Skocz do zawartości
bacaa56

Montaz tureckich opon

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do mojego JD tureckie opony SEHA 15.5-38. Felgi czyste, bez wżerów, dodatkowo przeczyszczone papierem ściernym, i felgi i ranty opon wysmarowane solidnie pastą montażową - ale nie chcą wskoczyć na miejsce.

Ciśnienie wg instrukcji ciągnika 1,4, pompowałem 2,5, spuszczałem do 0,1 i na takich "kapciach" jeździłem przód-tył, znów pompowałem 2,5 i nic.

W szczeliny między opną a felgą lałem już chyba wszystko, chyba tylko nasikać zostało...

Sąsiadka ma taki sam problem - od wiosny jeździ z niedociśniętą do felgi oponą, i nie wskoczyło na miejsce.

Kto ma jakiś sposób? Czy to po prostu tureckie badziewie jest takie ? Reklamacja to kolejne dwa tygodnie bez ciągnika jak nic...

Ile można napompować bez ryzyka rozerwania opony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedyne co mogę tobie doradzić to udać się do zakładu wulkanizacyjnego ....w porządnym zakładzie na pewno mają urządzenie do "odstrzeliwania" opon bezdętkowych.... jest to zbiornik powietrza o poj. ok 15-20 litrów zakończony zaworem kulowym (dość sporym) ze spłaszczonym końcem który to koniec przykładasz do szczeliny pomiędzy felgą a oponą i energicznym ruchem odkręcasz zawór zbiornika w którym jest powietrze sprężone do około 8 barów. Po takim zabiegu opona powinna siąść tam gdzie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bij do 5 aż wskoczy i nic sie nie martw pracuje od 15 lat w serwisie oponiarskim i takie rzeczy to normalne, tylko ostrożnie bo jak pierdzielnie to bedzie afera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu dorwaliśmy opony goodyear 23.1x 26 do bizona wskoczyły dopiero przy 5 atmosferach nie ma innego wyjścia tylko cisnąć sprężarką i trochę smarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...