Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie..rodzice maja 13 ha gospodarstwo rolne..chcialbym je przejac i nastepnie obsadzic calosc lasem..mialy by tam rosnac glownie drzewa wysokoenergetyczne..zaup sadzonek tych roslin jest niestety nieprzecietny:(..w zwiazku z tym moje pytanie brzmi: czy sa jakies unijne doplaty na rozpoczecie takiej dzialalnosci?? z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plantacji roślin energetycznych to swojego czasu ARR ryczałtowo finansował część kosztu założenia plantacji, teraz to wparcie nie jest przyznawane, podobnie rzecz ma się z Ułatwianiem startu młodym rolnikom, jednak 35 tys zł wsparcia należy zainwestować w gospodarstwo i to nie w plantacje energetyczne, jednak snucie jakichkolwiek teorii nie ma sensu jeśli nie sprecyzujesz pytania:

 

- co to są drzewa wysokoenergetyczne?

- co oznacza nieprzeciętny zakup sadzonek?

 

Pozostaje jeszcze program zalesieniowy, lecz na temat tego działania PROW wiem niestety niewiele http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plantacji roślin energetycznych to swojego czasu ARR ryczałtowo finansował część kosztu założenia plantacji, teraz to wparcie nie jest przyznawane, podobnie rzecz ma się z Ułatwianiem startu młodym rolnikom, jednak 35 tys zł wsparcia należy zainwestować w gospodarstwo i to nie w plantacje energetyczne, jednak snucie jakichkolwiek teorii nie ma sensu jeśli nie sprecyzujesz pytania:

 

- co to są drzewa wysokoenergetyczne?

- co oznacza nieprzeciętny zakup sadzonek?

 

Pozostaje jeszcze program zalesieniowy, lecz na temat tego działania PROW wiem niestety niewiele http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do roslin wysokoenergetychnych sa to takie ktore sadzi sie glownie do przerobu na brykiet drzewny..ich zaleta jest to ze rosna bardzo szybko..a nie wiesz czy sa moze jakies zapomogi do srodkow ochrony tych roslin albo do pomocy przy pielegnacji?? interesuje mnie rozniez mozliwosc skorzystania ze srodkow unijnych za kaup maszyn do scinania tych drzew i pozniej dalszego ich przerobu a takze na budowe hali w ktorej to wszystko mialo by sie odbywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie wskazałeś, o które gatunki chodzi

 

co do zapomogi, to może nie jest to najbardziej odpowiednia forma wsparcia, lecz już w przypadku maszyn możesz skorzystać z programu "Modernizacja gospodarstw rolnych" o ile działalność będzie się klasyfikowała - wszystko zależy od rodzaju roślin, drewno raczej jest słabym materiałem do produkcji brykietu (rozdrabnianie i ponowne zagęszczanie moim zdaniem mija się z celem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...