Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zrób tak, pomalui i mozesz też na pewnejwysokości jeszcze folią odizolować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj się w sklepach budowlanych o zabezpieczenia smołowe (lub asfaltowe) podmurówek i fundamentów (właśnie typu izobet). Nie wychodzi to drogo (za 1 m.kw.), a zabezpieczenie przeciwwilgociowe jest bardzo dobre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściny pomalowane izobetem. we wtorek wprowadzam bydło. dzięki za odpowiedzi

Marian892

kiedy zaczoles stawic swoja oborki?? I na ile sztuk postawiles? Ile cie kosztowala ??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczołem 3 listopada ustawiać konstrukcję bo fundamenty miałem wylane we wrześniu skończyłem w połowie stycznia konstrukca bardzo prosta i tania mam w środku około 340m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeby miec obore na 25 krów z odchowem to ile trzeba by było miec hektarów ziemi łacznie z pastwiskami itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zaczołem 3 listopada ustawiać konstrukcję bo fundamenty miałem wylane we wrześniu skończyłem w połowie stycznia konstrukca bardzo prosta i tania mam w środku około 340m2

Masz fotki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zrobie to napewno pokaże. obora jest z silki wygląda jak iglo z dzwiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszardz57 zależy od intensywności użytkowania ziemi i rodzaju użytków, ale można przyjąć, że 1 ha to 1 krowa z przychówkiem - więc w Twoim przypadku 25 ha. [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ryszardz57 zależy od intensywności użytkowania ziemi i rodzaju użytków, ale można przyjąć, że 1 ha to 1 krowa z przychówkiem - więc w Twoim przypadku 25 ha. [/i]

A jeśli eęziesz intensywniej użytkoewał to może nawet mniej. ja ostatnio słyszałem, że przy dość intensywnym u żytkowaniu gruntów to na 1ha może przypadać 1,5DJP. Ale pamiętaj tez, ze ograniczają Cię przepisy odnośnie produkcji obornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie odziedzicze po ojcu gospodarstwo, mało tego mamy bo tylko 6 krów, planuje powiekszyc poniewaz ziemi u mnie lezy odłogiem az sie serce kraje!!! Na razie nie dam rady wiecej chowac poniewaz obore mam na własnie te 6 krów, mysle cos budowac, wszystko zalezec bedzie ile zdołam zakupic pola lub wynajac, ale napewno mniej jak 25 nie chce miec, bo wydaje mi sie ze własnie taka ilosc to juz jest sie w pewien sposób na plus!

co myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 25 krowach dojnych i 120-150 tys. kwoty mlecznej to już możesz mieć dochody porównywalne z "miastowymi". Jeśli będziesz miał oborę pod oceną to dodatkowym żródłem dochodu jest sprzedaż materiału genetycznego. Buchajki zawsze możesz opasać i sprzedawać.

To co zwrócił uwagę Buchaj - ograniczeniem w chowie bydła jest produkcja 170 kg N/ha. I to jest mniej więcej krowa z przychówkiem żeńskim - czyli mlodym cielakiem i jałówką cielną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie jeszcze nie zdazyło zeby mi ktos kontrolował ile ja obornika na pole wywoże ale wierze wam ze tak jest!!!

Ale te 25 krów to jakie proponujecie bo moje czerwone to szczału nie wartaja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego obornika to nie ma takiego ograniczenia że można hować tyle aby nie przektoczyć 170 kg N/ha. Można chować nawet 100 ków na 1 ha (pasze trzeba kupić) a na obornik wystarczy podpisać umowe na odbiu z kimś kto ńie przekracza tych 170kg N/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sie jeszcze nie zdazyło zeby mi ktos kontrolował ile ja obornika na pole wywoże ale wierze wam ze tak jest!!!

quote]

My też wcześniej w to nie wierzyliśmy. Ale kiedy trzeba było robić płytę i zbiorniki na gnojówkę to się przkonaliśmy Tym bardziej, że Matka Unia za to płaciła . A od 2008 roku płyty będą koniecznością i wtedy mogą się czepiać.

Ale zawsze możesz zrobić tak jak radzi Andrzej. Ewentualnie możesz trochę wydzierżawić gruntów, jeśli mas taką możliwość (z tym, że umowa dzierżawy musi być spisana notarialnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawach dopłat z uni na rózne inwestycje to ja sie nie znam, nie umiem z tego korzystac ale jak bede nowa obore budowac to bede musiał sie rozgladnac, czy czasem cos by sie nie dostało na taki cel. A moze ktos juz korzystał z takich srodków???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...