Skocz do zawartości
danek72

Kupno ziemi od agencji

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic dzierzawiona ziemie od acencji na prawach pierwokupu cala dzialka to 2,74ha wtym 1,97 nadajacej sie do celow rolniczych 0,08ha rowy reszta nieuzytki poprostu bagna. Agencja wycenila dzialke na 37000 zl. CZy moge sie odwolac zeby obnizyli cene,jesli tak to jak i do kogo . Moze ktos mial taki sam problem. Na naszym terenie 1ha kosztuje okolo 14000 ty w agencji. Prosze o jakas rade z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A unas to srednia cena to 10tys, o unas tlko agecja zada okolo 14 tys. Zimi unas do oporu tylko slaba klasa 4a,b, 5i 6 po dawnych PGR ,wojewodztwo warminskomazurskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to było bliżej Trójmiasta to bym od razu kupił i się nie targował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys czekałem na ponowna wycene nieruchomosci chyba ze 3 lata ale to bylo dawno i dotyczyło budynku którego kupnem nikt oprócz mnie nie był zainteresowany ale w obecnych czasach bumu na ziemie morzesz pomarzyc jesli ponownie wycenia to tylko w góre bo ziemia drozeje i drozec bedzie wiec płac i płacz albo daj sobie luz i niech sie w du... pocałuja i kupuj po 10tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi czy niższy jest koszt dzierżawy czy kredytowania zakupu, ważnym czynnikiem jest również okres trwania umowy dzierżawy, ja bym się z wykupem nie spieszył, ziemia drożała nie będzie (o ile komuś szczególnie nie zależy) a przy takich wahaniach kosztów i przychodów jak ma to miejsce od blisko 2 sezonów raczej powinna nastąpić korekta cen w dół i taka sytuacja powinna utrzymać się do wejścia Polski do strefy Euro lub do czasu ogłoszenia/ustalenia dalszej formy wsparcia rolnictwa w ramach WPR; tak czy inaczej duże znaczenie będzie miała głębokość oraz czas spowolnienia dynamiki albo nawet recesji gospodarczej; podsumowując warto kupić albo i nie (ciężko w tej chwili wróżyć z fusów czy "Agencyjne" kredytowanie będzie się opłacało przy spadających stopach procentowych, być może bardziej opłaca się finansować inwestycje kapitałem własnym, tudzież pozostać przy dzierżawie, każdy przypadek jest bardzo zindywidualizowany, więc na podstawie tak ogólnych danych nie sposób wskazać rozwiązanie bawić się w podchody z ANR czy też i nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...