Skocz do zawartości
wilczur

Zakup maszyn z pomocą UE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat dofinansowania zakupu maszyn rolniczych do gospodarstwa.

 

Gospodarstwo jest malutkie ponieważ ma tylko ok 5ha, z lasem ok 7ha. Chciałbym zakupić coś z maszyn rolniczych ale niestety nie stać mnie , chciałbym z maszyn powiedzmy kosiarkę rotacyjną, roztrząsarkę do siana, pająka, opryskiwacz lub jakieś podobne maszyny. Gdyby dało się coś wyskrobać na ciągnik (obecnie mam zdezelowanego t25 a przydałby się jakiś nowy, o podobnej mocy, sporo większa mi nie potrzebna a spalanie żeby nadal było małe) to tez by było dobrze.

 

Troszkę szukałem na temat programów ARiMR ale niestety niczego nie znalazłem :/ co by pasowało do mojej sytuacji..

Interesują mnie programy ale nie takie w których trzeba najpierw samemu uzbierać pieniądze, kupić a dopiero potem liczyć na zwrot, lecz takie w których albo dostanę pieniądze przed zakupem, albo 100% pewność że po zakupie zostaną zwrócone.

 

Czy wiecie może coś na ten temat z jakich programów mógłbym skorzystać i jakie bym musiał spełnić warunki?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty jakie byś poniósł w związku z zakupem nowego ciągnka nawet jeśli unia by ci dołożyła te 50 % w życiu by ci sie nie zwróciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem że by się nie zwróciły...

 

obecnie mój t25a wymaga kapitalnego remontu, cały silnik, pompa paliwa, elektryka, akumulatory, hamulce, nawet pochwa zwolnicy do wymiany a kto wie czy może i coś jeszcze... sam się dziwię że on jeszcze jeździ...

 

na to też trzeba kupę kasy, nie wiem ale ładnych kilka tysięcy to by kosztowało

 

a dajmy na to ciągnik nie koniecznie nowy (jeśli można wziąć na to używany w dobrym stanie) to myślę że mogło by się opłacić, w końcu nie potrzeba mi rakiety bo te 25KM mi by na taki obszar jak mam starczyło i miałbym jednak maszynę pewnie na następne 20lat

 

a jak pomyśle ile trzeba złożyć w ten mój to pewnie nie dużo bym musiał dołożyć żeby wyszło na jakąś nowszą sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem że by się nie zwróciły...

 

obecnie mój t25a wymaga kapitalnego remontu, cały silnik, pompa paliwa, elektryka, akumulatory, hamulce, nawet pochwa zwolnicy do wymiany a kto wie czy może i coś jeszcze... sam się dziwię że on jeszcze jeździ...

 

na to też trzeba kupę kasy, nie wiem ale ładnych kilka tysięcy to by kosztowało

 

a dajmy na to ciągnik nie koniecznie nowy (jeśli można wziąć na to używany w dobrym stanie) to myślę że mogło by się opłacić, w końcu nie potrzeba mi rakiety bo te 25KM mi by na taki obszar jak mam starczyło i miałbym jednak maszynę pewnie na następne 20lat

 

a jak pomyśle ile trzeba złożyć w ten mój to pewnie nie dużo bym musiał dołożyć żeby wyszło na jakąś nowszą sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz zadnych szans bo niskotowarowka sie skonczyla a na taki areal to musialbys miec jakies jarzyny by o czyms myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...