Skocz do zawartości
gabi000777

Młody rolnik-zakup ciągnika używanego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić ciągnik używany za premię MŁ, może ktoś się orientuje gdzie takowe maszyny mogę znależć i na co zwrócić uwagę przy zakupie ciągnika. Czy lepiej jednak kupić nową maszynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz kupić. Jeśli wystarczy Ci ciągnik 80KM to niewiele dokładając do premii kupisz POL-MOT (ma u mnie kilku sąsiadów i bardzo sobie chwalą). Jeśli jednak lubisz i potrzebujesz moc to już wydatek między 150 a 200 tys zł (za nowy) więc pozostanie Ci kupić używany.

Oczywiście ja osobiście jestem zwolennikiem wszystkiego co nowe. Pozostaje jeszcze kwestia kredytu MR, który możesz zaciągnąć na nowe maszyny jako różnica pomiędzy premią a wartością ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gospodarstwo o pow.13ha więc 80-90 konny powinien wystarczyć.Mąż myśli o Zetorze ale wiadomo ,że do nowego trzeba dolozyć.Jęśli byłby to uzywany zostaloby troszkę kasy na inną maszynę (tak myślę chyba ,ze się mylę?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 13 ha - bez przesady nowy - szczerze odradzam - jak nie masz gdzie kasy utopić (masz moze hodowle popraw sobie warunki pracy, a nie kupuj maszyne co pracuje tydzień w roku i dorywczo na gruba kase)

wiele jest ciagników co nie sa wychuźdane kwestia dobrej orientacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na uzywany ciagnik muszę mieć fakturę i pewność że maszyna nie pochodzi z innego programu unijnego.Czyli sprzedawca sprawdzony.Może ktoś kupował taki używany sprzęt na MLODEGO ROLNIKA? proszę o namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...