Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:37 Czw 4 Cze 2020

pasza prestarter

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wypas

PostWysłany: 11:09 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobiarz_bezstronny napisał:
Potwierdzam opinie "Wypas".. prowadzone byly obliczenia procentowego przyrostu masy i przy dobrze przypilnowanym starterze efekty byly te same a czasami nawet lepsze;) wytwornie pasz kombinuja z nowymi produktami, na starym rynku chca wprowadzic nowy produkt;)

Nowy produkt zaczyna sie wprowadzac jak stary przestaje schodzić lub wybronić jak najwięcej zysków dla wytwórni- produkt który dobrze spełnia 2 role to jest prestarter.

To fakt ze dopilnowane stada potrafią wychodzić lepiej na samym starterze bez prestartera- przyrosty za 1 tydzień- nawet rzędu 0,19- 0,20 kg i tu nie ma cudów- nie dajcie sie oszukiwać tym że prestarter ma lepszą strukturę, ma bardziej wyselekcjonowane składniki, ma wyższą strawność itp i z tego tytulu warto płacic za niego 400-500zł więcej/t. zazwyczaj prestarter od starteru różni się drobniejszą formą i na tym najczesciej koniec różnic. czasami robi sie kroki mające poprawic strawosc jednak są to kroki podwyższające koszt paszy od 0 do 30zł.(nigdy o 500zł), wiecie już gdzie jest reszta pieniedzy?? Idea

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w prestarterach Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Drobiarz_bezstronny

PostWysłany: 10:42 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypas napisał:
pasza typu prestarter to tylko i wyłącznie nabijanie kasy wytwórniom pasz. Równie dobre efekty osiąga sie na samym starterze "pilnująć" odpowiedniego startu kurczaków

Potwierdzam opinie "Wypas".. prowadzone byly obliczenia procentowego przyrostu masy i przy dobrze przypilnowanym starterze efekty byly te same a czasami nawet lepsze;) wytwornie pasz kombinuja z nowymi produktami, na starym rynku chca wprowadzic nowy produkt;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wypas

PostWysłany: 10:29 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasza typu prestarter to tylko i wyłącznie nabijanie kasy wytwórniom pasz. Równie dobre efekty osiąga sie na samym starterze "pilnująć" odpowiedniego startu kurczaków
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 11:27 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Re: Temat ciekawy Odpowiedz z cytatem

zybin napisał:
kormoran napisał:
No właśnie, temat ciekawy, mnie też oferowano pasze z prestarterem, z tego co widziałem to cholernie drogie, ale ponoć przynosi efekty. Zresztą te 2 tony na stado to nie majątek, tylko czy warto? A kolega jakie ma doświadczenia?

od kilu wstawien podaje około 1,5 tony prestarteru na 20 000 tys. szt.wyniki bardzo dobre ,ale ze względu na cenę ,chyba zaryzykuje i tym razem zrobie "bez ", zobaczę co będzie

chyba dobrze kombinujesz ,bo ja właśnie wziąłem pre z provimi i wynik słaby a pisklę max duże było!!!
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 15:26 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto spróbować... Dzięki za informacje.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 08:33 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kormoran napisał:
Ale ten prestarter można stosować w gamie czy trzeba zmienić program żywieniowy?

podobno można stosować w każdym programie karmienia - ja karmie paszą Qatro z prestarterem
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 08:12 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ten prestarter można stosować w gamie czy trzeba zmienić program żywieniowy?
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 18:12 Sro 16 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto stosować kiedy przychodzi mały pisklak , drobny prestarter jest łatwiej pobierany , cena dość wysoka ale w takim przypadku warto , ale przecież nikt nie wie jaki przyjdzie.
Najlepiej sprawdzić w swoich warunkach.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 17:01 Wto 15 Sty 2008    Temat postu: Re: Temat ciekawy Odpowiedz z cytatem

kormoran napisał:
No właśnie, temat ciekawy, mnie też oferowano pasze z prestarterem, z tego co widziałem to cholernie drogie, ale ponoć przynosi efekty. Zresztą te 2 tony na stado to nie majątek, tylko czy warto? A kolega jakie ma doświadczenia?

od kilu wstawien podaje około 1,5 tony prestarteru na 20 000 tys. szt.wyniki bardzo dobre ,ale ze względu na cenę ,chyba zaryzykuje i tym razem zrobie "bez ", zobaczę co będzie
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 16:21 Wto 15 Sty 2008    Temat postu: Temat ciekawy Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 11:09 Wto 15 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... tylko ja podaję " prestarter " Question Question Question
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 09:17 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: pasza prestarter Odpowiedz z cytatem

Witam.Co sądzicie o podawaniu brojlerom paszy "prestarter "- czy jest to ekonomicznie uzasadnione ? i jakie macie doświadczenia na ten temat ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: