Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:41 Sob 19 Sie 2017

Dezynteria. Czym to leczyć?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
korsarz

PostWysłany: 15:56 Sob 8 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dezynterie leczyłem tiamutinem u mnie sprawdził sie rewelacyjnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PIOTR FARMER

PostWysłany: 15:17 Wto 14 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolny strus napisał:
ja sprowadzilem loszki z papierami wolne od chorob zzzn prss mcp choroba auszkiego ale o dezynteri niema mowy sprowadzilem 20 loszek z bydgoskiei firmy rol-byt wlasnie od nich dostalem w prezencje DEZYNTERIE i mam do dzisiaj nauczylem sie z nia zyc i mowie ze niejest taka zla choroba tylko trzeba dbac o profilaktyke regularnie podawac tiamuline i spokuj jest tez metronidazol ale lepiei go nie stosowac bo mozna miec wielkie problemy
WLASNIE JA TEZ KUPILEM tz zdrwe loszki badane na zzzn prss mp choroba auszkiego i co z tego nosoryja mam powiadomilem o tym firme i co z tego olali mnie dobrze ze byla kwarantana loszki poszczepilem i wprowadzilem do stada i niejest zle ale loszek od nich wiecej niewezmne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 22:44 Pon 13 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Tez mam problem z Dezynterią mógby mi ktoś coś doradzic. Bardzo prosze SWIADOMY skontaktuj sie zemna moje GG 1403538. Pozdrawiam
Powrót do góry
wolny strus
Gość

PostWysłany: 11:49 Nie 12 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sprowadzilem loszki z papierami wolne od chorob zzzn prss mcp choroba auszkiego ale o dezynteri niema mowy sprowadzilem 20 loszek z bydgoskiei firmy rol-byt wlasnie od nich dostalem w prezencje DEZYNTERIE i mam do dzisiaj nauczylem sie z nia zyc i mowie ze niejest taka zla choroba tylko trzeba dbac o profilaktyke regularnie podawac tiamuline i spokuj jest tez metronidazol ale lepiei go nie stosowac bo mozna miec wielkie problemy
Powrót do góry
rolnik z kuj pom
Gość

PostWysłany: 11:36 Nie 12 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak mozesz przywlec te chorubsko z powrotem skoro mialoby sie dobrze zdezynfekowana chlewnie i z dobrej firmy sprowadzic loszki z papierami
Powrót do góry
rolnik z kuj pom
Gość

PostWysłany: 11:34 Nie 12 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak masz racje jesli chodzi o ten lek tiamulina to polecam go kazdemu komu sie przytrafiło te chorubsko
Powrót do góry
wolny strus
Gość

PostWysłany: 11:29 Nie 12 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem tak skad pewnosc ze zpowrotem tego chorobska do chlewni nie przywleczesz badania ktore wykonuja chlewnie zarodowe nie obeimuja dezynteri ja twierdze tiamulina jest najlepsza z zarejstrowanych lekow
Powrót do góry
rolnik z kuj pom
Gość

PostWysłany: 11:23 Nie 12 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wedle mnie to by trzeba wszystko sprzedac i na poczatek wszytko z dokladnioscia umyc Kaszerem czy czym kolwiek podcisnieniem i przede wszystkim zdezynfekowac cale pomieszczenia i zaczac od nowa to jest najlepsze rozwiazanie pozbycia sie tej ze Choroby Dezynterii Świn. takie jest moje zdanie
Powrót do góry
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 14:58 Czw 23 Lut 2006    Temat postu: Re: Dezynteria. Czym to leczyć? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
CZEKAM NA PORADE

Jak na razie największą wrażliwość krętki dyzenterii wykazują na Econor (valnemulina) jednakże cena leku jest praktycznie zaporowa no i jest to premix a więc pozostaje zamówić paszę leczniczą !!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19:59 Wto 21 Lut 2006    Temat postu: Re: Dezynteria. Czym to leczyć? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
CZEKAM NA PORADE
Powrót do góry
Swiadomy
Gość

PostWysłany: 14:30 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ,tak.......wszyscy dodają mączkę mięsno - kostną i na to nic nie piszesz.....a są na tym forum takie wypowiedzi . Drób jest leczony do końca tuczu np. tetracyklina , amoxycylina . sulfonamid....i do rzeźni.... na to się też nikt nie oburzył . A jak Ci piszę , że masz zachowac 3 tygodnie karencji przed ubojem aby mięso było czyste to się rzucasz . Gdzie tu logika........wszędzie ta obłuda........
Pozdrawiam..............

Acha i jestem swiadomy......a nie samotny ....więc dla siebie hoduję świnie tylko na zbożu przez 8-9 miesięcy i potem to jem......tak robią wszyscy i także drobiarze dla siebie mają drób przy domu a nie fermowy.......
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17:35 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metronidazol jest ponoć rakotwórczy !!!!!!!!
sam jedz potem te świnie Evil or Very Mad
poza tym co to za leczenie przez internet lub telefon panie Samotny
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17:32 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metronidazol jest ponoć rakotwórczy !!!!!!!!
sam jedz potem te świnie
Powrót do góry
Świadomy -
Gość

PostWysłany: 16:53 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy na pewno to dezynteria......robiłeś testy . Może to ostra posta adenomatozy albo mykotoksyny w zbożu . Co mówi wet. napisz coś więcej ???
Jak już nic nie działa to ja daję metronidazol + kw. mrówkowy---jak ręką odjął .
Tylko się nie wychylaj ,że to stosujesz metronidazol - zarejstrowany tylko dla gołębi a kw.mrówkowy - rakotwórczy . Z 3 tyg. przed ubojem nic nie dawaj z tych rzeczy .............
Jeżeli dalej nie działa - wybic wszystko - 2 miesiące czysto i wprowadź świnie z wiadomego źródła ......
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:41 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Dezynteria. Czym to leczyć? Odpowiedz z cytatem

CZEKAM NA PORADE
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: