Skocz do zawartości

sorek

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. sorek

  Łubin

  Witam. Planuję zasiać łubin odmiany Zeus na zielony nawóz (przyoranie). Czy jest potrzeba opryskiwania od chwastów po siewie (np. Afalon lub Stomp) tak jak przy uprawie na nasiona. Proszę o informację.
 2. sorek

  Łubin

  Szperając w internecie o zwalczaniu chwastów znalazłem coś takiego: http://www.progress.plantprotection.pl/pliki/2006/r071-080.pdf
 3. sorek

  Łubin

  Co sądzicie o STOMP-ie 330 EC w łubinie wąskolistnym? W zezwoleniu z 2009 r. miał rejestrację w łubinie żółtym i zwalczał m.in. przytulię. Czy ktoś go stosował? W bieżącym roku stosowałem Afalon i byłoby dobrze gdyby nie przytulia.
 4. sorek

  Łubin

  Uprawiam łubin pierwszy raz. Zasiałem odmianę Zeus 30 marca i opryskałem Afalonem. Do tej pory było OK a dzisiaj zauważyłem występujące niewielkimi placami poskręcane wierzchołki roślin. Proszę o poradę czy to może być choroba grzybowa czy jakiś szkodnik (czy to czymś prysnąć). Zrobiłem fotkę, ale nie wiem gdzie ją umieścić. Kto chciałby pomóc proszę o info na pswicazdz@op.pl to prześlę fotkę.
 5. sorek

  Pszenica

  Marcin82 kiedy pryskałeś tym Danadimem. Czy pryskałeś nim celowo tylko na odstraszenie dzików, czy też zwalczając nim mszyce lub skrzypionki przy okazji odstraszałeś dziki. p.s. Ciekawe czy im środek poszedł w kichy, dobre by to było skurwielom, jeśli myśliwi "mięsiarze z celownikiem optycznym" nie chcą zmniejszyć ich ilości, ani płacić godziwych odszkodowań.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...