Skocz do zawartości

bronek

Members
  • Liczba zawartości

    110
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez bronek


  1. Na początek wymontuj pompę podnośnika aby się dostać do dekla zakrywającego wejście do łącznika wałka sprzęgłowego. Co do zgrzytów w skrzyni biegów - jest to skrzynka z kołami przesuwnymi o prostych zębach.Trochę zgrzytać będzie zawsze. Obejrzyj wałek sprzęgłowy a konkretnie tą część która wchodzi do tarczy sprzęgłowej, może być częściowo wytarty na wieloklinie i tarcza ma problem z odskoczeniem od koła zamachowego.


  2. Numery vin w T 25

    - tabliczka znamionowa na obudowie akumulatorów z prawej strony ciągnika

    - wybite cyfry na korpusie zbiornika oleju podnośnika

    - na korpusie skrzyni biegów z prawej strony ciągnika nad pokrywą wodzików


  3. Trilowiec bierz kosiarkę 1,65 na 3 noże, lepsza od małej. Podnośnik da rade i silnik też. Miałem okazje obie opcje wypróbować.

    Koledzy co do poziomu oleju czy paliwa w pompie wtryskowej radzę pilnować ilości zalecanej przez producenta i nie dopuszczać do zalania komory regulatora. Nadmiar cieczy w pompie utrudnia pracę ciężarków regulatora i może się to źle skończyć dla silnika.Spotkałem się z przypadkiem rozbiegania silnika z tego powodu.Po prostu bokiem kadłuba wyszło kopyto.


  4. Leje się olej z paliwem.Musisz odkręcić śrubkę do ustalania wysokości stanu oleju i upuścić. Taki wysoki stan oleju z paliwem jest groźny, utrudnia pracę regulatora obrotów.Systematyczna kontrola stanu oleju w pompie należy do czynności obsługowych.


  5. Kanałek jest w porywie rozrządu,takie zgrubienie pod obudową napędu obrotomierza. Dalej olej płynie wywierconym otworkiem w płycie mocującej koła i kołnierz pompy poprzez wycięcie w uszczelce korkowej do kanału w kołnierzu pompy.Przy każdym demontażu pokrywy rozrządu polecam sprawdzenie luzów na panewkach kół pośrednich.W przypadku dużego luzu silnik gubi ciśnienie.


  6. Picus Rozwiązanie twojego problemu. Na tym wałku z lewej strony przy koronce rewersu są podkładki, jedna z tych podkładek spełnia funkcje zabezpieczenia. Przyjrzyj się dobrze. Musisz odgiąć zagięte uszka tego zabezpieczenia, obrócić tak by weszło w rowek wałka i przesunąć w stronę koła zębatego.Wałek wychodzi na prawą stronę skrzyni biegów.Nie próbuj nic metodą młota.


  7. bizon 15 Na początek proponuje wymień oring na tłoczku pompki ręcznej na nowy. Przy okazji czyszczenia układu paliwowego wyczyść i zbiornik, w nim gromadzi się dużo syfu i blokuje przepływ paliwa. Sposoby zapobiegające zapowietrzeniu układu - zasilanie dolne ze zbiornika,-zaworek zwrotny pomiędzy odstojnikiem a pompka zasilającą.


  8. Wszystkie mechaniczne pompy wtryskowe wypełniają się paliwem. Sekcje wtryskowe pomimo precyzyjnej obróbki i indywidualnego pasowania są uszczelniane i smarowane paliwem.Problem z pompą do T25 polega na tym że konstruktor i producent nie przewidzieli rurki upustowej np. takiej jak w C330. Do użytkownika należy więc kontrola poziomu oleju i upuszczaniu nadmiaru.

    Ustawianie kąta wtrysku- zdjąć pokrywę zaworów 1 cylindra, zdjąć pokrywę napędu pompy wtryskowej, ustawić koniec suwu sprężania w 1 cylindrze znak T1T2 na kole pasowym ustawić na wprost wskaźnika na obudowie kół rozrządu,odkręcić przewód wysokiego ciśnienia 1 cylindra z króćca pompy wtryskowej,odkręcić śruby mocujące jarzmo napędu obrotomierza i sprzęgło napędu pompy,pokręcając wałkiem pompy zgodnie z kierunkiem obrotu ustalić początek tłoczenia pompy ( drgnięcie paliwa w króćcu ), (do tego powinno się stosować momentoskop tylko kto go ma). w tej pozycji zablokować wałek pompy znaleźć otwory pasujące na śruby sprzęgła napędu pompy, wkręcić śruby, przewód wysokiego ciśnienia,pokrywy i powinno grać.


  9. Mogą mieć twoje akumulatory zwarcie wewnętrzne. Po jakimś czasie wypada masa czynna z kratek ogniwa, opada na dno i powoduje zwarcie.Teraz są robione baterie z naciskiem na większą wydajność prądową a to się nie przekłada na żywotność.


  10. Podstawowa różnica alternatorów od poloneza i władimirca: alternator od poloneza jest łączony w gwiazdę, alternator od władimirca jest łączony w trójkąt, akumulator od poldka ma szczotki ,od władimirca jest bez szczotek a wirnik jest magnesowany z cewek zainstalowanych obok. Alternator od t 25 gdy nie pracuje rozładowuje akumulator, od poldka nie.Ruski alternator wymaga regulacji do warunków zimowych, ten od poldka sam się odpowiednio ustawia ( zwiększa odpowiednio napięcie). Nie widzę potrzeby instalowania super nowoczesnych wynalazków są bardzo często kapryśne lubią pieszczoty przy naprawie i kasę właściciela. Wybór należy do użytkownika.


  11. Kolego kopik jak zrozumiałem to fachowiec podłączył alternator od poloneza do ruskiego regulatora i stąd twoje problemy. Musisz podłączyć teraz regulator to tego typy alternatora który masz zamontowany.Jak wyjście z diod sterujących masz nieczynne to być może one padły. Wymiana ich nie jest problemem, są wszystkie złączone w jednym komplecie.[/b]


  12. Schemat podłączenia jest dobry. Wyjście 67 ( na szczotkotrzymaczu)to zasilenie wirnika alternatora w prąd z regulatora. Wyjście 15 (to izolowane na wsuwkę) to zasilenie regulatora z diod sterujących ( połączone z 15 regulatora). Regulator puszcza lub odcina prąd wzbudzenia na wirnik w zależności od potrzeb.W ten sposób są utrzymywane parametry napięcia i wartości prądowych oddawanych na wyjściu alternatora. Dzieje się tak kilkadziesiąt kilkaset razy na sekundę. Prąd z 67 przez szczotki przepływa przez wirnik do masy-śrubki mocującej szczotki.Nie można w tym typie alternatora łączyć żadnego kabelka regulatora z masą.W połączeniach pokazanych na fotkach alternator będzie źle pracował i lampka kontrolna nie będzie gasła. Ułamane wyjście z diod sterujących można naprawić, rozmontować alternator i polutować .Do każdego typu alternatora jest stosowany odpowiedni typ regulatora.Zaufajcie mi, mam w tym troszkę doświadczenia.


  13. Ten kto instalował ten alternator ma bardzo dziwne pomysły. To wolne wyjście w osłonie to jest plus z diod sterujących i ma być podłączone do regulatora. Drugi kabelek do regulatora ma być podłączony na wyjściu ze szczotek. Nie łączy się żadnego kabelka z masą alternatora.W ten sposób jak jest teraz alternator podłączony to nigdy nie będzie działał,przynajmniej prawidłowo.


  14. Alternator od poloneza z trzema wyjściami: wyjście z nr 30 to prądowe łączy się z amperomierzem z drugiej strony amperomierza połączenie do akumulatora, wyjście nr 67 do 67 regulatora, wyjście 15 do 15 regulatora i od regulatora do przekaźnika rozrusznika a dalej do lampki kontroli ładowania do amperomierza po stronie kabelka łączącego z akumulatorem. Cały ten układ działa na zasadzie różnicy potencjałów. Podczas ładowania prąd przez lampkę nie płynie gdyż potencjał po lewej i prawej stronie się wyrównuje.Przy braku ładowanie jest różnica w potencjałach , prąd przepływa i lampka świeci.Akumulator i alternator są połączone równolegle.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...