 

Ja osobiście nie ryzykowałbym kupowania gazu nie wiadomego pochodzenia. Można zaoszczędzić 20 gr na litrze a dołożyc kilkadziesiąt tysięcy złotych jesli nie nagrzejesz odchowalni.

 

witam,

akurat propan proponuje mi firma,którą znam naprawdę dobrze. sprzedają na wolnym rynku cały czas od 8 lat i teraz cena u nich(zależnie od miejsca w kraju jak sie dowiedziałem) wynosi 1zł netto do 1,20. są importerami gazu do Polski,więc w jakość można wierzyć. a shell, bp czy gaspol wiem,że są drogie,ale te firmy mnie nie interesują wcale, bo tam jest dzierżawa zbiorników więc gaz droższy.

jeśli chcesz na prv prześlę ci namiary na tą firmę,żeby nie siać reklamy.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorami - dzięki - Łódź to straszna ilość kilometrów do mnie. PO drugie należę do grupy - ponad 100 producentów drobiu, mamy umowy podpisane z 3 dostawcami gazu - cena - co kupuje 100 to nie 1. W każdym bądź razie dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorami - dzięki - Łódź to straszna ilość kilometrów do mnie. PO drugie należę do grupy - ponad 100 producentów drobiu, mamy umowy podpisane z 3 dostawcami gazu - cena - co kupuje 100 to nie 1. W każdym bądź razie dzięki za propozycję.

 

jeśli kupując w 100 naraz kupujecie drożej niż 1 zł to źle wynegocjowane ceny;)

 

zresztą nie o to w temacie mi chodziło,ale dzięki za uwagę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakie macie koszty ogzewania gazem kurnika 1200m czy opalając węglem lub miałem wychodzi taniej? .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego marek 5120 odezwij się,napisałem do ciebie dwa privy,a ty ani słowa.pozdrawiam.

Też ma 300 metrową odchowalnie.Nasz piec miałowy nadmuchowy już sie wysłużył i planujemy albo robić nowy albo coś pomyśleć o tej nagrzewnicy wodnej i piecu miałowym,tylko nie wiem jak to by się sprawdzało.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paliłam już chyba wszystkim

mam ogrzewanie gazowei c.o.koszty zalezą od ocieplenia -teraz mam b. dobre

ogrzewając gazem jest drogo a jak oszczędzasz jest mokro

pale węglem piec+ruru2.5cala jako nagrzewnica-----wstawienie grudzień-kwiecień- indyk-koszt 7ton węgla/po 730zł hala 1100mkw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam piecce na miał firmy Stalmark z Oświęcimia super wydajność , pełna automatyka , miał wypychany na palenisko .Zasobnik starcza na 24 h w zimie .Sprawdzone na wielu kurnikach z brojlerem i inną produkcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając dostawcy mediów grzewczych warto skorzystać z porady specjalistów.

Ja grzeję gazem.

Info takie jak cena czy najblizszy dostawca znajdziecie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by sie ktoś taki wypowiedział co ma ogrzewanie na brojlernii, miałem. Czy warto stosowac na takich wiekszych obiektach typu 1500m2 nagrzewnice wodne i ogrzewac miałem lub ekogroszkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...