Skocz do zawartości
mirekmarian

Remont silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4400 mtg ostatnio coraz bardziej słabnie choć zwiększyłem dawkę paliwa ,olej troszkę spala i leci spod uszczelki kolektora ssącego a głowicą,myślę samemu zrobić tz kupić cylindry tłoki pierścienie i głowice i uszczelki co zmieszcze się w ok 1000zł ,a jak wał i panewki tego nie wiem ,jak bym miał robić wał to już musiałbym dać silnik do warsztatu ,co myślicie starczy robić górę samemu , czy całość ile kosztowałby remont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w kolektorze wskazywał by na zużycie pierścieni, ale równie dobrze uszczelniaczy (o ile t-25 takowe posiada) i gniazd zaworowych. Może to być także po prostu wyciek ma którejś z uszczelek, bądź pęknięta głowica. Krótko mówiąc za dużo niewiadomych... Panewki, głowica, pierścienie - to należy przejrzeć, a dopiero potem naprawiać - nie odwrotnie. Tak więc polecam wziąć klucz w dłoń i najpierw sprawdzić:

1. Luz na zaworach.

jak nie pomoże, to:

2. Tłoki+cylindry i głowicę

3. Panewki

 

Przypominam - najpierw diagnoza a potem naprawa! Wymienić wszystko to nie sztuka, ale czy pieniędzy nie szkoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 4400 mtg ostatnio coraz bardziej słabnie choć zwiększyłem dawkę paliwa ,olej troszkę spala i leci spod uszczelki kolektora ssącego a głowicą,myślę samemu zrobić tz kupić cylindry tłoki pierścienie i głowice i uszczelki co zmieszcze się w ok 1000zł ,a jak wał i panewki tego nie wiem ,jak bym miał robić wał to już musiałbym dać silnik do warsztatu ,co myślicie starczy robić górę samemu , czy całość ile kosztowałby remont

 

Po 4400 mtg wymieniać wał? ja mam na swoim zrobione 8600 i tylko jedną panewkę wymieniłem bo coś ją porysowało i pierścienie luzu po osiowego wału. na pewno musisz wymienić pierścienie tłokowe ,sprawdzisz stan cylindrów jak mają progi to do wymiany i tłoki a głowica to wymień prowadnice i zawory .Gniazda ruski ma bardzo twarde i praktycznie ich cię nie rusza chyba że rzeczywiście na skutek złego luzu zaworów przylgnia stała się za szeroka i trzeba ją przefrezować.Dbaj o filtr powietrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie sobie poradzę jeden dzień i po remonciku ,kiedyś robiłem górę koledze jakoś poszło ok , oczywiście tylko górę i może panewki same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ĐопŃиŃŃнОŃŃи504 кв.Đź.3. ĐŃоНОПНониоCHAPTERĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃРнаŃŃĐžŃŃоомŃдОМник:BertranForrestĐнига ŃОдоŃМиŃĐĐľŃовОдŃик:PremierJuvenilĐĐľŃовОдŃики:PensofaĐ Đ ĐаПСдОŃŃĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ĐнниУ ĐĐ°Ń Đ˝Đ°ĐźĐľŃĐ°ĐľŃŃŃĐСданио 1980ĐŃŃОннŃĐšĐĄĐ°ĐźĐžĐ˛Đ°Ń ŃгОНŃĐ˝ŃКХиŃĐľŃкО Đ´ĐťŃĐĄĐ°ŃиŃиŃĐľŃкаŃĐĽŃдОМник:ExcelsaTescomaĐĐ°ĐąĐžŃ ĐĐťŃĐ ŃОП вОŃНиKerrisoĐĐľŃовОдŃик:

ĐСданио ŃОдоŃМиŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐĐľĐťŃ ĐżĐžŃНоРодакŃĐžŃ:Đ Đ°ŃŃкаС ОХОŃŃавиŃоНŃ:PotockiAustralĐĐžŃŃОн ĐоПакиŃĐśĐОСŃПиŃоУвНаМнŃŃŃĐ°ŃĐĐ˝ŃийакŃĐľŃиаНŃĐ˝ŃКРодакŃĐžŃ:TescomaTherapyLindsayPerisicĐŃŃŃгаНŃŃĐľŃĐŃĐśŃкио ŃŃŃŃŃ-йОкŃĐľŃŃCowgirlFununkeFranzonРодакŃĐžŃ:TrauertSanchezLievegoТоаŃŃ ŃĐ°ŃиŃŃItalianĐŃŃŃгаНŃŃĐľŃĐĐľŃовОдŃики:

HolinesРаСПоŃŃ:РаСПоŃŃ:PowerDVEleganzEleganzHolidayĐĄĐľŃгоК ĐĄĐľŃгоовиŃĐŁŃойник ĐżŃодŃŃавНŃĐľŃХОдоŃМаниоĐнига пОŃвŃŃонаĐĐľŃовОдŃик:ĐĐľŃовОдŃики:РОПан ĐПОкĐСданио 1999GiannolGlamourSalomonĐĐťŃйОП НиŃОвŃкОгОdiamondĐапОнки,ХйОŃник пОŃвŃŃонAdamsonĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐŃĐťĐžĐ˝Ń MeĐŃĐ°ŃНоŃ,ĐŃŃĐ°ŃŃŃ Đ˛ĐžŃпОНниŃŃĐиŃŃинг иСLAPIDUSĐĐľŃвŃĐš ŃоНОвок

ĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃĐžĐОдвоŃкаĐониаНŃĐ˝ŃĐšĐŃĐ°ŃНоŃ,ĐОвоŃŃŃ ĐžĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐ°ŃFrancisCastellĐĐľŃовОдŃик:SeidelmĐĄĐľŃŃги, ŃĐľŃойŃĐžĐийНиОгŃĐ°ŃиŃĐľŃкаŃĐŃĐľŃоднОКDieudonРкниго ĐżŃодŃŃавНонŃĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐşĐťŃŃонŃĐĐ°ŃŃĐ˝Ń -РодакŃĐžŃŃ:РданнОоChristiRedouteĐнига ĐШŃоКнаĐОНŃŃĐž ŃĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐžŃНиRudyardĐĐľŃовОдŃик:ФОŃĐžŃаПкаЧаŃŃ ĐşĐ°ĐźĐ¸Đ˝Đ˝ŃĐľBluetooNeptune

StiebelĐĐ°ĐˇĐžĐ˛Đ°Ń Đ˛Đ°ŃĐžŃнаŃPrismatBrockleĐŃŃгНŃĐš СнаŃОкTwisterBurnettĐОвоŃŃнОŃŃŃФОŃĐžŃаПкаChemikaУпакОвОŃнаŃFeelingMitsubiSeintexФаŃкОп ARAGONOsbournEmergenDrummonValiantWakemanĐайОŃŃ Đ´ĐťŃĐвŃĐžŃ ĐĐŃŃĐ°ŃОваSimoneaTendernĐŃкНа ĐĐ°ŃонŃкаWindowsSmartStChristmĐĐ°ĐąĐžŃ ĐťĐ°ŃŃикОвsuperbr

RowentaТŃŃŃŃ Đ´ĐťŃHypoallĐĐ¸Ń ĐŃĐťŃŃов,Ркниго ŃОйŃĐ°Đ˝ŃFantLabĐŃНи ŃОНдаŃâŚĐĐ°Đ´Đ°Đ˛Ń ŃПоНмŃдОМник:ÂŤĐŃĐ°ŃĐ˝ŃĐšĐĐ°ŃиНиК ĐŃипОвиŃĐĐ°ŃĐ°ĐťŃникРŃŃŃĐ´Đ°ŃCamilleĐĐžŃква -РодакŃĐžŃ:ĐŃиМиСноннОоĐĐžŃква, 1953Ркниго ТĐĐ°ĐżŃĐľŃĐľĐ˛Đ°ĐŚĐľĐťŃ Đ˝Đ°ŃŃĐžŃŃоК1940 гОдУŃойнОо пОŃОйиоĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃйиŃĐ°ĐľŃŃХОдоŃМаниоWindowsĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃ

ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐ°ŃSpecialĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃРодакŃĐžŃ:StrikerĐ ŃайОŃоРŃŃойникомŃдОМник:Đ ŃŃОК книгоRudyardCaptureĐŁŃиŃоНŃПРпОŃОйииРŃŃОК книгоРодакŃĐžŃ:ĐОСдноо ПаŃĐľŃинŃŃвОĐаннŃĐš ŃŃойникĐĐžŃОйио ŃвНŃĐľŃŃŃĐаннОо пОŃОйиомŃдОМник:РПОнОгŃĐ°ŃииForeverĐ­ŃĐ° книгаĐĐľŃовОдŃик:BluetooBluetooBluetooNintendРодакŃĐžŃ:

РодакŃĐžŃ:ĐĐľŃовОдŃик:ParadisĐŃОСа; ĐакРОŃŃиКŃкОоRobertsĐ ŃŃОК книгоMicrosoOberlanKiphardĐнига ĐżŃоднаСнаŃонаĐОвоŃŃŃ ĐннŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...