Skocz do zawartości
zetus

jak określic usterkę w rozdzielaczu hydraulicznym?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rozdzielaczem typu RBS10-16PxR5xR5xL Jest to rozdzielacz dwu-sekcyjny produkcji"TUCHOLA" ze sterowaniem ręcznym .

Gdy podłączyłem ten rozdzielacz pod siłownik jednostronnego działania to gdy naduszam dźwignie w jedną stronę to siłownik sprawnie i szybko się wysuwa zaś gdy trzeba go schować to są problemy siłownik schodzi w dół tylko na bardzo małych obrotach pompy lub gdy pompa stoi to w tedy normalnie się chowa, a gdy obroty są nieco większe siłownik wręcz się wysuwa lecz z bardzo małą prędkością .Chyba ta usterka ma jakiś związek z tym zaworem przy dekielku zasilającym rozdzielacz. jak to sprawdzić czy to ten zaworek szwankuje i jak go poprawnie nastawić i do czego on tak naprawdę służy! Proszę o szybką pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z rozdzielaczem typu RBS10-16PxR5xR5xL Jest to rozdzielacz dwu-sekcyjny produkcji"TUCHOLA" ze sterowaniem ręcznym .

Gdy podłączyłem ten rozdzielacz pod siłownik jednostronnego działania to gdy naduszam dźwignie w jedną stronę to siłownik sprawnie i szybko się wysuwa zaś gdy trzeba go schować to są problemy siłownik schodzi w dół tylko na bardzo małych obrotach pompy lub gdy pompa stoi to w tedy normalnie się chowa, a gdy obroty są nieco większe siłownik wręcz się wysuwa lecz z bardzo małą prędkością .Chyba ta usterka ma jakiś związek z tym zaworem przy dekielku zasilającym rozdzielacz. jak to sprawdzić czy to ten zaworek szwankuje i jak go poprawnie nastawić i do czego on tak naprawdę służy! Proszę o szybką pomoc!!!

Dodam jeszcze że dzieje się tak na obydwu sekcjach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zawór przy dekielkach to zawór bezpieczeństwa i on nie powinien mieć żadnego wpływu na to co opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozdzielacz dwu-sekcyjny (na 2 siłowniki 2 stronnego działania)

podłączyłem ten rozdzielacz pod siłownik jednostronnego działania - i masz przyczynę co zrobiłeś z drugim wyjściem na tej sekcji mam nadzieje że nie zaślepiłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to rozdzielacz dwu-sekcyjny (na 2 siłowniki 2 stronnego działania)

podłączyłem ten rozdzielacz pod siłownik jednostronnego działania - i masz przyczynę co zrobiłeś z drugim wyjściem na tej sekcji mam nadzieje że nie zaślepiłeś???

drógie wyjście dałem na przelew(zlew)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelew tzn leje się olej do zbiornika czy skrzyni?. Bo jak podpiołeś pod powrót z rozdzielacza to może ci olej wracać do tłoka albo blokować powrót oleju z tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie coś z powrotem oleju z rozdzielacza może być nie tak.Rozdzielacz jest zasilany z wyjścia wywrotu(kipru) ciągnika ,a powrót podłączyłem pod drugie szybko-złącze i może tam te kulki się blokują pod większym ciśnieniem oleju. Więc dziś usunę szybko-złącze i podłącze wężyk od rozdzielacza z rurką od kipru za pomocą redukcji .A jak to nie poskutkuje to dam przelew prosto do skrzyni albo do tylnego mostu .Dam znać!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dałem powrót z rozdzielacza prosto do skrzyni biegów(ominąłem szybko- złącze) i Lipa z miodem. Siłownik nie wysuwa się!! tak jak by olej krążył sobie w rozdzielaczu swobodnie a po naciśnięciu dźwigni nic się nie zmienia i nie daje ciśnienia na siłownik Proszę o dalszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś dałem powrót z rozdzielacza prosto do skrzyni biegów(ominąłem szybko- złącze) i Lipa z miodem. Siłownik nie wysuwa się!! tak jak by olej krążył sobie w rozdzielaczu swobodnie a po naciśnięciu dźwigni nic się nie zmienia i nie daje ciśnienia na siłownik Proszę o dalszą pomoc

A co zrobiłeś z 2 obiegiem rozdzielacza. Spróbuj powrót dać narmalnie przez szybkozłącze a 2 obwód prosto do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to samo dzieje się u Ciebie , ale miałem kiedyś takie szybkozłącze ,które blokowało olej przy większych obrotach silnika czyli większym przepływie oleju , jakiś " Skropol" się zwało . Także spróbuj podmienić złączki . A może coś się blokuje w siłowniku : nie ma tam przypadkiem dławika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem już szybko-złącza więc niema co blokować przepływu oleju! Ale dowiedziałem się że w tego typu rozdzielaczach jest kilka rodzajów dekielków zlewowych oraz tych trzpieni sterujących(w środku) i właśnie te trzpienie dla siłowników dwukierunkowych powinny mieć kilka otworków ułożonych pierścieniowo na obwodzie trzpienia, a do siłowników jednokierunkowych (z jednym wężem) te trzpienie są gładkie i mają tylko kilka zatoczeń.Nie wiem czy to prawda ale podobno stosuje się jakieś specjalne zawory(tłumiki)aby dostosować ciśnienie które wchodzi do rozdzielacza i porównuje je z tym ciśnieniem na jego wyjściu(zlewie) .Już nie wiem co o tym wszystkim sądzić Będe chciał umieścić kilka fotek ale nie wiem jat je zapodać na forum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacze jednostronnego działania mają mniej otworów w obudowie mają mniej dziur w środku i tak jak piszesz na tych trzpniacz jest mniej zatoczeń bo są niepotrzebne jak działają tylko w jedną stronę. Zrób tak jak pisałem odprowadź olej z rozdzielacza z drugiego kierunku osobno. A masz dobrze podłączone kierunki przepływu? Wejście powinno być przy zaworze bezpieczeńatwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ rozdzielacz jest dobrze podłączony !!! Ale wczoraj wkurzyłem się i zawiozłem cały rozdzielacz do fachowca. Podłączył do urządzenia pomiarowego i wyszło szydło z worka Ten zawór przy dekielku zasilającym nie był szczelny i puszczał ciśnienie na powrót dlatego nie podnosił jak dałem przelew bezpośrednio do skrzyni bez szybko-złącza.Teraz podnosi normalnie bo gościu wywalił mi ten zaworek i dał ładną zaślepkę bo ten zawór nie jest mi potrzebny bo on jest już wbudowany przy pompie hydraulicznej(c-360). Wszystko ładnie śmiga tylko jak podniosę jakiś większy ciężar to bardzo szybko opada przy opuszczaniu ramion więc trzeba wstawić jakieś dławiki przy siłownikach od podnoszenia ramion tura.I tu liczę na waszą pomoc bo nie wiem jakiego typu najlepiej jak by miały gwint na węrzyk na klucz 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ rozdzielacz jest dobrze podłączony !!! Ale wczoraj wkurzyłem się i zawiozłem cały rozdzielacz do fachowca. Podłączył do urządzenia pomiarowego i wyszło szydło z worka Ten zawór przy dekielku zasilającym nie był szczelny i puszczał ciśnienie na powrót dlatego nie podnosił jak dałem przelew bezpośrednio do skrzyni bez szybko-złącza.Teraz podnosi normalnie bo gościu wywalił mi ten zaworek i dał ładną zaślepkę bo ten zawór nie jest mi potrzebny bo on jest już wbudowany przy pompie hydraulicznej(c-360). Wszystko ładnie śmiga tylko jak podniosę jakiś większy ciężar to bardzo szybko opada przy opuszczaniu ramion więc trzeba wstawić jakieś dławiki przy siłownikach od podnoszenia ramion tura.I tu liczę na waszą pomoc bo nie wiem jakiego typu najlepiej jak by miały gwint na węrzyk na klucz 22

Najtańszym dławikiem jest moneta z odpowiednią dziurą. Tylko że jak włożysz tego typu dławik to i wolniej będzie dzwigał. To musiałby być coś w stylu zaworu kierunkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...