Skocz do zawartości
Anna81620

chory cielaczek limousine

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.jestem włascicielka bydła rasy limousine.. cielaczek tej rasy nagle przestał wstawać..wciąż leży w jednym miejscu jest dobrze zbudowanygDY PODCHODZE ZRYWA SIE I UCIEKA,trudno go utrzymac za kantar.. jest bardzo silny..Matka z stada nie interesuje sie małym mam wrazenie ,że nie ma mleka gdyz mały do niej nie podchodzi ,tylko wciąż lezy..godzinami.Nie kaszle,nie sape,nie kaszle,nie kuleje...jedyne co to delikatnie i powoli się kładzie..po przegonieniu zaraz szuka miejsca do leżenia...Próbowolismy poić sztucznie ale bezskutecznie wyrywał się jak oszalały-czasami zuje trawę rzucona pod sam pysk..sam nie szuka w korytach ani wody ani jedzenia...w wieku 4 tyg miał zabieg dekronizacji ..Nie wiem co robić prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cielak dostał siarę od matki po ocieleniu? Nie będzie mieć mleka już ponieważ krowa limouse ma 2 do 4litrów. Po kilku dniach ja daję swoim cielętom mleko od zwykłej krowy ponieważ krowy limouse są miesne a nie które produkują mleko więc wiem z własnego doświadczenia że krowa sama cielaka nie wyhoduje, ja bym próbował tak: samo mleko ewentualnie czasem rozcieńczyć z wodą i zamiast trawy to dawać same siano jest ono lepiej strawne moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...