Skocz do zawartości

kogucik77

Members
 • Liczba zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  mazowsze
 • OCCUPATION
  drobiarz-reprodukcja
 1. Sprzedam jaja wylęgowe ROSS-308 ok. 28.000szt tygodniowo. Okolice Warszawy. ferma.drobiu@o2.pl
 2. Jak tam koledzy cena za jaja? Pasza strasznie droga - dochodzi do 1300zł netto a jajko tylko 0,77 netto.
 3. kogucik77

  uniszki

  Dziś dostałem pozostałe pieniądze na konto, dokładnie 14 dni po dostawie żywca. Okazuje się, że UNISZKI jednak płacą
 4. kogucik77

  Wytwórnie pasz

  A Provimi twierdzi, że zastanawia się nad podwyżką.... chyba czas rozejrzeć się za inną paszarnią.
 5. kogucik77

  uniszki

  Ja oddałem kurę do Uniszek i mam nadzieję, że dostanę pienądze w terminie, tzn. połowę pieniędzy dostałem w dniu załadunku samochodów a teraz czekam na resztę.
 6. Chodzą słuchy, że podobno wylęgarnie podnoszą cenę jajka wylęgowego. Słyszał ktoś może coś na ten temat? U nas jest dalej 0,65zł netto co przy dzisiejszych cenach jest gruubo poniżej kosztów. Piszcie może więcej o cenach po jakich oddajecie. Może rzeczywiście nie jest aż tak źle jak nasza wylęgarnia twierdzi, tylko sobie postanowili odrobić lato naszym kosztem?
 7. A dlaczego hodowcy nie przysługuje odszkodowanie za zagazowane stado? Przecież to choroba zwalczana z urzędu. Za ubite stado reprodukcyjne powinno być wypłacone odszkodowanie.... chyba, że coś się zmieniło...
 8. Kamyk a skąd masz takie informacje? Bo ja nic o tym nie słyszałem.
 9. A jak wygląda sytuacja w Uniszkach? Płacą, nie płacą?
 10. Obecne stado wypracowało w szczycie 82%. Ale pamiętam i takie, że ani grama ponad 78% wyciągnąć się nie dało. Dobrze wspominam stada zeszłoroczne. Trafiłem akurat na Rossa, który w szczycie dał 85%.
 11. Obecnie mam Cobba 500. Wraz z gniazdami automatycznymi w zasadzie zniknął problem jaj ściółkowych, dziennie jest ich ok 40-60szt. Stado kupowałem odchowanie i na początku były problemy z wchodzeniem kur na ruszty. Część kur, ok. 200szt postanowiła nie wchodzić na ruszty i pomimo wkładania ich na ruszty i uczenia pić z poideł padły z wysuszenia. Reszta stada poradziła sobie bez problemów. Jeśli chodzi o zapłodnienie to na dzień dzisiejszy jest ok 91,5-92%. Za wcześnie jest żeby porównywać czy przy automatach jest wyższe czy niższe, zobaczymy pod koniec rzutu. Co do cen to na dziś jest 0,65 zł/szt netto, lecz mam cichą nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Z pocieszających informacji jest cena paszy, która z tygodnia na tydzień jest coraz niższa.
 12. Takie czasy, wylęgarnie mają coraz większe wymagania co do jajek, ludzi do pracy brakuje. Gniazda mam od maja i bardzo sobie chwalę. Kurnik 8tys szt obrabia jedna osoba, a wcześniej 2,5-3 osoby. W kurniku suchutko, bo poidła wiszą nad rusztami a nie nad ściółką, nie ma brudnych jajek. Jak dla mnie to trafiona inwestycja.
 13. kogucik77

  Ogłoszenia

  Sprzedam gniazda drewniane, trzypiętrowe dla kur niosek lub reprodukcji. Stan bardzo dobry, używane jeden sezon. Okolice Warszawy.
 14. kogucik77

  Problemy z Rossem

  Ja słyszałem kiedyś, że w denaturacie rozpuszczało się jakiś lek dla kur (nie pamiętam nazwy, ale chyba antybiotyk). To dowodzi, że w niskim stężeniu denaturat nie jest szkodliwy dla drobiu. Ale czy poprawia trawienie? Nie wiem...
 15. kogucik77

  Ogłoszenia

  Sprzedawać to ja go nie planuję... czymś muszę karmić te moje kokosze U mnie też jakoś chodzi, chociaż zakręty to w nim za długo nie pożyją... Moim skromnym zdaniem to przekładnia na silniku jest trochę za mała i przez to łańcuch zdecydowanie za szybko chodzi, co powoduje szybkie zużywanie się niektórych elementów. Ale w sumie ma to i swoje dobre strony, 6 minut i pasza robi kółko.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...