Skocz do zawartości
MARIO

Dobrostan zwierząt a PROW 2007-13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym skorzystać z programu Modernizacja gospodarstw i zakupić kilka maszyn rolniczych jednak posiadam produkcje zwierzęca i mam kilka obaw odnosnie tych całych dobrostanów zwierząt. Niektórzy straszą ze te wymagania są niedospełnienia (wymiary stanowisk, płyty obornikowe, itp.) mam pytanie jak nalezy udowodnić ze sie spełnia dobrostan? Czy faktycznie są to aż tak bardzo kosmiczne wymagania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisesz ze spelniasz warunki i czekasz na kontrole

poszukaj na stronach arimr.cdr lub odr jakie dokladnie warunki trzeba spelnic,to wcale nie takie trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja składałem przy ostatnim naborze to wystarczyło zaświadczenie od powiatowego weterynarza, że spełniam wymogi dobrostanu zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś miałem kontrol z cc kontrolował mnie powiatowy weteryniarz 1% dopłat poszedł sie wietrzyć, kurde skończyły sie przelewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ci takich bzdur naopowiadał? Dopiero od 1 stycznia 2013 mogą zmniejszać dopłaty za uchybienia. Na razie to tylko mogą dać mandat albo zgłaszać na Policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz sprawdziłem. Dobrostan należy do obszaru C cross compliane możne byc wymagany od 1 stycznia 2012 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie decyzja na piśmie że mi to zmniejszyli to napisze ale wstępnie gość mi powiedział że to mnie czeka, sam sobie bacik ukręciłem ukarali kogoś z was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche w kulki grałem z kolczykowaniem i zgłaszaniem cielaków, nikt mi w agencji niezwracał uwagi że składałem karteczke o paszport a cielak ma 3 czy 4 tygodnie, a ten gość co mnie kontrolował że to dlatego mnie wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w agencji jesli nie zglosisz urodzenia w 7 dniach musisz napisac oswiadczenie dlaczego sie spuzniles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bydle musisz to robić w ciągu 7 dni. przy świniach masz na wpisanie do rejestru 7 dnia a na zgłoszenie 30 dni. Znakowanie i rejestracja były juz wcześniej wprowadzone i grozą za to kary, za dobrostan kary dopiero będą.

Ja robię rozdzielność majątkową z żoną i ona przejmie stado i kilka hektarów. zxa dużo mam dopłat żeby stracić nawet 5%. A Powiatowego mam upierdliwego i do tego drę z nim koty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie na tych szmaciaży ale taki podział może niekiedy mieć negastywne skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe niemam zamiaru zmieniać małżonki, ale teraz chce wziąć kredyt mr i postawić budynek obore, gęśnik cdoś wielofunkcyjnego to gdybyś miał samo obejście to zdolność kredytowa byłabu dużo mniejsza niż na całym gospodarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...