Skocz do zawartości
gabriela

ankieta monitorująca dla dzialania -ulatwienie startu MR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Czy ktos wie jak poprawnie wypelnic ankiete monitorujaca dla dzialania - ulatwienie startu mlodym rolnikom? Dostalam premie.. teraz musze wypelnic taka ankiete gdzie musze podac wartosc rocznej sprzedazy produktow rolnych w gospodarstwie oraz wilkosc rocznego dochodu w gospodarstwie. Prowadze dzialy specjalne i sad. Prowadze dokladna ksiegowosc jednak jak pewnie wszyscy wiedza czesto to co zaksiegowane nie pokrywa sie z rzeczywistoscia... w ARiMR doradzono mi zeby pisac wg wyliczen ksiegowych, nic nie wiem zeby byly jakies minima czy maxima tych wartosci.. jak do tego podejsc zeby nie popelnic bledu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

pisz wg papierów ktore posiadasz bo moga przyjechac i narobisz sobie bałaganu.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich posiadających takie ankiety do wypełnienia:

1. numeru simik nie ma wiec go nie szukajcie (wolne miejsce)

2. Wielkość przychodu ze SPRZEDAŻY PRODUKTÓW ROLNYCH (a nie dopłaty, premia, zwrot 50-60%) - wg faktur sprzedaży.

3. Dochód gospodarstwa (odliczamy koszty od przychodu - mamy dochód) - najlepiej jeśli będzie na poziomie liczby ESU jaką planowaliście osiągnąć po realizacji projektu czyli raczej zawsze powyżej 4.

1 ESU = ok. 5000zł

Wobec czego najlepszy dochód żeby nikt się nie przyczepił powinien oscylować powyżej 20 000zł.

 

Pozdrawiam i miłego liczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak należy obliczyć dochód jeżeli sprzedaż produktów nie była fakturowana?

Czy można taki dochód nie fakturowany uwzględnić?

Czy może mogą być inne dowody sprzedaży nie koniecznie faktury i czy takie dowody sprzedaży są w ogóle potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt Cie nie rozliczy z tych świstków /mogles je np. zgubic/ ale jeśli sprzedaż dotyczy produkcji zwierzęcej /prócz koni/ to ARiMR ma Cie na widelcu - zarówno ty, jak i kupujacy zobowiązani jesteście prawnie do zglaszania takich faktów do BP ARiMR. /A jeszcze jedno - nie licz, że kupujący tego nie zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Doradco_1. Myślałem, że dochód musi być udokumentowany, bo ciężko by mi było udokumentować sprzedaż produktów roślinnych innemu rolnikowi, gdyż nie rozliczam się na zasadach ogólnych podobnie jak większość rolników. Produkcji zwierzęcej nie prowadzę co ułatwiało mi korzystanie z SPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisalam ze dochod mam 0zl, jak na razie bo dopiero co zalozylam sad orzecha wloskiego. A co do pytania na temat ile osob pracyje w gospodarstwie napisalam ze jedna osoba sezonowo. Ale nie jest to udokumentowane, zreszta nie wydaje mi sie zeby sie agencja czegokolwiek cczepiala jesli do konca programu spelnie wszytskie wymagania. mam jesczez na to 3 lata.

Jedno pytanko czy jesli w planie ktory zlozylam do Agencji starajac sie o MR napisalam ze ESU osiagne w inny sposob niz wlasnie osiagnelam czy musze wyslac jakas poprawke do Agencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankiety monitorujące przychodzą również tym, którzy korzystali z programu 1.1 - oni w odróżnieniu do MR nie mają kilku lat na zdobycie ESU. Studiuj dobrze umowę - jeśli tam jest zapisane, że ESU uzyskasz z tego i tego to tak ma być i już. Jeśli Twoje plany co do produkcji się zmieniły to koniecznie poinformuj o tym Agencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja napisalam ze dochod mam 0zl, jak na razie bo dopiero co zalozylam sad orzecha wloskiego. A co do pytania na temat ile osob pracyje w gospodarstwie napisalam ze jedna osoba sezonowo. Ale nie jest to udokumentowane, zreszta nie wydaje mi sie zeby sie agencja czegokolwiek cczepiala jesli do konca programu spelnie wszytskie wymagania. mam jesczez na to 3 lata.

Jedno pytanko czy jesli w planie ktory zlozylam do Agencji starajac sie o MR napisalam ze ESU osiagne w inny sposob niz wlasnie osiagnelam czy musze wyslac jakas poprawke do Agencji ?

-plan tym się charakteryzuje iż mozna go zmienić

nie przerabiałem tego ale moim zdaniem wystarczy tylko pisemne oświadczenie o zmianie kierunku produkcji.

-moim zdaniem sad z orzechami nie będzie plonował po 3 latach a po 5 latach,zwróć uwagę na to iż wartości ESU międzyczasie się zmieniłyi prawdopodobnie będzie liczone wg nowych stawek.

- polecam przejście na ekologie gdyż orzecha włoskiego w zasadzie się nie chroni chemicznie.

Ciekawą rzeczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam zgloszona ekologie rowniez. To byl wymog zdaje sie, przynajmniej zeby dostac wyzsze doplaty.

teraz nie mam umowy przy sobie ale pamietam jak mi w agencji przy skladaniu wniosku mowili ze moge zmienic na co chce to w jaki sposob spelnie ESU, ze najwazniejsze zeby bylo spelnione. ale musze sie upewnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma edycji postow... a co do tego ze nie bedzie plonowal sad orzechowy... hmmm no wlasnie tu problem... nie iwem czy mi w takim razie to zalicza w MR ale jak zasiany orzech to chyba powinni...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie- ze względu na odstępy pomiędzy drzewkami można posadzić warzywa i esu liczyć z warzyw a do dopłat wpisać np: sad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...