Skocz do zawartości
wladeke

Badanie opryskiwaczy polowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłem nowy temat, ale gdzieś muszę.

Sprawa jest następująca:

Zakupiłem w kwietniu 2008 nowy opryskiwacz zawieszany wyprodukowany w 2007 roku. W tym też roku producent przeprowadził badanie sprawności (posiadam świadectwo). Na opryskiwaczu jest naklejka z 2007 roku. Na moje pytanie zadane producentowi, czy jestem w związku z tym "stratny" jeden rok ważności uzyskałem telefoniczną odpowiedź, że 3-letni okres ważności badania rozpoczyna się, w przypadku opryskiwaczy nowych, od daty zakupu.

Jeśli ktos zna prawdę, przepis, który to potwierdza proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć protokół przeglądu i tam podana data jest wiążąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na protokole jest tak jak w przypadku przeglądów pojazdów: Data przeprowadzenia badania i data następnego badania. Np wyprodukowany 1grudzień 2007 to badanie ma ważne do 1grudnia 2010. Kupując nowy musisz mieć protokół z pierwszego badania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protokół z pierwszego badania mam, ale jest na nim data (wrzesień 2007) a zakupu dokonałem (opryskiwacz fabrycznie nowy) w kwietniu 2008. Producent w rozmowie telefonicznej powiedział, że od daty sprzedaży liczone są 3 lata. Czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest problematyczna bo jeżeli to jest nowy opryskiwacz to wiadomo że od przegladu nie był użwyany to w zasadzie możnaby się upierać że data kupna może być poczatkiem trwania przeglądu ale najlepiej zapytać o to w piorin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...