Skocz do zawartości
ryszardz57

Problem z wymionami u jałówki!!

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zauwazyłem - jak dojna krowa, nie dopuszczałem ja na młode bo idzien na rzeż. To co jej z wemienia wycieka podczas próby dojenia trudno nazwać mlekiem czy siara, nie wiem jak to nawet opisać, wygląda to jakby przeżroczysto - zmetniałe w kolorze lekko brązowym. Napewno nie wchodzi w grę ssania jedna drugiej. Co to może byc!!!ostatnio, że moja jałówka w wieku około 18 miesiecy ma nabrzmiałe wymiono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj w ciązy nie moze byc bo jej nie dopuszczałem chyba ze jest wiatropylna... natomiast jak pisałem tez nie moze być ssana przez inna bo sa oddzielone przegrodami i nie ma siły zeby jedna druga dostała, kurde a może ona sama siebie co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Sąsiad miał kiedyś tako krowe co samoa się obsługiwała. Musisz się jej przyjżeć. sprawdzaj czy ma suche wymie czy jet na nim ślina. U mnie sama się nie sała ale ta co obok stała to jo sała. Początkowo tego nie zauważyłem dopiero po jakimś czasie jak wymie miała duże (byłe w połowie ciąży). Tylko mówisz że to do mleka mało podobne..... u mnie było normalne mleko było nawet przez kilka dni dojone żeby zasuszyć. Ale moja była cielana a twoja nie i może to dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u jaówek dobrze opasinych czasami wystęopuje takie zjwisko, to nic wielkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mania chyba masz racje bo dzis zauważyłem ze druga ma to samo - mniejsze ale zaczyna sie tak dziac, a ta pierwsza to, ale ma wemie - kurde, normalnie az mnie dreszcze przechodza co to jest!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z jałówką ociliła się w niedzielę i ma dwa otwory w strzyku jeden normalny, którym leci jakieś świństwo do krwi podobne, a drugi otwór z boku srzyka dwa centymetry wyżej, którym daje niby mleko tylko nie można zdojć dojarką tylko ręcznie. Chyba trzeba zasuszyć tą cwiartkę na wieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ewentualnie można spróbować operacyjnie udrożnić strzyk. Co uczyniłeś z tą ćwiartką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W kanał z którego leciało mleko dostałem od wet. chyba Vagotil do zniszczenia chorej ćwiartki, bo nie było by sensu jej trzymać,a z tego właściwego strzyka co leciało coś podobne do krwi zdajam raz dziennie taką gęstą ropę.Kontroluję gorączkę co jakiś czas i dopuki je to jest OK. Lekarz powiedział, że trzeba czasu aż to wszystko wygnije i będą trzy ćwiartki OK. Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagotil ma działanie niszczące chore tkanki i oddziela je od zdrowych. Jest często stosowany w zapaleniach zewnętrznych narządów rodnych bydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć, ale u jałówek też może się zdarzyć zapalenie. Nawet na długo przed porodem! Zwłaszcza, jeśli masz problem z mastitis środowiskowym u krów i używasz tego samego sprzętu do obsługi jałówek. Sprawdź słomę, może być zagrzybiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Spotkałem się z przypadkiem, że po ocieleniu u jałówki z dwóch ćwiartek zamiast siary leciała śluzowata ropa. Żadne leki na nic się zdały! Trzeba było skierować ją na rzeź. Podejrzenie było, że któraś z "przyjaciółek" ją cmokała w czasie nabierania wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...