Skocz do zawartości
grek

c385 mocno się grzeje

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Rozleciał się regulator obrotów w pompie wtryskowej urwało zawór, który wbił się w tłok i głowicę. Wymieniłem tuleje tłoki i pierścienie a głowice dałem do naprawy. Naprawili poskładałem przy okazji wymieniłem chłodnicę na nową i od tego czasu po kawałku orki pokazuje 80, 90 a nawet 100 stopni. Myślałem że pompa wody to ją zmieniłem na nową, termostat i czujnik też, i dalej to samo. Wywaliłem termostat i nic to nie pomogło.Jak zgaszę ciągnik to w rurze gumowej nad termostatem słychać bulgotanie ale w chłodnicy woda jest gorąca a nie gotuje się. I jeszcze jedno nie widać ruchu wody w chłodnicy, nie wiem dokładnie, ale chyba powinna tam wpływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c385 mocno się grzeje
Witam.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jak się wymienia uszczelkę pod głowicą to można kupić takie z niektórymi otworami przytkanymi , lub ze zdławionym obiegiem cieczy - i może to jest przyczyna u ciebie, znam kolesia który właśnie tak samo mniał. Te uszczelki ze zdławionym przepływem to często w sprzętach sprowadzanych ze skandynawi są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze inna przyczyna. Spotkałem się kiedyś z sytuacją że ktoś montując pompę wsadził stary gumowy grzybek i uszczelnił go silikonem i on blokował przepływ wody. Sprawdź jaka jest temp wody w chłodnicy jak jest duża różnica miedzy nią a silnikiem to coś musi blokować przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że po sprawie bo jak teraz rozebrałem silnik to po zdjęciu głowicy okazało się, że uszczelka blokowała wszystkie kanały wodne do głowicy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...