Skocz do zawartości
rafi41

Renty strukturalne w PROW 2007 - 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Co sądzicie o nowych rentach strukturalnych? Czy nie uważacie, że są one krzywdzące dla rolników w proponowanym przez rząd programie?

Wiecie może coś nowego na temat nowych rent strukturalnych. Czy coś się zmieniło? Czy może jest nadzieja na to, że się zmieni? Gdzie szukać najświeższych informacji na ten temat.

 

Zapraszam do dyskusji

 

pozdrawiam rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno świadczenie ma wynosić około 900 zł i nie będzie miała znaczenia wielkość gospodarstwa, ani nie będzie dopłaty za przekazanie ziemi na powiększenie innego gospodarstwa.

Mam pytanie jak było przy starych rentach, ile lat przez zejściem na rente nie wolno było zmniejszyć powierzchni gospodarstwa bo chyba był jakiś taki przepis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było.

tylko od wielkości gospodarstwa którą przekazało się na rentę naliczane były dodatki, nawet dzień wcześniej można było przekazać (czy sprzedać) część gospodarstwa innym osobom np działkę innemu dziecku.

nie można było natomiast na 5 lat przed przejściem na rentę dokupić ziemi, a dokładnie to te hektary nie były liczone przy obliczaniu wielkości renty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy przy kożystaniu ze starego prow na budowe płyty i zbiorniki ojciec mógł by mi odpisać z 10 ha, jak to się ma do starego spo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci przepisać nawet całe gospodarstwo nie ma z tym problemu, chyba że korzystał z dofinansowania inwestycji w rolnictwie z SPO lub utwardzał plac manewrowy z PROW-u, wówczas jest pięcioletni okres ochronny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kożystał z prow-u na dostosowanie obory do standardów ue i budowe płyty i zbiorników, czy to znaczy że przez 5 lat nawet hektara sprzedać czy przepisać nie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płytę i zbiornik to nie ma problemu co do modernizacji obory to nie jestem pewien jak to jest. Myślę, że nie powinno być problemu, gdyż tutaj nie ma jakichś sprzeczności ale lepiej dokładnie przeczytać umowę lub spytać się w Agencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...