Skocz do zawartości
Rolnik55

Maty dla krów po wycieleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kilka mat do od sprzedania, które pozwalają krowie podnieść się po wycieleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ortopedyczny z mocnymi sprężynami czy super pompką podłączaną pod krowi ogon?

Jakiego typu, wymiarów i czasu użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty anty poślizgowe wykonane z gumy. Mata posiada specjalnie uformowane otwory uniemożliwiające poślizg kopyt mimo obornika jaki się znajduje w nich.

Stosuje taka matę od roku i jak na razie nie było krowy która po wycieleniu się nie podniosła lub miała by z tym problemy. Średnio w roku trąciłem jedna do dwóch krów. Były zbyt wycieńczone i się nie podniosły na ślizgim stanowisku lub podczas próby podnoszenia uszkadzały sobie miednice po rozjechaniu się nóg. Wycieńczone krowy można było jeszcze uratować za pośrednictwem weterynarza lecz nie zawsze to pomagało takie życie. Najczęściej jakie się nie podnosiły krowy to te które dają dużo mleka lub jałowizna.

Taki stan był do póki od znajomego z sąsiedniej wioski nie pożyczyłem takiej maty do krowy wycieńczonej po wycieleniu.

Matę kładzie się pod tylnie kopyta 2-3 dni przed planowanym wycieleniem żeby krowa się przyzwyczaiła. I po wycieleniu około tygodnia jeszcze leży aby krowa nabrała powrotem siły i przez przypadek się nie poślizgnęła wstanie osłabionego organizmu.

Wymiary maty podam później, po prostu nie sprawdzałem są takie same jak ta, którą sam stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary maty anty poślizgowej 100cm na 150cm wrazie zainteresowania prosze o kontak meilowy

maty mozna oDebra1c osobiscie lub za posrednictwem kuriera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze się wtrącam ale mam problem!!

mam jałówke rasy hf i niechce mi zajść w ciąże!!!kryłem ją 2 razy i nic!!lco prawda moze jest z lekka odłuszcona ale czyżby dlatego???liczę na szybką odp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz otłuszczoną jałówkę to wielce prawdopodobne, że jej układ rozrodczy nie funkcjonuje poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik55, niezły pomysł na biznes. Ale ja akurat ich nie potrzebuję, bo ... matami wylożyłem całe, stanowiska i tez mi się nie ślizgają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...