Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:22 Wto 24 Paź 2017

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1099, 1100, 1101 ... 1131, 1132, 1133  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ekofarmer

PostWysłany: 18:34 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: JUŻ W GÓRĘ ..... Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

CENKI LEKKO POSZŁY DO GÓRY I TAK NA DZIEN DZISIEJSZY SPRZEDAJĘ Z FERMY:

0-39gr
S-30gr
1a-25gr
1b-23
2a-21
2b-20

CORAZ WIECEJ ZAINTERESOWANIA I OFERT KUPNA - CENA UZYSKANA BEZ WIEKSZYCH KŁOPOTÓW.
PEWNIE ZA TYDZIEN ZNOWU DO GÓRY.

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurt.k-ce

PostWysłany: 07:11 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtam!!
Jestem zainteresowany stałą współpracą z fermami ilośći jaj od 5 do 30 palet tygodniowo (od 100 skrzynek do 750 skrzynek).
Jaja świeże i na nowych wytłoczkach.
Stały odbiór jaj.

Katowice

Telefon 602-244-288
Powrót do góry
akacja

PostWysłany: 19:49 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: dzisiejsza sprzedaż Odpowiedz z cytatem

1 a 0,26 w magazynie pustki zapytan o jajko mnóstwo chyba to nie koniec podwyżek....
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 18:48 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie panowie?! co taka cisza??
prosze o potwierdzenia zmian cenowych w górę, szczególnie zauważam wzrost
w S i O
S - nawet do 0,36g
0 - 0,28
Ia- 0,25
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 18:45 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm Panowie gdzie jakies posty ze cena sie zmienia czyzby hodowcow na tym forum jest coraz mniej Pozdrawiam
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 17:59 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dziesięciu lat rozwożę po sklepach i jestem z rezultatów bardzo zadowolona ,większości hurtowników też trzeba zawieść ale wówczas o kosztach paliwa nikt nie wspomina ,dzięki za troskę .
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 11:54 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupię świeże jajko na porządnych wytłaczankach od kilkunastu do 28 palet. -południowa polska. Tylko proszę nie dzwonić z cenami detalicznymi via Kokoszka Zgierska bo szkoda czasu. Tel.504 032 654
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 16:18 Wto 9 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Kokoszka proszę przejeć się po sklepach to zobaczysz ile biorą.Pełne izotermy to ja sprzedaję do hurtu , sklepy biorą na dziś nawet po kilka wkładek , a płatności za towar to jak Bóg da.Niektórzy nie spłacili jaszcze 2008 roku i dłużników przybywa lawinowo , a ja za towar muszę płacić gotóką.
Koszty rozwożenia też nie są małe(kierowca , paliwo ,leasing, podatki drogowe, zus itp.).
W moim regionie są tacy mądrzy hodowcy , co sprzedają na sklepy w cenach hurtowych i cieszą się ,że mają zbyt
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 15:49 Wto 9 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedaż bezpośrednia w tym wożenie bardzo się opłaca .Primo masz rynek zbytu więc nie czekasz w oknie na upragnionego odbiorcę który właśnie ładuje się u sąsiada ,secundo możesz wyrobić sobie markę tak aby twój produkt- jajko byl rozpoznawalny .Klienci przyzwyczajają się do zapachu smaku i wprost naciskają sklepikarzy na utrzymanie stałego dostawcy .Bywa że któryś klient odpadnie, ale sporadycznie warunek to utrzymanie jakości i regularne dowozy .Co do kosztów to przecież nie jedziesz kolego z jedną skrzynką ale ładujesz izotermę do pełna .Tą samą pracę wykonują hurtownicy i im się opłaca to dlaczego fermiarzowi nie ?A cena zależy od odległości ,wielkości dostawy , terminu płatności itd . Pozdrawiam.
Powrót do góry
alikami

PostWysłany: 20:44 Pon 8 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne,że się opłaca. Laughing Tylko problemem hodowców jest to,że myślą iż to szalenie proste - a mało ,któremu udaje się wejść i utrzymać na rynku. Jeżeli któremuś z Was się udało to gratukuję ! Ale proszę Cię Kokoszka Zgierska nie podawaj cen w jakich prowadzony jest handel do sklepów ,bo to nie ceny o jakich tutaj się pisze - a przynajmniej tak mi się wydaje. Rolling Eyes
Powrót do góry
gboy

PostWysłany: 11:03 Pon 8 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kokoszka. Z tym wożeniem to nie wiem czy sie az tak opłaca.Wożenie tez kosztuje i czasem sie to jednak nie warto.Wszystko kwestią ceny.
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 20:39 Pią 5 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spójrzmy na to realnie koledzy handlarze i hodowcy z cenami nie ma co przesadzać bo niektóre są trochę nierealne.
Na tą chwilę po kilku telefonach i ofertach kupna towaru w tym tygodniu mogę podać, że u mnie wygląda to tak:
O - 0,27 Ia - 0,25 Ib - 0,23 IIa - 0,21 itd
Ważne że jest zainteresowanie, a co za tym idzie zbyt. Życzyć sobie tylko żeby takie ceny utrzymały się dłużej bo cenę paszy już podnieśli, jak tylko śruty i kukurydza poszły do góry...
Pozdrawiam
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 18:49 Pią 5 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziszejsze zakupy 1a 0,23 i 1b 0,21 i 2a 0,20 pozdrawiam
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 10:57 Pią 5 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam ceny 1A-27, 1B-25,, 2A-23, 2B-21, miesiąc temu zmniejszyłam stada o połowę nie mam więc najmniejszego problemu ze zbytem ,magazyny puste jajko idzie pod miotłę więc jest świeżutkie .Zauważyłam znaczny wzrost sprzedaży detalicznej bezpośrednio z fermy z pominięciem wszelkich pośredników .Odbiorcy przyjeżdżają z listami i kupują dla całej rodziny i znajomych .Twierdzą ,że jest taniej i mają pewność co kupują .Jeszcze rok temu to było parę osób dziennie z najbliższej okolicy ,ale teraz to już jest licząca się grupa odbiorców. Znacznie rozwinęła się też sprzedaż z dowozem bezpośrednio na sklepy ,bary ,restauracje.Choć to jak ktoś ironicznie stwierdził jedynie po pare skrzynek ,ale suma sumarum pozwala to znacznie ograniczyć sprzedaż do dużego hurtu .Drobny klient docenia jakość ,sposób pakowania, uczciwość sortowania .Może to jest recepta na trudną sytuację producentów jaj. Zamiast przebijać się o grosz to puścić więcej własnych samochodów z własnym towarem , otworzyć wiecej punktów sprzedaży i dbać o jakość . Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 01:36 Pią 5 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha , bo zaraz bedzie krzyk , że kłamie .

tak maly spadek sprzedaży mam dzięki cukierniom i producentom ciast , którzy biorą coraz wiecej towaru (wiedzą ze mam świeżutki) , dzwonią do mnie i mówią , ze mają juz dosc tego starocia kupowanego w atrakcyjnej cenie:)

bez obrazy - wierze , ze niektórzy są w takiej sytuacji , ze muszą sprzedać tanio swieży towar , ale wiem też kto handluje jajkiem nie za świeżym Mad
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 01:24 Pią 5 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy to ja podam troche miodku na skołatane serca producentów

i tak płace za 1A -0,27-, 2a -0,23 1b-0,25 świeży towar

a teraz moze pogadamy o sprzedaży dalej moje ceny(tak oddaje na sklepy) -towar pakowany

2a-0,34 1b-0,36 itd. 1a-0,38 netto

po swietach odnotowałem 20% spadek sprzedaży na ilosci i nie wiem po co tyle krzyku i dołowania ceny

od tygodnia ide mocno w góre z iloscia sprzedaży
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 18:11 Czw 4 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem też sprzedam Ia po 0,27, jakieś 2 może 3 skrzynki na warzywniak...

chętnie podejmę współpracę z kimkolwiek, kto da mi na dziś tę cenę ! !
P.S. Tylko poważne oferty ze zdjęciem proszę
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 07:22 Czw 4 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje
Powrót do góry
delir203

PostWysłany: 05:56 Czw 4 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja kupuje 1 a po27 woj (mazowieckie ) tylko ja przepłacam czy w tym woj jest taka cena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ferma07

PostWysłany: 12:35 Sro 3 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec ja pisze swoje spostrzezenia i tak od pon.podnieslismy 1gr i tak 1a-0.24 1b-0.22 itd do hurtu !! I nie obchodzi mnie co bedzie za 2 3 tyg bo tego na prawde nikt konkretnie nie wie wiem natomiast ze obecnie jest taka mozliwosc... Jak to w tej branzy zero stabilnosci i planowania !! Pozdrawiam
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 16:29 Wto 2 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie rokowania na czerwiec?
Dziś zadzwonili do mnie hodowcy , że jajo zdrożało o 1 grosz......U mnie na magazynie ceny bez zmian , tylko ruch mniejszy o 20 %.W sobotę kupowałem normalnie i nikt nie wspomniał słowa o podwyżkach ( to o co chodzi ), czyżby nie wiedzieli ,że będą podnosić i uważają ,że jak miną maj to ceny będą szły w górę.......
Za 2 i 3 tygodnie wiem ,że wejdzie sporo przepierzonego jaja oraz jaja od młodych kur.Według mnie po tym czasie jajo spadnie ,a na pewno nie będzie drożało.

Pozdrawiam

Proszę napiszcie swoje spostrzeżenia .
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 14:01 Nie 31 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajo napisał:
Witam Kolego Gall Ja współpracuje stale z kilkoma dostawcami , którzy zapewniają ciągłość towaru przez cały rok co skutkuje przede wszystkim wysoką jakością !!! nie mają problemu ze sprzedażą, cena jest zawsze relatywnie niższa o 1,2 gr do cen na rynku ! Szanuję ich , oni mnie Jak płaciłem za 1A- 0,30 to nikt się nie pytał dlaczego tak drogo.Ja jako odbiorca nie dyktuje ceny na rynku to popyt i podaż , Na koniec do kolegi Gala jeśli kupujesz drożej to albo mało kupujesz,skaczesz po dostawcach który da taniej albo bierzesz na terminy towar co przekłada się na wyższą cenę każdy orze jak morze teraz za 1A na dzień dzisiejszy 0,21 normalna cena , a miałem oferty po 0,19 w tym tygodniu Ja sam jestem zwolennikiem stałej ceny , która by dawała zyski dla producentów , nie po to się inwestuje by dokładać do interesu! Pozdrawiam

Kolego Jajo jeśli możesz wytłumacz wszystkim w możliwie przystępny sposób na czym polega SZANOWANIE SWOICH DOSTAWCÓW POPRZEZ PŁACENIE IM MNIEJ NIZ JEST NA RYNKU. Tu potrzeba jakiejś wyższej logiki bo ja tego nie kapuje.
Minimalne ceny hurtowe na dziś: Ex-0,36 O-0,28 Ia-0,24 - 0,23 Ib-0,22 - 0,21 IIa-0,20 - 0,19 IIb- 0,17 III- 0,15 - 0,14.
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 11:39 Nie 31 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Jajo gratuluje dostawców, którzy sprzedają Ci po tyle Ia bo widać że cenią swój towar i mają świeży I gatunek, szkoda że nie czytają tego forum bo może by się dowiedzieli że stały klient stałym klientem ale towar można sprzedać lepiej, cóż u mnie schodzi Ia po 0,23 i żaden odbiorca nie narzeka na cenę bo wie co za to ma i wie, że jak kupi towar taniej gdzieś indziej to później będzie żałował tych paru groszy jak straci swoich klientów...
Pozdrawiam
ps
zbijanie cen prowadzi tylko i wyłącznie do takich sytuacji jak przed świętami ostatnimi czyli niekontrolowanych podwyżek - czy warto tak psuć ten rynek?
Powrót do góry
jajo

PostWysłany: 19:31 Sob 30 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kolego Gall Ja współpracuje stale z kilkoma dostawcami , którzy zapewniają ciągłość towaru przez cały rok co skutkuje przede wszystkim wysoką jakością !!! nie mają problemu ze sprzedażą, cena jest zawsze relatywnie niższa o 1,2 gr do cen na rynku ! Szanuję ich , oni mnie Jak płaciłem za 1A- 0,30 to nikt się nie pytał dlaczego tak drogo.Ja jako odbiorca nie dyktuje ceny na rynku to popyt i podaż , Na koniec do kolegi Gala jeśli kupujesz drożej to albo mało kupujesz,skaczesz po dostawcach który da taniej albo bierzesz na terminy towar co przekłada się na wyższą cenę każdy orze jak morze teraz za 1A na dzień dzisiejszy 0,21 normalna cena , a miałem oferty po 0,19 w tym tygodniu Ja sam jestem zwolennikiem stałej ceny , która by dawała zyski dla producentów , nie po to się inwestuje by dokładać do interesu! Pozdrawiam
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 20:56 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kazdy orze jak moze jesli ktos sprzedaje po 1a po 24 to niech sprzedaje a ktos jka kupuje po 21 to tez dobrze pewne jest jedno ze sporo polskiego jaja jedzie na eksport i tak za 1a mozna dostac 25-26 gr a zagraniczne wybijalnie kupuja po 80-82 euro/centy za kilo z danych wynika ze bedzie wzmozony popyt na jajo w czerwcu na zachodzie pozyjemy zobaczymy i mam pytanie do Kolegi Jajo jesli tak tanio kupujesz to sprzedaj troche 2b-2a-1b Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1099, 1100, 1101 ... 1131, 1132, 1133  Następny
Strona 1100 z 1133

Skocz do: