Skocz do zawartości
mariano999

CASE 5130 Problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim Casem 5130 a mianowicie rano ma problemy z odpalaniem. Włozylem mu nowy aku, rozrusznik sprawdzony, alternator tez (ładowanie 13,8 V). Dopiero po ewentualnym podłączeniu innej maszyny udaje sie go odpalic. Akumulator jest nowy wiec aku odpada. Próbowałem nawet aku odłaczac na noc i to tez nic nie dało. Świeca płomieniowa wymieniona na nową a on dalej nie chce odpalać. Wygląda to tak jakby nie miał siły kręcić rano a przecież nie ma mrozów. Zakręci pare razy, nie odpali i koniec.

Moze ktos miał podobny problem?

 

Z góry dzieki za propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś próbuje go odpalić a ty za koleją dotykaj wszystkie połączenia między aku. a rozrusznikiem jak również masą i jeśli gdzieś wyczujesz ciepło to masz słabe połączenie gdzie dochodzi do strat prądu albo masz za mały prąd rozruchu z akumulatora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnosnie rozruchu CASE'a 5130 tez jestem posiadaczem takiego ciagnika i niestety mam ten sam problem. Przy niewielkim mrozie pomaga dodatkowy prad z samochodu poprzez przewody rozruchowe. Natomiast przy -20 i wyzej (a raczej nizej) to jedynie prostownik z rozruchem. Mozna tez zalozyc dwa aku 6 V o duzej pojemnosci Ah, kwestia dorobienia skrzynki zeby je zmiescic. Ogolnie rzecz biorac to chyba te ciagniki poprostu tak maja, w koncu 6 cylindrow nie latwo pokrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki masz włożony aku?

Ja mam 120 Ah 950 A wiec nie wiem czy to nie za słaby, chociaż wiekszy sie nie zmiesci w skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki sam aku gdyz wiekszy sie nie miesci. 120 Ah 1100 A jest za dlugi a byc moze, ze dal by rade. Pozostaje przerobic skrzynke na aku lub zakupic dobry prostownik z rozruchem, koszt okolo 1000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej pisalem: przerobic skrzynke na dwa aku 6V, min. 195 Ah 1100 A. Jesli to nie pomoze, to nie wiem jak bedziemy normalnie uruchamiac nasze sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...