Skocz do zawartości
Jeremi

Wszystko o Pług obrotowy VENTZKI MTD (3 skibowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu Pługu VENTZKI MTD (3 skibowy), jednak pług nie obraca się do końca.

 

Czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji, schematu, bądź ewenatulanie zdjęć przedstawiających ustawienie łańcucha do obrotu pługa.

 

Niedługo postaram się zamieścić zdjęcia, jak to wygląda u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pług Ventzki z obrotem mechanicznym, ale układ jest podobny w hydraulicznym. Powinien być w układzie zatrzask, bo ten siłownik tylko wspomaga ruch pługa . Nie widać, czy jest na 1 czy 2 przewody ? Jeśli na 1, to siłownik tylko inicjuje obrót, a dalej pług obraca się pod wpływem momentu obrotowego. Nie napisałeś, czy wogóle nie obraca się do końca, czy też obraca i odbija ? Może więcej fotek , mogą być nieco mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się jeszcze raz - widzę zatrzaski - są dwa , po lewej i prawej. A ten łańcuch to nie przeskoczył na zębatce od obrotu - moim zdaniem ramie powinno dochodzić od tego ogranicznika do ogranicznika, aż półksiężyc oprze się o tę nową śrubę, którą widać na jednym zdjęciu. Czy przy obu wychyleniach pługa ten półksiężyc pociągany przez siłownik (ten, do którego przymocowany jest łańcuch) jest w takiej samej pozycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ,, księżyc '' w poziomie i przestawiłem łańcuch. Nie wiesz gdzie można kupić lemiesze do tego pługa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum znalazłem gościa, który dorabia części do pługów:

 

dami1314@interia.pl

 

Lemiesz i pierś coś koło 40zł/sztuka

 

A jaki marker masz wybity na słupicach ? VX28 , VX30, VX35 ?

Bo po tym możesz szukać lemieszy - są dostępne, aczkolwiek nie tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...