Skocz do zawartości
Rayban

Ciągnik do odśnieżania firmy - do 10tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu zmagam się z zakupem ciągnika do odśnieżania placu naszej firmy. Proszę o pomoc, podpowiedź co będzie najlepsze do tego celu. Co zrobić, aby odpalanie w zimie nie było uciążliwe ( zalewanie gorącą wodą odpada - ciągnik będą użytkować również pracownicy ). T25, C330, C360 ? Chciałbym zamontować do niego pług 2 m x 0,7 m regulowany hydraulicznie góra/ dół , prawo/lewo. Myślałem również o samie, jednak w większości są kiepsko wykonane. Przemawia za nimi łatwość odpalania w zimie. Ciągnik będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do tego celu. Kwota zakupu została przyjęta 10 tyś zł, może być i mniej, raczej nie więcej. Pług zapewne będziemy wykonywać samodzielnie w jakiejś firmie. Chciałbym aby ciągnik udało się zapalić nawet w największe mrozy

 

Z góry dziękuję za pomoc, uwagi i dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 za te pieniądze to do remontu kupisz. Nie ma szans na fajną sztukę. 60-ka najprędzej. Tańsza od 330, mocniejsza ale szału za dychę też nie będzie.

Władek tani w zakupie, prosty w obsłudze, chłodzony powietrzem. Z zapalaniem w mrozy różnie jak zresztą i z innymi ciągnikami. Do dychy to może jeszcze mtz 80 choć nie wiem czy potrzebne ci 80 koni ale zaś ma z tych czterech najbardziej rozbudowana hydraulikę a i zapalanie w zimie z grzałką to dla niego bajka.

Ile tego placu w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o ostrówku ? Rozważam teraz opcję białoruś vs ostrówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dychę to będą kupy złomu. Ostrówek to 60-ka tyle że obładowana żelazem a ruska kopara wymaga sporej cierpliwości.

Najprędzej znajdziesz 60-kę. Jest prosta w obsłudze a to ważne jeśli ma nią jeździć kilka osób, dosyć trwała, dobrze radzi sobie z odśnieżaniem, nie wiele trzeba zrobić by zapalała w każde mrozy, okład kierowniczy mimo że bez wspomagania całkiem dobrze pracuje poza tym nawet jeśli się wam zachce można założyć wspomaganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłbym Białoruś, ale ostrówek ma też swoje zalety:

cięższy

opony w rozmiarze R28 łatwiej dostać

wspomaganie na orbitrol

duża kabina

 

 

Do jednego i drugiego trzeba zakładać grzałkę. Białoruś teoretycznie powinna mieć świece żarowe albo płomieniowe, ale w praktyce ja takiej nie widziałem na oczy, jak szukałem ciągnika dla siebie.

 

Hmmm, a nie lepszy Bobcat ? Za dychę można już coś dostać, małe, zwrotne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas odśnieżamy wózkami widłowymi wystarczy zamontować porządny pług śnieżny, w naszym przypadku padło na firmę heat-met, i śmiga bez problemu całą zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...